BRAVIA XR A80J 

OLED kontrast ve ses, insan aklının kontrolünde

Devrim yaratan Cognitive Processor XR™ işlemcimiz ile desteklenen OLED panelimizle, izleme deneyiminde gerçekçiliği nasıl en üst düzeye çıkardığımızı görün; ses ve görüntü mükemmel uyum içinde.

TÜM TELEVİZYONLAR

A80J | BRAVIA XR | OLED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV)

A80J Series
A80J | BRAVIA XR | OLED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV) ürününün fotoğrafı

139 cm (55 inç)|164 cm (65 inç)|195 cm (77 inç)

Dünyanın ilk bilişsel zekalı TV’si

BRAVIA XR™ TV’miz, incelikli Cognitive Processor XR ile görüntüyü ve sesi bir üst seviyeye taşır. İnsanların nasıl gördüğünü ve duyduğunu anlar; sizi tamamen sahnenin içine çeken yepyeni bir deneyim sağlar.

İnsan gözünün algıladığı gibi, olağanüstü OLED görüntüler

Derin, doğal ve gerçekçi bir hisse sahip nefes kesici OLED kontrastın keyfini çıkarın. Devrim yaratan işlemcimiz, insan perspektifi analizini kullanarak göz açıp kapayana kadar yüz binlerce unsuru çapraz analizle optimum hale getirir. Eşsiz OLED panelimizle birlikte bu teknoloji, en üstün saf siyahlarla tamamen gerçekçi görüntüler sunar.

Her sesi gerçekten sürükleyici bir deneyime dönüştürün

Cognitive Processor XR işlemcimizi içeren gelişmiş ekran hoparlörü teknolojisi, her ses kaynağını sürükleyici bir ses deneyimine dönüştürür. Ne izlerseniz izleyin, sesi daha net ve doğru duyun. Mükemmel uyum içindeki ses ve görüntüyle yepyeni bir eğlence deneyimi yaşayın.

Sesiniz kadar yakın binlerce film ve program.

Sesinizi kullanarak izlemek istediğinizi çabucak bulun. Sadece söyleyerek belirli bir yayını bulun. Veya "Bana bilim kurgu macera TV programlarını göster" diyerek daha geniş öneriler arayın.

Evde sinema deneyimi yaşayın, BRAVIA XR ile gelen filmlerin keyfine varın
PlayStation®5 için ideal
Geri dönüşüm. Yenileme. Azaltma.

BRAVIA XR TV’lerimiz hem şık hem de çevreyi düşünen bir tasarıma sahiptir. Büyük ekran modellerimizin arka kapaklarında %40’a varan oranda sürdürülebilir malzeme kullanılmıştır.

XR Picture
Ekstrem kontrastı ve gerçekçi derinliği gösteren havai fişekler
Saf siyahlar ve göz alan ışıklarla derinlik ve doku daha yoğun

Cognitive Processor XR, çapraz very analiziyle daha gerçekçi renk ve derinlik için görüntüleri insan gözünün odaklandığı şekilde iyileştirir. XR OLED Contrast ile parlaklık, parıltılarda daha yüksek seviyeler ve gölgede daha derin siyahlar için ayarlanır; ayrıntılar gölgelerde yutulmaz, patlayan vurgularda kaybolmaz.

Doğal ve güzel renklerden oluşan geniş bir palet

İnsan gözüne doğal ve güzel gelen renkleri görün. Cognitive Processor XR, eşsiz ekranımızın daha geniş bir renk paletine erişmesini ve her rengi gerçek dünyada görülen ince farklarla üretmesini sağlar. Daha geniş ton ve doygunlukla, çiçeklerde canlı tonlar ve gerçekçi dokular görülebilir. Solgun renkler dahi gerçekçi görünür.

Yapraklardaki ince tonları gösteren çiçek ayrıntıları
4K netliğini gösteren tilki görüntüsü
Kaybolan dokuyu akıllı teknolojiyle yeniden üretir

XR 4K Görüntü Yükseltme ile her içerik ve kaynakta eğlence 4K’ya yakın çözünürlüktedir. Cognitive Processor XR işlemcimiz büyük miktarda veriye erişir, kaybolan doku ve ayrıntıları gerçekçi görüntüler için akıllı teknolojiyle yeniden üretir. Doğal görünümlü hayvan kürkü ve keskin hatlı kayalar gibi ayrıntıları görün.

Bulanık olmayan hızlı sahneler için akıllı hareket işleme

Spor müsabakalarını ve aksiyon dolu hızlı filmleri izlemek artık çok daha keyifli. XR Motion Clarity™ özellikli Cognitive Processor XR teknolojimiz çapraz veri analiziyle aksiyonun her an akıcı, parlak ve net olmasını sağlıyor.

Dalgadaki bulanık olmayan ayrıntıları gösteren sörfçü görüntüsü
Görüntü teknolojilerini keşfedin
 
XR Ses
Konserde bir şarkıcının görüntüsü
Ekran hoparlördür, ses hareketle mükemmel uyum içindedir

XR Sound Position, dünyayı algılayışımızla uyumlu bir ses deneyimi için size görüntünün arkasındaki sesin gerçekçiliğini sunar. Bu BRAVIA XR 4K OLED TV’de ekran aynı zamanda hoparlör olduğundan, tamamen sürükleyici bir deneyim için ses ekrandakilerle hassas bir şekilde eşleşir.

Tüm eğlence içerikleriniz 3D surround sese yükseltilir

BRAVIA XR ile izlediğiniz her şeye gerçek surround ses eklenir. XR Surround, yanlardan ve dikey olarak surround ses üretir; böylece tavan içi veya yukarı dönük hoparlörler olmadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz.

XR Surround ile surround ses efektini gösteren oturma odası sahnesi
En iyi kullanım Sony ses ekipmanlarıyladır

Yeni BRAVIA TV’lerimiz, Sony ses ekipmanlarıyla birlikte, olağanüstü XR görüntü ve ses kalitesini sunarak size sürükleyici bir görsel-işitsel deneyim yaşatır.

Kanepede TV izleyen bir aile, HT-A7000 sound bar mermer bir dolabın üzerinde
Akustik Merkez Senkronizasyonu

BRAVIA XR TV’yi bir Sony sound bar’a bağladığınızda, hem sound bar hem de TV, ev sineması sisteminizin merkez hoparlörü olur. Böylece gerçekten sürükleyici bir deneyim için ses ekrandakine hassasiyetle uyum sağlar.

Takılabilir SRS-NS7 hoparlörü ve WLA-NS7 kablosuz vericiyi kullanarak kanepede 360 Spatial Sound keyfi yapan bir adam
360 Spatial Sound Personalizer için hazır

Dolby Atmos® deneyiminizi, 360 Spatial Sound için SRS-NS7 ve BRAVIA XR™ ile birlikte özelleştirin. Belirli Sony kulaklıklarla, Kablosuz Verici WLA-NS7’yi (ayrı olarak satılır) kullanarak da 360 Spatial Sound keyfini yaşayabilirsiniz.

Kalabalık bir sokak sahnesindeki kadın Voice Zoom 2’nin konuşmanın duyulmasını nasıl kolaylaştırdığını gösteriyor
Voice Zoom™ 2, insan sesini daha net diyalog için geliştirir

Ses seviyesini yükseltmeden, TV diyaloğunu daha net duyun. Konuşmanın duyulması zor olsa dahi Voice Zoom 2, ses tipini algılar, analiz eder ve netliğini iyileştirir. 

Ses teknolojilerini keşfedin
 
Smart TV Özellikleri
Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi büyütün

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve daha birçok şeyin keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın. 

Akıllı telefondan TV’ye aktarılan içeriği gösteren görüntü
Oturma odasında görüntülü sohbet sırasında arkadaşlarına el sallayan bir çiftin görüntüsü
Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda sohbet edin

TV’nizi kameraya bağlayarak arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda hasret giderin. Sony, Logitech ve diğer markalardan uyumlu kameralar bulunabilir.

Tüm cihazları tek bir akıllı uzaktan kumandayla kontrol edin

Tüm bağlı cihazlarınızı akıllı kumandamızla kontrol edebilirsiniz. Talep üzerine video hizmetlerine tek düğmeyle erişim, programları ve filmleri saniyeler içinde odanıza getirir.

Tüm bağlı cihazların tek bir akıllı uzaktan kumandayla nasıl kontrol edilebildiğini gösteren görüntü
Diğer akıllı özellikleri keşfedin
 
Tasarım
Minimalist tasarım: Tam sürükleyicilik, tam dikkat

Minimalist Tek Parça tasarımımız, ekranı doğal olarak zarif olan tek bir cam levhanın içinde saklar ve görüntüye odaklanmanızı sağlar. Bu OLED TV, ister stantta ister duvarda olsun, güzel bir görünüm ve ses sunar.

Gerçek görünüm, TV boyutuna bağlı olarak değişebilir.

Sürükle
3 yönlü çok konumlu standı gösteren görüntü
3 yönlü ve çok konumlu prestijli stant, tüm TV yerleşimlerine uygun

3 yönlü çok konumlu stant, görüntüye odaklanmanızı sağlayan standart kurulum, küçük raflar için dar kurulum ve ses sisteminizi ideal şekilde konumlandırmak için sound bar kurulumu seçenekleri sunar.

Düz Yüzey tasarımının yakın çekimi
Metal Cilalı Yüzeyle sürükleyici izleme deneyimi

Birinci sınıf görünüme sahip çerçeve son derece ince olduğu için, gözleriniz doğal olarak etrafındakilere değil, görüntüye odaklanır.

Alüminyum Katmanlı Standın yakın çekimi
Alüminyum Katmanlı Stant, lüks görünüm ve his

Birinci sınıf alüminyum standımız, TV ile mükemmel uyum içinde tasarlanmıştır; odanıza ve dekorunuza uyar.

Ortam nasıl olursa olsun üstün görüntüler ve ses

Arkanıza yaslanın ve heyecan verici bir izleme deneyiminin keyfini çıkarın. Işık sensörlü eşsiz Ambient Optimization teknolojimiz, görüntüyü ve sesi ortamınıza göre otomatik olarak ayarlar.

İçerik oluşturucunun hayalindeki eğlenceyi stüdyo kalitesinde yaşayın

Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced ve Dolby Vision® gibi, içerik oluşturucuların hayalini koruyan çeşitli teknolojilerle bu TV, yönetmenin hayalindeki tüm dramı ve heyecanı üretir. Ayrıca Calman Ready özelliklidir, içerik oluşturucular bu TV’yi prodüksiyon düzenlemeleri sırasında dahi kullanabilir. 

BRAVIA XR A90J

En iyi OLED TV’mizle en üstün parlaklığa ve kontrasta adım atın

Eşsiz bir OLED panel ile XR OLED Contrast Pro’yu bir araya getiren bu model, üstün kontrast için şimdiye kadarki en parlak görüntülerimizi sunar ve izlediğiniz her şeyi gerçek gibi hissettirir.

Yardımcı Teknoloji logosu
Google TV’de Yardımcı Teknoloji

TV’lerimiz görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojisine sahiptir.

En yeni BRAVIA TV’lerin ardındaki bütün o heyecan verici teknolojiyi ilk öğrenen, ayrıca tüm ön sipariş ve mağaza etkinliği duyurularını ilk duyan siz olun.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Devrim yaratan Cognitive Processor XR™ işlemcimizle desteklenen bu 4K OLED TV’de, tam uyum içinde olan ses ve görüntüyle gerçek anlamda sürükleyici eğlencenin keyfini çıkarın.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri