Makale Kimliği : 00185308 / Son Değiştirilme Tarihi : 20.08.2019

Sony Android TV için başlangıç kurulumunu nasıl yaparım?

  Bu makalede, TV'nizin başlangıç kurulumunu nasıl yapacağınız anlatılmaktadır:

  1. TV'nizle birlikte Dokunmatik yüzeyli uzaktan kumanda (isteğe bağlı aksesuar) verildiyse uzaktan kumanda resmi gösterilir. Devam etmek için ekranda gösterilen görsel talimatları izleyin.

   Android - Dokunmatik yüzeyli uzaktan kumanda
  2. Ardından, "Welcome" (karşılama) ekranında tercih ettiğiniz dili seçin. Bu örnekte İNGİLİZCE seçilmiştir.

   Android - Karşılama
  3. Ardından, "Select your Wi-Fi network" (Wi-Fi ağınızı seçin) ekranında tercih ettiğiniz ağ ayarlarını seçin. İki seçenekten birini belirleyebilirsiniz: Mevcut seçenekler listesinden, bağlanmak istediğiniz kablolu ağı seçebilir veya kablolu bağlantı için LAN kablosu kullanabilirsiniz.

   Android - Ağ bağlantısı kuruldu
  4. Ağınızı seçtikten sonra "Enter password..." ("Parola girin...") ekranı görüntülenir. Ekran klavyesini etkinleştirmek için, metin alanı vurgulanmışken uzaktan kumandanızdaki OK (Tamam) düğmesine basın. Ardından ağınızın parolasını girin ve devam etmek için NEXT/ENTER (Sonraki/Gir) veya FINISH (Bitir) düğmesine basın.

   Android - Ağ şifresini girin

   NOT: Şifrenizi girmek için USB klavye de kullanabilirsiniz.
  5. "Sign in to Google" (Google'da oturum açın) ekranında üç seçenek sunulur:

   a. USE YOUR PHONE OR LAPTOP (Telefonunuzu veya dizüstü bilgisayarınızı kullanın)
   b. USE YOUR PASSWORD (Parolanızı kullanın)
   c. ATLA


   Android - Google'da oturum açın

   Tercih ettiğiniz seçeneği belirleyin.

    

   NOT: Google'da kolayca oturum açmak için USE YOUR PASSWORD (Parolanızı kullanın) seçeneğini belirleyip bilgilerinizi girin.

   Android - Google hesabı e-posta klavye

  6. USE YOUR PHONE OR LAPTOP (Telefonunuzu veya dizüstü bilgisayarınızı kullanın) seçeneğini kullanmaya karar verirseniz telefonunuzun/dizüstü bilgisayarınızın, aynı ağa bağlı olması gerekir. Google hesabınızın ve parolanızın, TV ekranında gösterilmesini önlemek için bu seçenek önerilir. USE YOUR PASSWORD (Parolanızı kullanın) seçeneğini belirledikten sonra TV ekranında gösterilen talimatları izleyin.

   Android - Kod girin

   NOT: Bu bölümü atlarsanız Sony Android TV'nizde belirli Google uygulamalarına ve/veya hizmetlerine erişmek için daha sonra oturum açmanız gerekeceğini lütfen unutmayın.

  7. Onay mesajı: Başarıyla bağlantı kurulduğunda ekranda "Your device is connected" (Cihazınız bağlandı) mesajı gösterilir.

   Android - Cihaz bağlandı

  8. Tercih ettiğiniz oturum açma seçeneğinden bağımsız olarak, bir sonraki ekranda "Success" (Başarılı) mesajı yer alır. Bu mesaj, Google hesabınızda oturum açtığınızı gösterir.

   Android - Başarılı

  9. Sonraki ekranda üç seçenek gösterilir:

   a. CONTINUE (Devam Et)
   b. VIEW TERMS OF SERVICE (Hizmet Şartları'nı görüntüle)
   c. VIEW PRIVACY POLICY (Gizlilik Politikası'nı görüntüle)

   TV kurulumuna devam etmek için CONTINUE (Devam Et) seçeneğini belirleyin.

   Android - Google gizlilik politikası

   ÖNEMLİ: Bu TV'nin kullanılabilmesi için Google Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası'nın kabul edilmesi gerekir.

  10. "Location" (Konum) ekranında, üçüncü taraf uygulamalara cihazınızın konumunu kullanma izni verip vermeyeceğinizi belirlemek için YES (Evet) veya NO (Hayır) öğesini seçin.

   Android - üçüncü taraf uygulamalar için konum

  11. Ülkenizi seçin.

   Android - Ülke seçin

  12. Ardından "Gizlilik Politikası" sözleşmesi gösterilir.

   Android - Genel gizlilik politikası

   NOT: TV kurulumuna devam etmek ve TV'nizden en iyi şekilde yararlanmak (ör. yazılım güncellemelerini edinmek) için, aşağı ok düğmesiyle ekranın altına gidip KABUL EDİYORUM seçeneğini belirlemeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Yazılım indirmelerini edinebilmek için Sony Gizlilik Politikası'nı kabul etmelisiniz. Böylece cihazınız için sunulan güncellemeler yayınlanır yayınlanmaz otomatik olarak indirilmeye başlar.

    

  13. Sonraki ekranda "TV Kullanımını Yükleme" sözleşmesi gösterilir.

   NOT: TV kurulumuna devam etmek için, aşağı ok düğmesiyle ekranın altına gidip KABUL EDİYORUM seçeneğini belirlemeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

   Android - TV kullanımını yükleme

  14. Ardından, 4 haneli PIN kodunu girmeniz gerekir. "0000" dışında tüm kombinasyonlar kabul edilir. Yeni PIN kodunuzu iki kez girmelisiniz: İlk girişte kodu belirlersiniz. İkinci seferde ilkiyle eşleşen bir kod girerek, ilk seçtiğiniz kodu doğrularsınız. Yeni ekranda gösterilen "PIN code has been set" (PIN kodu belirlendi) mesajı, yeni PIN'inizin etkinleştirildiğini belirtir.

   NOT: Lütfen PIN'inizi unutmayın ve/veya güvenli bir yerde saklayın.

   Ebeveyn Kilidi ayarlarını değiştirmek ve/veya engellenen dijital/uydu hizmetlerinin geçici olarak engelini kaldırmak için PIN kodu gerekir.

  15. Artık uydu alıcınızı ayarlayabilirsiniz. BAŞLAT seçeneğiyle işlemi başlatabilir, TV'nizi daha sonra ayarlamak istiyorsanız ATLA seçeneğini belirleyebilirsiniz.

   Android - Uydu Ayarlama İşlemi

    

  16. Sonraki ekranda "Hizmetleri otomatik olarak araması için yayın türünü seçin" mesajı gösterilir. Kanal araması için yayın tipini belirlemeden önce TV kablonuzu bağlayıp aşağıdakilerden birini seçin:

   a. DİJİTAL VE ANALOG
   b. DİJİTAL
   c. ANALOG
   d. ATLA

   Android - Yayın tipi

  17. Yayın tipini seçtikten sonra ses sisteminizi optimize etmeniz gerekir. MASA ÜSTÜ SEHPASI veya DUVARA MONTAJ seçeneğini belirleyerek, TV'nizin nasıl konumlandırıldığını belirtin.

   Android - Sesi optimize edin

  18. Son olarak "Enable Remote Start" (Uzaktan Başlatmayı Etkinleştir) işlevi gösterilir. Bu işlev, cihazınızın harici bir cihaz aracılığıyla açılmasını sağlar. AÇIK veya KAPALI seçeneğini belirleyin.

   Android - Uzaktan başlatmayı etkinleştir

    

  19. TV'niz artık kullanıma hazırdır. Ana menüye gitmek için "Kurulum tamamlandı!" ekranında BİTİR seçeneğini belirleyin.

   Android - Ayar tamamlandı

  20. Ardından Sony Android TV'nin Home (Ana menü) ekranına yönlendirilirsiniz.

  NOT: Ayrıca aşağıdaki adımları izleyerek, dilediğiniz zaman TV kurulumunu manuel olarak başlatabilirsiniz:

  [HOME] (Ana Menü) > [Ayarlar]* > [TV - Auto start-up] (TV - Otomatik başlatma) > [EVET]

  HOME (Ana Menü)

  Android - Ana Menü

   

  Ayarlar*

  Android - Ayarlar  TV - Auto start-up [YES] (TV - Otomatik başlatma [Evet])

  Android - Otomatik başlatma

  NOT:

  • Burada sağlanan ekran görüntüleri başvuru amaçlıdır. Asıl ekranlar ülkenize, modelinize veya donanım yazılımı sürümünüze göre biraz farklılık gösterebilir.
  • *Android Oreo (OSV-O) için, ayarlar simgesi sağ üst köşede bulunur.