TELEVİZYONLAR

A85 / A87 / A89 | OLED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Android TV)

A85 / A87 / A89 Series
A85 / A87 / A89 | OLED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Android TV) ürününün fotoğrafı

139 cm (55 inç)|164 cm (65 inç)

A85/87/89 BRAVIA Televizyonun önden görünümü
A85/87/89 BRAVIA Televizyonun açılı görünümü
A85/87/89 BRAVIA Televizyonun arkadan açılı görünümü
A85/87/89 BRAVIA Televizyon çerçevesi
A85/87/89 BRAVIA Televizyon standı
A85/87/89 BRAVIA Televizyonun yandan görünümü
A85/87/89 BRAVIA Televizyonun üstten görünümü
A85/87/89 BRAVIA Televizyonun arkadan görünümü
A85/87/89 BRAVIA duvara monte Televizyon

Özellikler

Renkli balonlarla gösterilen TRILUMINOS renkleri

Daha geniş, daha hassas bir renk yelpazesi üretir

X1 işlemcilerimizle desteklenen TRILUMINOS, renk aralığını genişleterek geleneksel bir televizyondan daha fazla renk üretir. Her görüntünün verilerini analiz edip işleyerek renklerin daha da doğal ve hassas olmasını sağlar; böylece görüntüler hiç olmadığı kadar gerçekçi olur.

X1 Ultimate İşlemcinin avantajlarını gösteren farklı kalitedeki görüntüler

Ne izlerseniz izleyin üstün çözünürlük

Sony’nin eşsiz özellikleriyle, her türlü içerik gerçekçi 4K çözünürlüğe yükseltilebilir. X1™ Extreme’den iki kat hızlı olan X1™ Ultimate işlemcimiz, gerçekçi ayrıntılar ve dokularla 4K görüntüleri zenginleştirmek için verileri hassasiyetle analiz edip işler. Eşsiz bir 4K veri tabanı kullanılarak 2K ve Full HD kalitesinde çekilmiş görüntüler dahi 4K X-Reality™ PRO ile 4K’ya yakın kaliteye yükseltilir. Ardından her nesnenin çözünürlüğü, Object-based Super Resolution ile optimize edilerek neredeyse gerçek dokular üretilir.

Parlak renkli papağan

Daha fazla derinlik ve gerçekçilik için renk ve kontrastı yükseltir

Gerçek renkleri görün, derin gölgelerdeki ve parlak vurgulardaki ayrıntıları keşfedin. Pixel Contrast Booster ile, parlak alanlarda renk ve kontrast iyileştirilir, böylece gerçekçi gölgeler ve tonlar, daha fazla derinlik, incelikli dokular ve sadece OLED’in sunabileceği saf siyah kontrastla dolu sahnelerin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Farklı açılardan televizyon izleyen insanların grafiği

Her açıdan muhteşem renkler

Artık yandan TV izlemek de tam ortadan izlemek kadar tatmin edici. Kendinden aydınlatmalı OLED panelimiz, nereden izlerseniz izleyin renklerin tutarlı ve doğru olmasını sağlar.

Düz bir yüzeyde giden gümüş araba

Hızlı hareket eden sahneleri parlak ve net hale getiriyoruz

Bağımsız olarak kontrol edilen milyonlarca pikselin oluşturduğu görüntülerle, OLED’de her şey net ve temizdir. Ayrıca X-Motion Clarity™ teknolojimizle hızlı hareketler dahi akıcı ve net görünür. Hareketli görüntüler, bulanıklığı en aza indirecek şekilde hassasiyetle kontrol edilir, böylece yüksek hızlı sahnelerde görüntüler daha az parlaklık kaybıyla aslına sadık kalır.

Gün batımında kumsalda koşan birinin silüeti

Super Bit Mapping HDR

Gün batımında ışığın binlerce tonu, tayfı ve geçişi vardır. Super Bit Mapping HDR bunları ortaya çıkarır. Başka TV'lerde oluşabilecek "lekelenme" olmadan pürüzsüz, doğal 4K TV görüntü kalitesi üretir.

Nesne tabanlı HDR remaster’ın avantajlarını gösteren görüntüler

Object-based HDR remaster

Nesne tabanlı HDR remaster ile, kontrastın yalnızca siyahtan beyaza kontrast eğrisi ile ayarlandığı çoğu TV'nin aksine, ekrandaki her nesnenin rengi analiz edilir ve kontrast ayarlanır. Nesneler tek tek yeniden düzenlendiği için, bu TV daha fazla derinlik, doku ve daha gerçekçi görüntüler üretebilir.

Dual database processing

Dual database processing

Veri tabanlarından biri görüntüyü temizleyip ekran üzerindeki gürültüyü engellemek için kullanılıyor. Diğer veri tabanı ise çözünürlüğü yükselterek görüntüleri daha net hale getiriyor. Görüntüyü geliştirmeyi amaçlayan bu iki güçlü veri tabanı birlikte çalışıyor ve dinamik bir şekilde gerçek zamanlı piksel geliştirme işlevi görüyor. Her veri tabanında yer alan on binlerce referans, TV ve filmler için içerik oluşturma deneyimlerimizden yıllar içinde elde ettiğimiz birikim niteliğindedir.

Ön hoparlör konumu

Ekrandan gelen ses, inanılmaz derecede sürükleyici

Hoparlörü ekranın altına yerleştirilmiş geleneksel TV’lerdeki ses genellikle görüntüyle senkronize olmaz. Acoustic Surface Audio teknolojimizle hoparlör ekranın kendisidir. Yenilikçi bir aktüatör, fark edilmeyecek şekilde titreşerek ses üretir; böylece duyduğunuz ses (örneğin karakter diyalogları, araba motoru) yanlardaki hoparlörlerden değil, sahnede aksiyonun gerçekleştiği yerden gelir.

Ses dalgalarının çizimiyle oturma odasında televizyon izleyen bir kadın.

S-Force Front Surround ile çok boyutlu sesin keyfini çıkarın

Sesi, ayrı bir çoklu surround hoparlörle duyacağınız gibi duyun. Girişleri yukarı dönüştüren S-Force Front Surround, TV’nizde sanal olarak çoklu bir surround hoparlör sistemi oluşturur, böylece daha sürükleyici sesin tüm heyecanını yaşayabilirsiniz.

Haber sunucuları

Sesleri net bir şekilde duyun

Ses Büyütmeyle, ses seviyesini yükseltmek zorunda kalmadan insan konuşmalarını net duyabilirsiniz; haber bültenleri ve belgeseller için idealdir.

Televizyon subwoofer’ının resmi

Müziğinizi güçlendirin

TV’nin arkasına entegre edilmiş bir subwoofer sayesinde daha dinamik ve bas ağırlıklı bir ses duyarsınız; aksiyon filmleri ve müzik için idealdir.

Televizyonda gün batımı görüntüsü

Ortam nasıl olursa olsun üstün görüntüler ve ses

Arkanıza yaslanıp mümkün olan en iyi izleme deneyiminin keyfini çıkarın. Sony’nin eşsiz ortam optimizasyonu teknolojisi, görüntüyü ve sesi otomatik olarak ortamınıza göre ayarlar.

Televizyonun dar çerçevesini gösteren yakın çekim

Dar metal çerçeve 

Televizyona değil, görüntüye odaklanmanızı sağlar. 

Sesle Kontrol logosu

Ne izlemek istediğinizi söyleyin

Sesinizin gücünü kullanarak en sevdiğiniz içeriği hiç olmadığı kadar hızlı bulun. Sesli Arama sayesinde artık karmaşık gezinme veya can sıkıcı yazma işlemlerine gerek kalmadı, sormanız yeterli.

Televizyon menülerini sesle kontrol üzerinden kullanan aile

Konuşmak, yeni dünyaları keşfetmenin eğlenceli bir yolu

Hayal edebileceğiniz tüm eğlenceyi konuşma hızınızda bulun. Gelişmiş sesle kontrol özelliğiyle bu Android Smart TV, uygulamalardan veya yayından filmlerin ve yayınların keyfini anında çıkarmanızı sağlıyor.

Netflix, YouTube, prime video ve Google Play logoları

5000’i aşkın uygulama, tüm Smart TV’lerden daha fazla

Sony’nin Android Smart TV’sinde görülmemiş sayıda uygulama bulunur. Hayatınıza eğlence katanları seçin.

Netflix logoları

Artık beklemek yok

Uygulamalar hızlı başlar ve uygulamalar arasında geçiş yaparken beklemeniz gerekmez; Netflix öncesine göre 3 kat hızlı başlar.

Google Assistant logosu

Sadece konuşarak TV’nizi ve internet cihazlarınızı kontrol edin

Google Assistant özellikli TV’nizden, güvenlik kameraları ve ev aletleri gibi akıllı cihazlarınıza bağlanıp iletişim kurmasını isteyebilirsiniz. Gerçekten zahmetsizdir ve en üstün deneyimi sunar. Sony 4K Smart TV’nizi ve diğer bağlı cihazları sesinizle kontrol edin; hayatınızı yaşamanın daha akıllı bir yolu yok.

Alexa logosu

Alexa’nızla bağlanın

Sony TV’nin sorunsuz eller serbest kontrolü için Alexa özellikli cihazlarınızı bağlayın. Alexa ile TV’nizi açabilir, kanal değiştirebilir, ses seviyesini kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Oturma odasında kullanılan Google Home

Google Home ile çalışır

Sony TV’nin sorunsuz eller serbest kontrolü için Google Home’a bağlanın. Google Home ile, parmağınızı bile kaldırmadan favori videolarınızı bulup Sony TV’nizde yayınlayabilirsiniz.

Telefonu televizyona bağlamak için kullanılan Apple AirPlay

Apple AirPlay / Apple HomeKit ile çalışır

Apple AirPlay’i kullanarak doğrudan iPhone, iPad veya Mac cihazınızdan televizyonunuza video ve ses akışı yapabilirsiniz. Apple TV uygulamasından, favori uygulamalarınızdan ve hatta Safari’den film ve program izleyin. Fotoğraflarınızı odadaki herkesle paylaşın.

Chromecast logosu

Chromecast ile daha büyük, daha iyi bir ekrana içerik aktarın

Chromecast, mobil cihazınızdaki favori videolarınızı, oyunlarınızı ve uygulamalarınızı TV’nizde eksiksiz kaliteyle yayınlamanızı sağlar. Sevdiğiniz şeyleri süper boyuta getirmek için tek yapmanız gereken Android veya iOS ekranınızdaki Yayın düğmesine dokunmak. İçeriklerinizi yayınlayın, sonra telefonunuzda veya tabletinizde göz atmaya devam edin.

Televizyonun uzaktan kumandası

Şık tasarım

Birinci sınıf tasarıma sahip, ince çizgili, zımparalanmış alüminyum uzaktan kumandamız elde iyi bir tutuş sağlar ve oturma odanıza uyar. Bluetooth® bağlanabilirliğiyle arada nesneler olsa dahi TV’nizi kontrol edin ve çeşitli basit düğmelere bir kez basarak önemli işlevleri kolayca yönetin.

Karanlık bir odada, arka aydınlatmalı düğmelere sahip televizyon uzaktan kumandası

Arkadan aydınlatmalı kumandayla karanlıkta görülebilir 

Karanlıkta TV izlerken, entegre arka ışıklı kumandayı elinize alıp kanalları ve ses seviyesini değiştirin. Bu özellik, A87/A89 Serisinde kullanılabilir.

Bağlı akıllı uzaktan kumanda

Akıllı uzaktan kumanda ile kolay kontrol

Set üstü ve diğer cihazlarınızı HDMI ile TV’nize bağlayın ve tek bir akıllı kumandayla tamamını kontrol edin. Dahili ses kontrol mikrofonu ve iyileştirilmiş düğme yerleşimiyle daha ince ve yuvarlak tasarım, kullanımı gerçek anlamda kolaylaştırır.

Google Play logosu

Google Play™: içerik ve uygulamalar dünyası

Google Play™ mağazasında filmleri, TV programlarını, oyunları ve daha fazlasını keşfedin. Sayısı gittikçe artan birçok uygulamayı TV’nizde bambaşka bir şekilde kullanın.

Clear Phase logosu

Akıcı, dengeli frekanslar sunan Clear Phase

BRAVIA™, hoparlör tepkilerindeki hataları analiz ve telafi etmek amacıyla güçlü bir bilgisayar modeli kullanıyor. Bu işlemi, hoparlör frekansını yüksek hassasiyetle "örnekleyerek" yapar. Bu bilgiler; hoparlörün doğal tepkisindeki yükselme ve alçalmaları ortadan kaldırmak için kullanılır ve bunun sonucunda tüm frekanslarda bile saf ve doğal ses üretilir.

Bluetooth® logosu

Bluetooth® bağlanabilirliği

Kolay kablosuz eğlence için TV’nize BLUETOOTH® uyumlu cihazları bağlayın. Bluetooth® kulaklığınızı BRAVIA ile eşleştirip hiçbir rahatsızlık veya kesinti yaşamadan TV programlarının ve müziğin keyfini istediğiniz yerde çıkarın.

youview logosu

YouView: kaçırılan programların izlenebildiği ve isteğe bağlı en iyi TV

YouView built-in ile BBC iPlayer, ITV Hub, All 4, Channel 5 ve Pop Fun’dan program izlemek için yedi gün öncesine kadar dönebilirsiniz. Ayrıca talep üzerine içeriklerden oluşan kapsamlı bir arşive de erişebilirsiniz. Tek yapmanız gereken BRAVIA™’nızı anten ve geniş bant bağlantısına bağlayıp YouView uygulamasını başlatmak.

Netflix Calibrated Mode logosu

Netflix Calibrated Mode ile stüdyo kalitesi

Bu mod, orijinal Netflix programlarını sunmak ve bir TV’de stüdyo değerlendirme ustasıyla aynı görüntü kalitesini üretmek üzere özel olarak geliştirildi. Netflix Calibrated Mode ile oluşturucunun vizyonu ve niyetine sadık kalınıyor.

Kanepede televizyon izleyen aile

IMAX Enhanced

Bu Sony 4K Smart TV, IMAX Enhanced ürünü olup yüksek kaliteli renk, kontrast, netlik ve ses gereksinimini karşılamaya hazırdır. IMAX Enhanced içeriğinden tamamen faydalanan bu TV’de tam anlamıyla sürükleyici bir ev eğlencesi deneyiminin keyfini çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.

Dolby Vision ve Dolby Atmos logoları

Sinema heyecanını kucaklayın

Sinema heyecanını evde yaşayın. Dolby Vision™ otantik izleme için sahneleri canlandırırken, Dolby Atmos™ odayı kapsamlı bir surround ses ile doldurur.

Calman Ready logosu

Oluşturucu ekibin tutkusunu koruyor

Bu TV, prodüksiyon sürecinden gelen renk farklılıklarını ele almak için Portrait Displays’in yüksek performanslı Calman otomatik kalibrasyon yazılımını kullanmaya hazır. Bu da eşsiz bir kalibrasyon seviyesi sunuyor ve alışıldık görüntü ayarlarıyla yapılamayan ince ayarları mümkün kılıyor. TV sinyalinin aslına sadık, yüksek doğrulukta renk üretiliyor ve zamanla oluşabilecek en küçük renk değişikliklerine dahi adaptasyon sağlanıyor. Bu TV’nin Calman hazır niteliği, post prodüksiyon sırasında kalite kontrol iş akışlarında görsel oluşturma ekibinin kullandığı yazılımdan müşterilerin de yararlanmasını sağlıyor ve evde profesyonel sınıf renk kalibrasyonlu hassasiyette görüntüler sunma kararlılığımızın yeni bir kanıtı oluyor.

Teknik Özellikler

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri