A75K Serisi

Saf siyah OLED görüntüler, etkileyici ses
TELEVİZYONLAR

A75K | BRAVIA XR | OLED| 4K Ultra HD| Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV)

A75K Series
A75K | BRAVIA XR | OLED| 4K Ultra HD| Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV) ürününün fotoğrafı

139 cm (55 inç)|164 cm (65 inç)

En yeni güncellemelerimizi ve sınırlı süreli tekliflerimizi almak için hemen kaydolun. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın, hiçbir şeyi kaçırmayın.

Ödüllü
CES® Innovation Awards 2022 Best of Innovation logosu
CES® 2022 Best of Innovation Awards Honoree: BRAVIA CAM
CES® Innovation Awards 2022 Honoree logosu
CES® 2022 Innovation Awards: BRAVIA CORE
Bilişsel Zeka ile yeni nesil görüntü ve ses

Cognitive Processor XR™ ile görüntüyü ve sesi bir üst seviyeye çıkarın. Sony BRAVIA XR™ TV’lerdeki devrim yaratan işlemcimiz, inanılmayacak kadar gerçekçi bir deneyim için içerikleri insanların gördüğü ve duyduğu şekilde üretir. İnsan gözünün nasıl odaklandığını anlar, görüntüleri çapraz analiz ederek gerçekçi bir derinlik, olağanüstü kontrast ve muhteşem derecede canlı renkler sağlar. 

Gerçekçi derinlik ve doku için olağanüstü saf siyahlar

OLED panelimiz ile XR OLED Contrast Pro’yu birleştiren bu TV, parlak alanlarda rengi ve kontrastı yükseltir; böylece görülmemiş derecede saf siyahların ve yüksek parlaklığın keyfini çıkarabilirsiniz. Cognitive Processor XR™ ile birlikte, görüntüleri aynen gözlerinizin odaklandığı gibi iyileştirir; böylece göz kamaştıran ışıklarda veya derin gölgelerde tek bir ayrıntıyı dahi kaçırmazsınız.

Ses dalgalarıyla, konserde keman çalan müzisyen
Ekran hoparlördür, görüntü ve ses uyum içindedir

Acoustic Surface Audio™, özel aktüatörler kullanarak ekranı çok kanallı bir hoparlöre dönüştürür. Gerçekten sürükleyici bir deneyim için tam uyum içindeki görüntü ve sesle, ekrandakine hassasiyetle uyan sesler duyarsınız.

Sesli aramayla görmek istediğinizi söylemeniz yeter

Sesli aramayla yeni favorilerinizi daha hızlı bulun. Adını söyleyerek doğrudan bir programa veya filme geçin ya da örneğin “aksiyon filmleri bul” diyerek sesle arama yapın. Başlamak için kumandanın ses düğmesine basın. 

TV’yi sesiyle uzaktan kontrol eden kadının yakın çekimi
Evde sinema deneyimi yaşayın, BRAVIA XR™ ile gelen filmlerin keyfine varın
PlayStation®5 için ideal
Road to Zero logosu
Yenileyin, geri dönüştürün, azaltın; çevre için tasarlandı 

BRAVIA XR TV’ler çevreci konseptiyle sürükleyici deneyim için tasarlandı. TV ve ambalajlarımızın büyük parçalarında geri dönüştürülmemiş plastik kullanımını azaltmaya kararlıyız. A75K’nın arka kapağında geri dönüştürülmüş plastik kullanıldı. Eşsiz arka ışık kontrol teknolojisi, BRAVIA CAM ve sensörlerimiz yüksek görüntü kalitesi sunar ve güç tüketimini azaltır.

XR Picture
Gerçekçi derinlik ve doku için saf siyahlar

XR OLED Contrast Pro, mutlak saflıkta siyahlar ve yüksek parlaklıkla tanımlanan, olağanüstü derecede gerçekçi görüntüler için parlak alanlarda renk ve kontrastı yükseltir. Sıcaklık sensörü ve yüksek parlaklıklı paneli olan bu OLED TV, Cognitive Processor XR™ işlemcimizi kullanarak ekran sıcaklığını algılar ve parlak alanlardaki piksellerin aynı anda aydınlatılması için ışığı hassasiyetle kontrol eder. 

Gerçekçi renkler ve tonlar için geniş renk aralığı

Cognitive Processor XR™ işlemcimizle desteklenen XR Triluminos Pro, A75K’nın bir milyarın üzerinde renge erişmesini ve hepsini gerçek dünyada görülen nüanslarla sunmasını sağlar. Geniş renk gamına sahip panelimiz ve insan odaklı işlemcimizle birlikte, rengi doygunluktan, tondan ve parlaklıktan algılayıp her ayrıntıda doğal tonlar sunabilir.

Kırmızı meyveler ve şeftalilerin yakın çekimi
Bir kuşun tüylerinin yakın çekimi
Kaybolan doku yeniden oluşturulur, içerik 4K’ya yükseltilir

XR 4K Yükseltmeyle her türlü içerik veya kaynakta 4K kalitesine yakın eğlencenin keyfine varın. Cognitive Processor XR™ işlemcimiz büyük miktarda veriye erişir, kaybolan doku ve ayrıntıları gerçekçi görüntü için akıllı teknolojiyle yeniden üretir. 

Akıcı, hızlı aksiyon için akıllı hareket işleme

Cognitive Processor XR™ destekli XR OLED Motion, ardışık karelerdeki önemli görsel unsurları algılayıp çapraz analiz ederek bulanıklıkla mücadele eder. Hızlı hareket eden sekanslarda dahi akıcı ve net aksiyon için, orijinal karelerin arasına oluşturduğu ekstra kareleri ekler.

Kaykay parkında kaykayın üzerindeki kadının görüntüsü
Farklı açılardan iki ekranı izleyen insanların görüntüsü, her yandan gerçek renkler gösteriliyor
Her açıdan muhteşem renkler

Yandan TV izlemek, artık ortadan izlemek kadar memnuniyet veriyor. Kendinden aydınlatmalı OLED panelimiz, nereden izlerseniz izleyin renklerin tutarlılığını ve sadakatini korur.

Görüntü teknolojilerini keşfedin
 
XR Ses
Acoustic Surface Audio özellikli TV’den gelen ses dalgalarının görüntüsü
Ekran hoparlördür ve ses görüntüyü hassasiyetle takip eder

TV’nin arkasındaki iki aktüatör görüntüyle birlikte hareket eden akustikler üretir. Bu tam aralıklı hoparlörlerin bir araya gelmesiyle, bastan yüksek frekanslara kadar daha net ses sağlanır ve A75K evde sinema deneyimi sunar.

Tüm eğlence içerikleriniz 3D surround sese yükseltilir

BRAVIA XR™ ile izlediğiniz her şeye gerçek surround ses eklenir. XR Surround, sadece TV hoparlörlerini kullanarak yanlardan ve dikey olarak sanal surround ses üretir; böylece tavan içi veya yukarı dönük hoparlörler olmadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz. BRAVIA XR™ TV’lerimiz Dolby Atmos® ile de uyumludur.

Kanepede TV izleyen bir kadını ve XR Surround ile surround ses efektini gösteren oturma odası sahnesi
En iyi kullanım Sony ses ekipmanlarıyladır

Yeni BRAVIA XR TV’lerimiz, Sony ses ekipmanlarıyla birlikte, daha da ileri giderek size olağanüstü XR görüntü ve ses kalitesiyle rakipsiz bir görsel-işitsel deneyim sunar.

Kalabalık sokakta cep telefonuyla konuşan kadın Voice Zoom 2’nin konuşmanın duyulmasını nasıl kolaylaştırdığını gösteriyor
Voice Zoom™ 2, insan sesini daha net diyalog için geliştirir

Ses seviyesini yükseltmeden, TV diyaloğunu daha net duyun. Konuşmanın duyulması zor olsa dahi Voice Zoom 2, ses tipini algılar, analiz eder ve netliğini iyileştirir. 

Ses teknolojilerini keşfedin
 
Ortam nasıl olursa olsun üstün görüntüler ve ses

Arkanıza yaslanın ve heyecan verici bir izleme deneyiminin keyfini çıkarın. Işık sensörlü eşsiz Ambient Optimization teknolojimiz, görüntüyü ve sesi ortamınıza göre otomatik olarak ayarlar.

BRAVIA CAM optimizasyonuyla, izlemede daha da üst seviyeye çıkın

Daha da sürükleyici bir izleme deneyimi için BRAVIA XR TV’nizle BRAVIA CAM’inizi (ayrı olarak satılır) bağlayın. BRAVIA CAM, odanın neresinde olduğunuzu ve TV’den ne kadar uzak olduğunuzu algılar, ardından sesi ve görüntüyü tam isteyeceğiniz gibi ayarlar. Ses daha net olur ve görüntü parlaklığı izleme ortamınıza göre uyarlanır.

BRAVIA CAM ile yeni TV deneyimlerini keşfedin

BRAVIA CAM ile her zaman evin en iyi koltuğunda oturursunuz. Oturduğunuz yeri algılar, görüntüyü ve sesi buna göre optimize eder. Ayrıca hareketle kontrol ve başka eğlenceli, yeni deneyimler de keşfedilmeyi bekliyor.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda sohbet edin

Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda hasret giderin. TV’nizi BRAVIA CAM ile eşleştirerek daha fazla eğlenin.

Oturma odasında görüntülü sohbet sırasında arkadaşlarına el sallayan bir çiftin görüntüsü
Smart TV Özellikleri
TV’yi sesiyle uzaktan kontrol eden kadının yakın çekimi
İzlemek istediğiniz her şey tek bir yerde

Favori içeriklerinize ve hizmetlerinize kolayca erişin. 700.000+ film ve TV dizisi bölümünü tek bir yerde görün. Google TV, tüm uygulama ve aboneliklerinizdeki favori içeriklerinizi size getiriyor ve tam size göre düzenliyor. 

Size özel

Abonelikleriniz ve size açık içerik içinden yeni filmler ve programlar keşfedin. Hatta çocukların uygunsuz şeyler izlemesini engellemek için onları yaşlarına uygun içeriğe yönlendiren özel bir Çocuk Profili de mevcut. Favori çocuk temaları seçin, TV izleme sürelerine sınır koyun ve hatta yatma vakitlerini ayarlayın.

Google TV’de çocuklara yönelik içerikleri gösteren ekran görüntüsü
Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi büyütün

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve daha birçok şeyin keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın.

Akıllı telefondan TV’ye yansıtılan kedi ve kanocu görüntüleri
Tüm bağlı cihazların tek bir akıllı uzaktan kumandayla nasıl kontrol edilebildiğini gösteren görüntü
Tüm cihazları tek bir akıllı uzaktan kumandayla kontrol edin

Tüm bağlı cihazlarınızı akıllı kumandamızla kontrol edebilirsiniz. Talep üzerine video hizmetlerine tek düğmeyle erişim, programları ve filmleri saniyeler içinde odanıza getirir.

Akıllı teknolojileri keşfedin
 
Tasarım
Minimalist tasarım, sürükleyici izleme

Metal Düz Yüzeyli bu OLED TV, ekrana odaklanmanızı ve izlediğiniz şeye kendinizi kaptırmanızı sağlamak için güzel bir tasarıma sahiptir.

Gerçek görünüm, TV boyutuna bağlı olarak değişebilir.

Oluşturucunun hayalindeki gibi, stüdyo kalitesinde eğlence

Bir dizi gelişmiş Oluşturucu Kalibrasyonlu Mod, IMAX Enhanced ve Dolby Vision® dahil, oluşturucuların hayalini koruyan çeşitli teknolojilerle bu TV, yönetmenin hayal gücünün yarattığı tüm dramı ve heyecanı sergiler. Üstelik Calman Ready özelliğiyle oluşturucular, prodüksiyon düzenlemelerinde kullanmak üzere profesyonel kalibrasyon da yapabilir.

Oturma odasında, duvara monte edilmiş BRAVIA TV’de Netflix içeriği izleyen bir çiftin görüntüsü. Görüntünün altındaki Adaptive Calibrated Mode düğmesi açılıp kapatıldığında ekran parlaklığının ortama uyacak şekilde değiştiği görülüyor.
Oturma odasında, duvara monte edilmiş BRAVIA TV’de Netflix içeriği izleyen bir çiftin görüntüsü. Görüntünün altındaki Adaptive Calibrated Mode düğmesi açılıp kapatıldığında ekran parlaklığının ortama uyacak şekilde değiştiği görülüyor.
AÇIK
KAPALI
Otomatik optimizasyonla Netflix’i stüdyo kalitesinde izleyin

Netflix içeriklerinin keyfini muhteşem stüdyo kalitesinde çıkarın, tıpkı oluşturucunun istediği gibi. Özel olarak Netflix içerikleri için geliştirilen Netflix Adaptive Calibrated Mode, BRAVIA XR TV’nin ortam ışığı optimizasyonu özelliğiyle birlikte çalışır ve odanızın aydınlatma koşullarına göre görüntü parlaklığını optimize ederek sizi favori programlarınızın içine çeker.

Tüm favorilerinizde optimum görüntüler

Daha fazla içeriğin keyfini oluşturucunun istediği gibi çıkarın. BRAVIA CORE Calibrated mode ile IMAX Enhanced™ yapımları dahil tüm filmler, evde olağanüstü bir film izleme deneyimi yaratmak için optimum görüntü ayarlarına otomatik olarak ayarlanır.

BRAVIA CORE logosunu gösteren ekran görüntüsü
Assistive Technology logosu
Google TV’de Yardımcı Teknoloji

TV’lerimiz görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojisine sahiptir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Cognitive Processor XR™ desteği sayesinde yüksek kontrastlı görüntüler ve sarıp sarmalayan sesle nefes kesici OLED eğlencesine terfi edin.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur