En Son Windows 8.1 güncellemesi ile ilgili önemli bilgi

VAIO için Windows 8.1 sürücü güncelleme kullanılabilirliği

VAIO bilgisayarınızla en iyi Windows 8.1 deneyimini sağlayabilmek üzere Windows 8.1 güncellemesini gerçekleştirdikten sonra bazı sürücü ve yardımcı programların güncellenmesi gerekmektedir.

Mühendislerimiz halen bu sürücüleri test ederek VAIO'nuz için kusursuz kullanılabilirliği sağlamak üzere çalışmaktadır. Windows 8.1 uyumlu sürücülerin kullanılabilir olduğundan emin olmak önemlidir. İşlevlerin mümkün olan en iyi şekilde yapılabilmesi için İNDİRME bölümümüzü kontrol etmenizi veya VAIO güncellemesini çalıştırmanızı öneririz. Windows 8.1 Güncellemesinden sonra ortaya çıkan belli kısıtlamaları kontrol edin.

Çevre birimleri Windows 8.1'de USB şarj etmiyor

Geçtiğimiz günlerde, Windows 8.1 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda, bazı ürünlerin USB bağlantı noktası kullanılarak şarj edilemediği ortaya çıktı. Windows 8.1 yeni bir işletim sistemi sürümüdür ve Microsoft® tarafından 18 Ekim 2013 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Etkilenen Sony Ürünleri(model detaylarını görüntüleyin)

  • Cyber-shot® Fotoğraf Makineleri
  • Handycam® Video Kamera
  • Aksiyon Video Kamera (Canlı görüntü Uzaktan Kumanda dahil)
  • Kulaklıklar
  • Başa Takılabilir Görüntüleme Cihazı
  • Taşınabilir Kulaklık Yükselticileri
  • Taşınabilir batarya

Sorunun Nedeni

Bu sorunun Windows 8.1 işletim sisteminde USB arayüz özelliklerinde meydana gelen değişiklik nedeniyle olduğu düşünülmektedir. Bu sorun, Windows 8 veya daha önceki Windows işletim sistemlerinde olmamaktadır.

Çözüm

Microsoft Windows Güncelleme üzerinden bir sürücü güncellemesi çıkartmıştır. Bilgisayarınızın Windows Güncellemelerini otomatik olarak alması durumunda herhangi ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ancak, bilgisayarınız Windows güncellemelerini otomatik olarak almıyorsa veya halen bu konuda bir sıkıntı yaşıyorsanız bu sürücüleri manüel olarak güncelleyebilirsiniz.