İlgili Model

Burada yer alan bilgiler aşağıdaki modeller için geçerlidir:

 • ZV-1M2

Bu indirme hakkında

Not: Creators' App yazılımı indirmenizi sağlar.

Avantajlar ve İyileştirmeler

 • Auto Time Correction (Otomatik Zaman Düzeltme) ve Auto Area Adjustment (Otomatik Alan Ayarlama) özelliklerinin devre dışı bırakılmasına neden olabilecek bir Creators' App sorunu düzeltildi
 • Fotoğraf makinesinin çalışma kararlılığı iyileştirildi

Not: Kablosuz Uzaktan Kumanda/Çekim kolu (GP-VPT2BT, RMT-P1BT) kullanıyorsanız bunu fotoğraf makinesi menüsündeki Bluetooth Settings (Bluetooth Ayarları) bölümünden silin. Ardından fotoğraf makinesini Kablosuz Uzaktan Kumanda/Çekim koluyla tekrar eşleştirin.

Dosya Bilgisi

Dosya Adı

 • BODYDATA.DAT

Dosya Sürümü

 • Ver. 1.01

Dosya Boyutu

 • 636 561 800 bayt

Sürüm Tarihi

 • 31-10-2023

Hazırlık

Sony fotoğraf makinenizi hafıza kartıyla (SD veya CFexpress) nasıl güncelleyebilirsiniz?

Sistem yazılımı sürümünü kontrol etme

Sistem yazılımı sürümünü kontrol etmek için aşağıdaki talimatları uygulayın. Sistem yazılımı sürümü Ver. 1.01 ise güncelleme gerekli değildir.

Not: Fotoğraf makinenizi açtığınızda Date/Time (Tarih/Saat) ayarı ekranı gösteriliyorsa tarih ve saati doğru değerlere ayarladığınızdan emin olun.

 1. Fotoğraf makinesinden Menu (Menü) → Setup (Kurulum) → Setup Option (Kurulum Seçeneği) → Version (Sürüm) öğesini seçin.
 2. Sistem yazılımı sürümü gösterilir.

Sistem yazılımı verilerini bellek kartına kaydetme

UYARI! Bellek kartında yalnızca bir BODYDATA.DAT dosyası olduğundan emin olun.

Not: Bellek kartını biçimlendirdiğinizde, bellek kartına kaydedilen tüm veriler silinir ve geri yüklenemez. Biçimlendirmeden önce verileri bir bilgisayara veya başka bir cihaza kopyalayın. Uyumlu bellek kartları için lütfen fotoğraf makinesinin kullanım kılavuzuna göz atın.

 1. Download (İndir) düğmesine tıklayın.
 2. Yasal uyarıyı okuduktan sonra Download (İndir) öğesine tıklayın.
 3. Dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.
 4. Biçimlendirilmiş bellek kartını bilgisayara takın.
 5. BODYDATA.DAT dosyasını bellek kartının kök dizinine kaydedin.
  Not: Dosya adını değiştirmeyin.

Diğer Donanım

Fotoğraf makinesinin güç kaynağı: Tamamen şarj edilmiş bir şarj edilebilir pil paketi olan NP-BX1 kullanın.
Not: Güncelleme, sadece kalan pil gücü seviyesi (üç çubuk) veya daha fazlaysa yapılabilir. Tamamen şarj edilmiş bir pil kullanmanızı öneririz.

Sistem Yazılımı Sürümünü güncelleme

Önemli Uyarı

 • Tamamen şarj edilmiş bir şarj edilebilir pil paketi (NP-BX1) kullanın.
 • Güncelleme işlemi sırasında pili çıkarmayın. Ani güç kesintisi fotoğraf makinesini çalışamaz duruma getirebilir.
 • Fotoğraf makinesi sıcaklığı yüksekse güncelleme mümkün olmayabilir. Lütfen işleme sıcaklık düştükten devam edin.

1. Adım: Güncelleme Aracı'nı indirme

 1. Sistem yazılımı verilerinin kaydedildiği bellek kartını takın.
 2. Menu (Menü) → Setup (Kurulum) → Setup Option (Kurulum Seçeneği) → Version (Sürüm) öğesini, ardından Software Update (Yazılım Güncellemesi) öğesini seçin.
 3. Güncellemeyi başlatmak için sistem yazılımını güncelleme onay ekranında Execute (Yürüt) öğesini seçin.

  Notlar:
  • Version Update X.XX → Y.YY (Sürüm Güncellemesi X.XX → Y.YY) şeklinde bir mesaj gösterilir (X.XX = mevcut sürümün numarası, Y.YY = son sürümün numarası).
  • Güncelleme sırasında pili ve bellek kartını çıkarmayın.
  Notları sonuna kadar okuduktan sonra Execute (Yürüt) öğesine tıklayabilirsiniz. Metnin tamamını görüntülemek için lütfen ekranı gerektiği kadar kaydırın.
 4. Sistem yazılımı güncellemesi başladığında siyah bir ekran gösterilir ve erişim lambası ile güç lambası yanıp söner. Güncellemenin ilerleme durumuna bağlı olarak erişim lambası ve güç lambası 1 kez → 3 kez → 5 kez yanıp söner. Güncellemenin tamamlanması yaklaşık 6 dakika sürer.

  Erişim lambasının yeri: Kamera lensi yukarıya ve kameranın alt kısmı size doğru bakarken alt kısımdaki pil/bellek kartı kapağını açın. Erişim lambası, bellek kartı yuvasının sol tarafında bulunur.
  Notlar:
  • Sistem yazılımı veri kopyası yanlışsa fotoğraf makinesinin monitöründe The target model for the update file is incorrect. (Güncelleme dosyasının hedef modeli yanlış.) mesajı gösterilir.
  • Erişim lambası tekrarlı şekilde 5 kez uzun yanıp sönüyorsa (0,5 saniyelik döngü) ve 6 kez kısa yanıp sönüyorsa (0,25 saniyelik döngü) sistem yazılımı bellek kartına doğru şekilde kopyalanmamış olabilir. Bu durumda, pili ve hafıza kartını kameradan çıkarın ve Sistem yazılım verilerini hafıza kartına kaydetme bölümünden baştan başlayın.
 5. Güncelleme tamamlandığında fotoğraf makinesi otomatik olarak yeniden başlatılır. Yeniden başlatmadan sonra Body update complete (Gövde güncellemesi tamamlandı) ekranı gösterildiğinde OK (Tamam) öğesine basın.

2. Adım: Cihazınızın sistem yazılımı sürümünü onaylayın

 1. Fotoğraf makinesinden Menu (Menü) → Setup (Kurulum) → Setup Option (Kurulum Seçeneği) → Version (Sürüm) öğesini seçin.
 2. Sistem yazılımı sürümü gösterilir.