Makale Kimliği : 00185317 / Son Değiştirilme Tarihi : 15.06.2021

Sony Android TV'de Google Cast'i nasıl kullanırım?

  Miracast veya Ekran yansıtma özelliğine alternatif olarak, Android veya iOS Apple mobil cihazınız ya da bilgisayarınızdaki Google Chrome tarayıcı yardımıyla fotoğraf, video, TV programları, müzik ve diğer akış hizmetlerini yansıtmanın keyfini çıkarın.

  Mobil cihazdan TV'ye yansıtma

  Bu makalede, Google Cast özelliğinin ne olduğu ve Google Chrome tarayıcı veya Google Cast özellikli web siteleri ya da uygulamalar yardımıyla Google Cast'i nasıl kullanacağınız açıklanmaktadır.

  Google Cast nedir?

  Google Cast teknolojisi, en sevdiğiniz eğlence içeriğini ve uygulamaları mobil cihazınız, tabletiniz veya bilgisayarınızdan doğrudan TV'nize ya da hoparlörlere yansıtmanızı sağlar.

  NOT: Google Cast hakkında daha fazla bilgi için Resmi Google Cast web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca desteklenen formatlar hakkında genel bilgilere de erişebilirsiniz.

  Sony Android TV'de Google Cast'i nasıl kullanırım?

  Google Cast özelliği hakkında eğitici video da mevcuttur.


  NOT
  : Google Cast özelliğini kullanırken şu belirtilerle karşılaşma ihtimalinize karşı, ek sorun giderme adımları da mevcuttur:

  Yukarıdaki sorun giderme adımını uyguladıktan sonra Google Cast işlevi çalışmazsa Google Cast uygulamasının TV'de devre dışı bırakılmadığından emin olmak için ilgili ayarları kontrol edin.

  1. Uzaktan kumandadaki HOME (Ana Menü) düğmesine basın.
  2. Ayarlar öğesini seçin.
  3. TV kategorisinde Uygulamalar öğesini seçin.
  4. Uygulamalar bölümünden System app (Sistem uygulaması) öğesini seçin.
  5. System app (Sistem uygulaması) bölümünün altından Google Cast Receiver (Google Cast Alıcısı) öğesini seçin.
  6. Etkinleştir seçeneğini belirleyin.

  Not: Alternatif olarak, uygulamanın önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Aracılar, sorunun bu çözümle de giderilebildiğini bildirmiştir.