BRAVIA XR MASTER Series A90J

OLED’i en üstün parlaklık ve insan aklıyla yeniden tanımlıyoruz

Devrim yaratan Cognitive Processor XR™ ile desteklenen en iyi OLED TV’mize bakın. Etkileyici Pürüzsüz Kenar tasarımında, ekstrem parlaklık ve saf siyahlarla rakipsiz kontrastın keyfini çıkarın.

TÜM TELEVİZYONLAR

A90J | BRAVIA XR | MASTER Series | OLED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV)

A90J Series
A90J | BRAVIA XR | MASTER Series | OLED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV) ürününün fotoğrafı

139 cm (55 inç)|164 cm (65 inç)|210 cm (83 inç)

Dünyanın ilk bilişsel zekalı TV’si

BRAVIA XR™ TV’miz, incelikli Cognitive Processor XR ile görüntüyü ve sesi bir üst seviyeye taşır. İnsanların nasıl gördüğünü ve duyduğunu anlar; sizi tamamen sahnenin içine çeken yepyeni bir deneyim sağlar.

İnsan gözünün algıladığı gibi, inanılmaz OLED görüntüler

Derin, doğal ve gerçekçi görüntüler sunan en iyi OLED’imizde nefes kesen kontrastın keyfine varın. Devrim yaratan işlemcisi, insan perspektifi analizini kullanarak göz açıp kapayana kadar yüz binlerce unsuru çapraz analizle optimize eder. Eşsiz OLED panelimizle birlikte bu teknoloji, saf siyahlar ve şimdiye kadarki en parlak görüntülerimizi sunar.

Her sesi gerçekten sürükleyici bir deneyime dönüştürün

Cognitive Processor XR işlemcimizi içeren gelişmiş ekran hoparlörü teknolojisi, her ses kaynağını sürükleyici bir ses deneyimine dönüştürür. Ne izlerseniz izleyin, sesi daha net ve doğru duyun. Mükemmel uyum içindeki ses ve görüntüyle yepyeni bir eğlence deneyimi yaşayın.

Thousands of movies and shows, at the sound of your voice

Use your voice to quickly find what you want to watch. Find a specific title just by saying it. Or search more broadly for commendations by saying "show me sci-fi adventure TV shows."

Evde sinema deneyimi yaşayın, BRAVIA XR ile gelen filmlerin keyfine varın
PlayStation®5 için ideal
Geri dönüşüm. Yenileme. Azaltma.

BRAVIA XR TV’lerimiz hem şık hem de çevreyi düşünen bir tasarıma sahiptir. Büyük ekran modellerimizin arka kapaklarında %40’a varan oranda sürdürülebilir malzeme kullanılmıştır.

XR Picture
En üstün siyahlar ve gerçekçi derinlikle, şimdiye kadarki en parlak OLED görüntülerimiz

XR OLED Contrast Pro ile, parlaklık daha yüksek vurgular ve daha derin siyahlar için ayarlanır; böylece ayrıntılar hiçbir zaman gölgelerde boğulmaz veya patlayan vurgularda kaybolmaz. Sıcaklık sensörü, ekran sıcaklığını algılar ve Sony tarafından geliştirilmiş bir ısı dağıtma plakası ısıyı dağıtır. OLED TV A90J, Cognitive Processor XR işlemcimizi kullanarak sıcaklığı tahmin eder ve ışığı hassasiyetle kontrol eder; böylece parlak alanlardaki pikseller maksimum performans için aynı anda aydınlatılır.

Doğal ve güzel renklerden oluşan geniş bir palet

İnsan gözüne doğal ve güzel gelen renkleri görün. Cognitive Processor XR, eşsiz ekranımızın daha geniş bir renk paletine erişmesini ve her rengi gerçek dünyada görülen ince farklarla üretmesini sağlar. Daha geniş ton ve doygunlukla, çiçeklerde canlı tonlar ve gerçekçi dokular görülebilir. Solgun renkler dahi gerçekçi görünür.

Yapraklardaki ince tonları gösteren çiçek ayrıntıları
4K netliğini gösteren tilki görüntüsü
Kaybolan dokuyu akıllı teknolojiyle yeniden üretir

XR 4K Görüntü Yükseltme ile her içerik ve kaynakta eğlence 4K’ya yakın çözünürlüktedir. Cognitive Processor XR işlemcimiz büyük miktarda veriye erişir, kaybolan doku ve ayrıntıları gerçekçi görüntüler için akıllı teknolojiyle yeniden üretir. Doğal görünümlü hayvan kürkü ve keskin hatlı kayalar gibi ayrıntıları görün.

Bulanık olmayan hızlı sahneler için akıllı hareket işleme

Spor müsabakalarını ve aksiyon dolu hızlı filmleri izlemek artık çok daha keyifli. XR Motion Clarity™ özellikli Cognitive Processor XR teknolojimiz çapraz veri analiziyle aksiyonun her an akıcı, parlak ve net olmasını sağlıyor.

Dalgadaki bulanık olmayan ayrıntıları gösteren sörfçü görüntüsü
Görüntü teknolojilerini keşfedin
 
XR Ses
Konserde bir şarkıcının görüntüsü
Ekran hoparlördür, ses hareketle mükemmel uyum içindedir

XR Sound Position, dünyayı algılayışımızla uyumlu bir ses deneyimi için size görüntünün arkasındaki sesin gerçekçiliğini sunar. Bu BRAVIA XR 4K OLED TV’de ekran aynı zamanda hoparlör olduğundan, tamamen sürükleyici bir deneyim için ses ekrandakilerle hassas bir şekilde eşleşir.

Tüm eğlence içerikleriniz 3D surround sese yükseltilir

BRAVIA XR ile izlediğiniz her şeye gerçek surround ses eklenir. XR Surround, yanlardan ve dikey olarak surround ses üretir; böylece tavan içi veya yukarı dönük hoparlörler olmadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz.

XR Surround ile surround ses efektini gösteren oturma odası sahnesi
En iyi kullanım Sony ses ekipmanlarıyladır

Yeni BRAVIA TV’lerimiz, Sony ses ekipmanlarıyla birlikte, olağanüstü XR görüntü ve ses kalitesini sunarak size sürükleyici bir görsel-işitsel deneyim yaşatır.

Kanepede TV izleyen bir aile, HT-A7000 sound bar mermer bir dolabın üzerinde
Akustik Merkez Senkronizasyonu

BRAVIA XR TV’yi bir Sony sound bar’a bağladığınızda, hem sound bar hem de TV, ev sineması sisteminizin merkez hoparlörü olur. Böylece gerçekten sürükleyici bir deneyim için ses ekrandakine hassasiyetle uyum sağlar.

Takılabilir SRS-NS7 hoparlörü ve WLA-NS7 kablosuz vericiyi kullanarak kanepede 360 Spatial Sound keyfi yapan bir adam
360 Spatial Sound Personalizer için hazır

Dolby Atmos® deneyiminizi, 360 Spatial Sound için SRS-NS7 ve BRAVIA XR™ ile birlikte özelleştirin. Belirli Sony kulaklıklarla, Kablosuz Verici WLA-NS7’yi (ayrı olarak satılır) kullanarak da 360 Spatial Sound keyfini yaşayabilirsiniz.

Kalabalık bir sokak sahnesindeki kadın Voice Zoom 2’nin konuşmanın duyulmasını nasıl kolaylaştırdığını gösteriyor
Voice Zoom™ 2, insan sesini daha net diyalog için geliştirir

Ses seviyesini yükseltmeden, TV diyaloğunu daha net duyun. Konuşmanın duyulması zor olsa dahi Voice Zoom 2, ses tipini algılar, analiz eder ve netliğini iyileştirir. 

Ses teknolojilerini keşfedin
 
Smart TV Özellikleri
Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi büyütün

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve daha birçok şeyin keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın. 

Akıllı telefondan TV’ye aktarılan içeriği gösteren görüntü
Oturma odasında görüntülü sohbet sırasında arkadaşlarına el sallayan bir çiftin görüntüsü
Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda sohbet edin

TV’nizi kameraya bağlayarak arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda hasret giderin. Sony, Logitech ve diğer markalardan uyumlu kameralar bulunabilir.

Tüm cihazları tek bir akıllı uzaktan kumandayla kontrol edin

Tüm bağlı cihazlarınızı akıllı kumandamızla kontrol edebilirsiniz. Talep üzerine video hizmetlerine tek düğmeyle erişim, programları ve filmleri saniyeler içinde odanıza getirir.

Tüm bağlı cihazların tek bir akıllı uzaktan kumandayla nasıl kontrol edilebildiğini gösteren görüntü
Diğer akıllı özellikleri keşfedin
 
Tasarım
Sürükleyici bir izleme deneyimi için muhteşem tasarım

Pürüzsüz kenar çerçeveli minimalist Tek Parça tasarımımız, ekranı doğal olarak zarif olan tek bir cam levhanın içinde saklar ve görüntüye odaklanmanızı sağlar. Bu TV, ister stantta ister duvarda olsun, güzel bir görünüm ve ses sunar.

Gerçek görünüm, TV boyutuna bağlı olarak değişebilir.

Sürükle
2 yönlü standı gösteren görüntü
Esnek birinci sınıf stant, her TV konumuna uygun tasarım

Çok amaçlı 2 yönlü stant, görüntüye odaklanmanızı sağlayan standart kurulum veya ses sisteminizin ideal konumlandırması için sound bar kurulumu seçenekleri sunar.

Pürüzsüz Kenar tasarımının yakın çekimi
Muhteşem Pürüzsüz Kenar: az çerçeve, çok görüntü

Çerçevesiz tasarımıyla bu TV, dikkat dağıtan şeyleri en aza indiren, gözlerinizi önemli olana, yani görüntüye odaklayan pürüzsüz ve sofistike bir görünüme sahiptir. 

TV’nin kablo yönetimini gösteren arkadan görüntüsü
Karışıklık yaratmayan, her yönden güzellik

Kablo tutucular kabloları düzenli bir şekilde saklar, böylece televizyonunuz karışıklıktan kurtulur ve önden, yanlardan ve arkadan güzel görünür.

Zımparalanmış alüminyum, arka ışıklı uzaktan kumandanın ayrıntıları
Birinci sınıf zımparalanmış alüminyum, arka ışıklı uzaktan kumanda

Birinci sınıf tasarıma sahip, ince çizgili, zımparalanmış alüminyum uzaktan kumanda elde iyi bir tutuş sağlar ve karanlıkta görülür.

Ortam nasıl olursa olsun üstün görüntüler ve ses

Arkanıza yaslanın ve heyecan verici bir izleme deneyiminin keyfini çıkarın. Işık ve renk sensörlü eşsiz Ambient Optimization teknolojimiz, görüntüyü ve sesi ortamınıza göre otomatik olarak ayarlar.

İçerik oluşturucunun hayalindeki eğlenceyi stüdyo kalitesinde yaşayın

Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced ve Dolby Vision® gibi, içerik oluşturucuların hayalini koruyan çeşitli teknolojilerle bu TV, yönetmenin hayalindeki tüm dramı ve heyecanı üretir. Ayrıca Calman Ready özelliklidir, içerik oluşturucular bu TV’yi prodüksiyon düzenlemeleri sırasında dahi kullanabilir. 

Yardımcı Teknoloji logosu
Google TV’de Yardımcı Teknoloji

TV’lerimiz görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojisine sahiptir.

En yeni BRAVIA TV’lerin ardındaki bütün o heyecan verici teknolojiyi ilk öğrenen, ayrıca tüm ön sipariş ve mağaza etkinliği duyurularını ilk duyan siz olun.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Rakipsiz parlaklık ve saf siyahlar için devrim niteliğindeki Cognitive Processor XR™ ile desteklenen şimdiye kadarki en iyi OLED TV’miz.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri