İlgili Model

Burada yer alan bilgiler aşağıdaki modeller için geçerlidir:

 • ILME-FX6T
 • ILME-FX6TK
 • ILME-FX6V

Bu indirme hakkında

Avantajlar ve İyileştirmeler

 • Codec'in RAW veya RAW & XAVC-I olarak ayarlandığı durumlarda Slow & Quick Motion (Yavaş ve Hızlı Çekim) kare hızı menüsüne 100P ve 120P seçenekleri eklenir
 • Fotoğraf makinesinin genel kararlılığını iyileştirir

Önceki Avantajlar ve İyileştirmeler

 • Cine EI (Sine EI) modunda oynatma sırasında EI değerinin doğru şekilde gösterilmemesi sorununu çözer
 • Fotoğraf makinesinin genel kararlılığını iyileştirir

NOT: Önceki sürümlerle ilgili bilgi için lütfen servisle iletişime geçin.

Dosya Bilgisi

Dosya Adı

 • BODYDATA.DAT

Sürüm Tarihi

 • 【DATE】

Hazırlık

Bu belgede ILME-FX6 sistem yazılımının nasıl güncelleneceği açıklanmaktadır. Sürüm güncelleme verileri ilk olarak SDXC tipi bir SD karta veya CFexpress Type A bellek kartına kaydedilir, ardından MENU kullanılarak güncellenir.
NOTLAR:

 • CFexpress Type A bellek kartı, bu belgede CFexpress kart olarak anılacaktır.
 • MENU işlemleriyle ilgili bilgi için Operating Instructions (Kullanım Talimatları) bölümünü inceleyin.

Mevcut Sürümü kontrol etme

İşletim Sistemleri

ILME-FX6 sürümünü görüntülemek için Maintenance (Bakım) menüsünden Version (Sürüm) → Version Number (Sürüm Numarası) öğesini seçin.

Yükseltmeyle İlgili Notlar

 • Güncelleme yaparken daima ürünle birlikte verilen AC adaptörünü bağlayın. Aynı anda pil paketi de takılıysa AC adaptörü çıkarıldığında güncelleme işlemi devam eder.
 • Bağlı cihazları (ör. USB cihazları, SDI, HDMI, mikrofon, yuva aksesuarları) ve güncelleme işleminde kullanılmayacak tüm medyayı çıkarın.
 • Kullandığınız SD kartın SDXC veya CFexpress bellek kartı olduğundan emin olun. Desteklenen SDXC veya CFexpress kartlar hakkında bilgi için Operating Instructions (Kullanım Talimatları) bölümüne bakın.
 • Bellek kartı yuvasında ünitenin biçimlendirme işlevi kullanılarak biçimlendirilmiş bir SDXC veya CFexpress kart kullanın. Biçimlendirme işleviyle ilgili bilgi için Operating Instructions (Kullanım Talimatları) bölümüne bakın.

Sürüm Güncelleme Verilerini SDXC karta veya CFexpress karta kaydetme

 1. Biçimlendirilmiş SDXC veya CFexpress kartı bilgisayara takın.
 2. Sürüm güncelleme verilerinin indirildiği siteden sürüm güncelleme verilerini ZIP dosyası olarak indirin ve verileri bilgisayara kaydedin.
 3. Sürüm güncelleme verilerini (.dat dosya adı uzantısı) almak için ZIP dosyasını ayıklayın ve verileri SDXC kartın ya da CFexpress kartın kök dizinine kaydedin.

NOT: Dosya adını değiştirmeyin.

Sistem Yazılımı Sürümünü güncelleme

NOT: Sistem yazılımını güncellerken aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeyin. Bu tür bir durumda sürüm güncelleme işlemi tamamlanamaz ve ünite arızalanabilir.

 • SDXC veya CFexpress kartı çıkarmayın
 • Üniteyi kapatmayın

Ünitenin kullanımıyla ilgili bilgi için Operating Instructions (Kullanım Talimatları) bölümüne bakın.

 1. Sürüm güncelleme verilerinin kaydedildiği SDXC veya CFexpress kartı ünitenin B yuvasına takın.
  NOT: Yalnızca B yuvası sürüm güncelleme verilerini tanır.
 2. Maintenance (Bakım) menüsünden Version (Sürüm) → Version Up (Üst Sürüm) öğesini, ardından Execute (Çalıştır) öğesini seçin.
  NOT: Please use the AC Adapter (Lütfen AC Adaptörünü kullanın) mesajı gösterilir. Sürüm güncelleme verileri belirlenemiyorsa Version Up (Üst Sürüm) öğesi seçilemez.
 3. Sürüm güncellemesi onay ekranından Execute (Çalıştır) öğesini seçin.
  NOT: Version Update VX.XXVY.YY (Sürüm Güncellemesi VX.XX → VY.YY) mesajı gösterilir (X.XX: mevcut sürüm numarası, Y.YY: en son sürüm numarası).

 4. Sürüm güncellemesi onay ekranından Execute (Çalıştır) öğesini tekrar seçin. Sürüm güncellemesi başlar. Sürüm güncellemesi başladığında erişim göstergesi yanıp söner. İşlem yaklaşık 6 dakika sürer (Bu süre, yeni ve eski güncelleme sürümlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir). Sürüm güncellemesi işlemi başarıyla tamamlandığında erişim göstergesi yanıp sönmeyi durdurur ve ünite otomatik olarak yeniden başlatılır.
  NOT: 15 dakikadan daha uzun bir süre boyunca siyah ekran gösterilirse ünitenin güç düğmesini OFF (Kapalı) konumuna getirin, güç kablosunu çıkarıp tekrar takın ve güç düğmesini ON (Açık) konumuna getirin. Sürüm güncellemesi prosedürünü kontrol edin, ardından güncelleme prosedürünü 1. adımdan başlayarak tekrar uygulayın. Sürüm güncellemesi sorunu devam ediyor ve güncelleme gerçekleştirilemiyorsa üniteyle ilgili bir sorun olabilir. Bir Sony hizmet temsilcisiyle iletişime geçin.

 5. Sürümün güncellenip güncellenmediğini kontrol edin (Mevcut Sürümü kontrol etme bölümüne göz atın). Sistem yazılımı en son sürüme güncellenmemişse sürüm güncellemesi prosedürünü kontrol edin, ardından güncelleme prosedürünü 1. adımdan başlayarak tekrar uygulayın.