Makale Kimliği : 00229615 / Son Değiştirilme Tarihi : 03.07.2019

Tarih ayarı doğru şekilde gösterilmiyor - 4 Temmuz 2019

  Sony ürünlerine göstermeye devam ettiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

  GPS konumlandırma tarihinin doğru gösterilmediği bazı ürünlerde bir sorun tespit ettik. Bunun nedeni "GPS Hafta Numarası Yuvarlama" olayından kaynaklanmaktadır: GPS uydusu tarafından gönderilen tarih hafta numarası 1024 haftada bir 0'a dönüyor. 7 Nisan 2019 (Japonya zamanı) tarihinde gerçekleşen bu olay GPS tarih bilgilerinin tanınmamasına neden oldu ve tarihi kasıtsız şekilde değiştirdi. Ayrıca Otomatik Saat Düzeltme işlevi de kesintiye uğradı.

  2010 ile 2013 arasında piyasaya sunulan tüm Handycam® dijital video kameralar, dijital kayıt yapabilen dürbünler, α™ (Alpha™) değiştirilebilir lensli dijital tek lensli fotoğraf makineleri ve Cyber-shot® dijital fotoğraf makineleri etkilenmiştir. Etkilenen modelleri [Bu Makalede Yer Alan Geçerli Ürünler ve Kategoriler] bölümünde kontrol edebilirsiniz.

  Bu sorunu engellemek için Otomatik Saat Düzeltme işlevini Kapalı duruma getirin ve ürünü kullanmadan önce saati tekrar ayarlayın. GPS konumlandırma sonuçları veya otomatik alan düzeltme özellikleriyle ilgili sorun olmadığından emin olabilirsiniz.

  Bu duyuruda yaşanan gecikmeden dolayı müşterilerimizden özür dileriz.

  Yaşanan tüm aksaklıklardan dolayı da özür dileriz. Sony ürünlerini desteklemeye devam edeceğinizi umuyoruz.