BRAVIA XR MASTER Series A95K

En parlak, en geniş OLED renklerimiz
TELEVİZYONLAR

A95K | BRAVIA XR | MASTER Series | OLED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV)

A95K Series
A95K | BRAVIA XR | MASTER Series | OLED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV) ürününün fotoğrafı

139 cm (55 inç)|164 cm (65 inç)

En yeni güncellemelerimizi ve sınırlı süreli tekliflerimizi almak için hemen kaydolun. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın, hiçbir şeyi kaçırmayın.

Ödüllü
CES® Innovation Awards 2022 Honoree logosu
CES® 2022 Innovation Awards Honoree: XR-65A95K MASTER Serisi 65 inç TV
CES® Innovation Awards 2022 Best of Innovation logosu
CES® 2022 Best of Innovation Awards Honoree: BRAVIA CAM
CES® Innovation Awards 2022 Honoree logosu
CES® 2022 Innovation Awards Honoree: BRAVIA CORE
Bilişsel Zeka ile yeni nesil görüntü ve ses

Cognitive Processor XR™ ile görüntüyü ve sesi bir üst seviyeye çıkarın. Sony BRAVIA XR™ TV’lerdeki devrim yaratan işlemcimiz, inanılmayacak kadar gerçekçi bir deneyim için içerikleri insanların gördüğü ve duyduğu şekilde üretir. İnsan gözünün nasıl odaklandığını anlar, görüntüleri çapraz analiz ederek gerçekçi bir derinlik, olağanüstü kontrast ve muhteşem derecede canlı renkler sağlar. 

En geniş renk paletimiz, doğal ve parlak

Yeni OLED(QD-OLED) panel, Cognitive Processor XR™ sayesinde en geniş renk paletimizi sağlar. Bu eşsiz işlemci, insanların güzel bulduğu doğal tonlar üretir ve tüm parlaklık seviyelerinde ekranı tutarlı, canlı renkler ve gerçekçi dokularla doldurur.

Saf siyahlar ve daha parlak renklerle gerçekçi derinliğin keyfini çıkarın

OLED(QD-OLED) panelimiz ile XR OLED Contrast Pro’yu birleştiren bu TV, geleneksel TV’lere göre renk parlaklığını %200’e kadar yükseltir, saf siyahlar ve en parlak renklerimizle sahnelere hayat verir. Cognitive Processor XR™ desteğiyle, görüntüleri aynen gözlerinizin odaklandığı gibi iyileştirir; böylece göz kamaştıran ışıklarda veya derin gölgelerde tek bir ayrıntıyı dahi kaçırmazsınız.

Ses dalgalarıyla, konserde keman çalan müzisyen
Ekran hoparlördür, görüntü ve ses uyum içindedir

Acoustic Surface Audio+™, özel aktüatörler kullanarak ekranı çok kanallı bir hoparlöre dönüştürür. Gerçekten sürükleyici bir deneyim için tam uyum içindeki görüntü ve sesle, ekrandakine hassasiyetle uyan sesler duyarsınız. 

BRAVIA CAM ile yeni TV deneyimlerini keşfedin

BRAVIA CAM ile her zaman evin en iyi koltuğunda oturursunuz. Oturduğunuz yeri algılar, görüntüyü ve sesi buna göre optimize eder. Ayrıca hareketle kontrol, görüntülü sohbet ve başka eğlenceli, yeni deneyimler de keşfedilmeyi bekliyor.

TV’yi sesiyle uzaktan kontrol eden kadının yakın çekimi
Sesli aramayla görmek istediğinizi söylemeniz yeter

Sesli aramayla yeni favorilerinizi daha hızlı bulun. Adını söyleyerek doğrudan bir programa veya filme geçin ya da örneğin “aksiyon filmleri bul” diyerek sesle arama yapın. Başlamak için kumandanın ses düğmesine basın. 

Çift Stil - yaşam tarzınıza uyacak şekilde tasarlandı

Bu TV, iki farklı stilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Tek Parça tasarımıyla Ön konum stili, mümkün olan en sürükleyici izleme deneyimini sunar; Arka konum stili ise odada optimum uyumu yakalamak için TV’yi duvara yaklaştırır. 

Güvenlik için TV’nin, TV’den daha geniş ve daha derin bir rafa veya kaideye yerleştirilmesi gerekir.

Evde sinema deneyimi yaşayın, BRAVIA XR™ ile gelen filmlerin keyfine varın
PlayStation®5 için ideal
Road to Zero logosu
Yenileyin, geri dönüştürün, azaltın; çevre için tasarlandı 

BRAVIA XR TV’lerimiz, çevreci konseptiyle sürükleyici deneyim için tasarlandı. TV ve ambalajlarımızda geri dönüştürülmemiş plastik kullanımını azaltmaya kararlıyız. A95K arka kapağında %85’e varan geri dönüşüm oranıyla, Sony’nin geliştirdiği SORPLAS™ kullanıldı Eşsiz arka ışık kontrol teknolojimiz, BRAVIA CAM ve sensörlerimiz yüksek görüntü kalitesi sağlar ve güç tüketimini azaltır.

2022 BRAVIA XR™ TV basın duyurumuzu izleyin
XR Picture
Bölünmüş ekranda, XR Triluminos Pro+ ile renk iyileştirmesini gösteren kırmızı meyveler ve şeftalilerin yakın çekimi
İnsan gözüne güzel görünen, en geniş renk aralığımız

Kendinden aydınlatmalı milyonlarca bağımsız piksel içeren bu yeni OLED(QD-OLED) TV, yepyeni bir izleme deneyimi için daha önce görülmemiş sayıda renk sunar. Cognitive Processor XR™ ile birlikte kullanıldığında her rengin doygunluğu, tonu ve parlaklığı muhteşem detaylarla sunulur, genellikle sadece gerçek hayatta görebileceğiniz ince tonlar ve farklar ortaya çıkar.

Gerçekçi derinlikle saf siyahlar ve daha parlak renkler

Cognitive Processor XR™ işlemcimiz, görsel bilgileri analiz eder, olağanüstü derinlik ve renk için görüntüleri aynen gözlerinizin odaklandığı gibi iyileştirir. OLED(QD-OLED) panelimizi XR OLED Contrast Pro ile destekleyerek geleneksel TV’lere göre renk parlaklığını %200’e kadar yükseltir, böylece saf siyahlar ve en parlak renklerle gerçek kontrastın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Aydınlık ve karanlıktaki kontrastı gösteren havai fişekler
Aydınlık ve karanlıktaki kontrastı gösteren havai fişekler
AÇIK
KAPALI
Bir kuşun tüylerinin yakın çekimi
Kaybolan doku yeniden oluşturulur, içerik 4K’ya yükseltilir

XR 4K Yükseltmeyle her türlü içerik veya kaynakta 4K kalitesine yakın eğlencenin keyfine varın. Cognitive Processor XR™ işlemcimiz büyük miktarda veriye erişir, kaybolan doku ve ayrıntıları gerçekçi görüntü için akıllı teknolojiyle yeniden üretir. 

Akıcı, hızlı aksiyon için akıllı hareket işleme

Cognitive Processor XR™ destekli XR OLED Motion, ardışık karelerdeki önemli görsel unsurları algılayıp çapraz analiz ederek bulanıklıkla mücadele eder. Hızlı hareket eden sekanslarda dahi akıcı ve net aksiyon için, orijinal karelerin arasına oluşturduğu ekstra kareleri ekler.

Kaykay parkında kaykayın üzerindeki kadının görüntüsü
Duvara monte edilmiş TV’lerin bölünmüş ekran görüntüsü; turuncu kayadaki mavi kraterle her yandan gerçek renkler gösteriliyor
Mümkün olan her açıdan güzel renkler 

TV’yi yandan izlemek hiç bu kadar memnun edici olmamıştı. A95K’daki kendinden aydınlatmalı yeni nesil OLED(QD-OLED) panelimiz parlaklığı sabit tutar. Tüm izleme açılarında renklerin tutarlılığı ve sadakati korunur.

Daha az parlama ve yansıma, sürükleyici izleme

Özellikle derinlik ve ayrıntının gizli kaldığı karanlık sahnelerde, parlama ve yansıma görüntünün net görülmesini zorlaştırır. Oldukça düşük yansımalı açık hava ışığıyla OLED(QD-OLED) panel, bu efekti azaltarak hemen hemen her aydınlatma koşulunda inanılmaz parlaklık, renk ve kontrast sunar. Sahneye dalın ve dikkatiniz dağılmadan sürükleyici izlemenin keyfine varın.

Düşük yansıma özelliği ile ve bu özellik olmadan gece vakti bir şehrin görüntüsünü gösteren ekran karşılaştırması
Görüntü teknolojilerini keşfedin
 
XR Ses
Acoustic Surface Audio+ özellikli TV’den gelen ses dalgalarının görüntüsü
Ekran hoparlördür, güçlü ses görüntülere uyar

Acoustic Surface Audio+™ ile ses doğrudan ekrandan gelir. Büyük aktüatörler titreşerek ekranın tamamını bir hoparlöre dönüştürür ve görüntüyle birlikte hareket eden güçlü akustikler üretir; böylece olağanüstü derecede net ve doğal diyalogla daha gerçekçi bir müzik duyarsınız. Sol ve sağ subwoofer’lar, evde gerçekten sürükleyici bir sinema sesi için bası yükseltir.

Daha güçlü, daha gerçekçi müzikler

A95K’daki kusursuz yuvarlak şeklinde tasarlanmış iki büyük aktüatör, izlediğiniz her şeyde daha güçlü ve gerçekçi ses sunar. Aktüatörler ekranı titreterek ekrandakine uyan, gerçekten ilgi çekici bir ses deneyimi için açıkça tanımlanmış orta ve yüksek frekanslar üretir.

Ses üretmek için ekranı titreten aktüatörün yakın çekimi
Kanepede TV izleyen bir kadını ve XR Surround ile surround ses efektini gösteren oturma odası sahnesi
Tüm eğlence içerikleriniz 3D surround sese yükseltilir

BRAVIA XR™ ile izlediğiniz her şeye gerçek surround ses eklenir. XR Surround, sadece TV hoparlörlerini kullanarak yanlardan ve dikey olarak sanal surround ses üretir; böylece tavan içi veya yukarı dönük hoparlörler olmadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz. BRAVIA XR™ TV’lerimiz Dolby Atmos® ile de uyumludur.

En iyi kullanım Sony ses ekipmanlarıyladır

Yeni BRAVIA XR TV’lerimiz, Sony ses ekipmanlarıyla birlikte, daha da ileri giderek size olağanüstü XR görüntü ve ses kalitesiyle rakipsiz bir görsel-işitsel deneyim sunar.

Voice Zoom™ 2, insan sesini daha net diyalog için geliştirir

Ses seviyesini yükseltmeden, TV diyaloğunu daha net duyun. Konuşmanın duyulması zor olsa dahi Voice Zoom 2, ses tipini algılar, analiz eder ve netliğini iyileştirir. 

Kalabalık sokakta cep telefonuyla konuşan kadın Voice Zoom 2’nin konuşmanın duyulmasını nasıl kolaylaştırdığını gösteriyor
Ses teknolojilerini keşfedin
 
BRAVIA CAM
Nerede olursanız olun, optimum izleme deneyimi 

BRAVIA XR TV’nizi birlikte verilen BRAVIA CAM ile bağlayın ve daha önce yaşamadığınız bir TV deneyimi yaşayın. BRAVIA CAM, odanın neresinde olduğunuzu ve TV’den ne kadar uzak olduğunuzu algılar, ardından sesi ve görüntüyü tam isteyeceğiniz gibi ayarlar. Yani diyaloglar da dahil olmak üzere ses, daha net ve daha etkileyici olur ve görüntü parlaklığı izleme ortamınıza göre uyarlanır.

Uzaktan TV izleyen birini ve yakından TV izleyen birini gösteren bölünmüş ekran grafiği
Her görüntü odadaki konumunuza göre optimize edilir

BRAVIA CAM, TV’nizle aranızdaki mesafeyi algılar ve odanın neresinde olursanız olun, her zaman ideal görüntü kalitesini elde etmeniz için TV parlaklığını ayarlar. TV’deki ışık ve renk sensörü, mümkün olan en iyi izleme deneyimi için görüntüleri aydınlatma koşullarına göre optimize eder.

Her yerden ideal ses deneyimi

BRAVIA CAM, yandan izliyor olsanız dahi, sizi ve konumunuzu takip edip optimum akustik için sol ve sağ ses dengesini ayarlar. Odanın neresinde olursanız olun, TV’nin tam önünde oturuyormuşsunuz gibi, aynı ses kalitesini elde edersiniz.

TV’yi önden dinleyen birini ve TV’yi yandan dinleyen birini gösteren bölünmüş ekran grafiği
TV’yi yakından dinleyen birini ve TV’yi uzaktan dinleyen birini gösteren bölünmüş ekran grafiği
Nerede olursanız olun, sesleri net duyun

BRAVIA CAM, izleme mesafenizi algılayarak diyalogları net bir şekilde duymanız için Voice Zoom ayarını otomatik olarak yapabilir. TV diyaloğunun ses seviyesi, TV’den uzaklaştığınızda yükselir, yaklaştığınızda düşer.

BRAVIA CAM ile yeni TV deneyimlerini keşfedin

Hareketle kontrol, görüntülü sohbet ve daha birçok özellik de dahil olmak üzere, BRAVIA CAM ile bir dizi yeni ve eğlenceli TV deneyimi keşfedin.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda sohbet edin

Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda hasret giderin. TV’nizi BRAVIA CAM’e bağlayarak daha fazla eğlenin. 

Oturma odasında görüntülü sohbet sırasında arkadaşlarına el sallayan bir çiftin görüntüsü
BRAVIA TV’nin üzerindeki BRAVIA CAM’in yakın çekimi
Kolayca bağlanır, kolayca kapatılır

Birlikte verilen BRAVIA CAM’i BRAVIA TV’nize çabucak ve kolayca takabilirsiniz. Daha fazla gizlilik isterseniz BRAVIA CAM’in üstündeki kamera kapağı anahtarını kullanarak kamera kapağını kapatın.

Smart TV Özellikleri
TV’yi sesiyle uzaktan kontrol eden kadının yakın çekimi
İzlemek istediğiniz her şey tek bir yerde

Favori içeriklerinize ve hizmetlerinize kolayca erişin. 700.000+ film ve TV dizisi bölümünü tek bir yerde görün. Google TV, tüm uygulama ve aboneliklerinizdeki favori içeriklerinizi size getiriyor ve tam size göre düzenliyor. 

Size özel

Abonelikleriniz ve size açık içerik içinden yeni filmler ve programlar keşfedin. Hatta çocukların uygunsuz şeyler izlemesini engellemek için onları yaşlarına uygun içeriğe yönlendiren özel bir Çocuk Profili de mevcut. Favori çocuk temaları seçin, TV izleme sürelerine sınır koyun ve hatta yatma vakitlerini ayarlayın.

Google TV’de çocuklara yönelik içerikleri gösteren ekran görüntüsü
Işık, robot temizleyici, güvenlik kamerası ve akıllı kilit gibi akıllı ev aletlerini gösteren oturma odası sahnesi
Akıllı evinizi kolayca kontrol edin

Evinizin tamamında akıllı ev cihazlarını kontrol etmek için sesinizi kullanın. Oda sıcaklığını, ışıklandırmayı ve dahasını ayarlayın; Google’dan isteyin yeter.

Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi büyütün

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve daha birçok şeyin keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın.

Akıllı telefondan TV’ye yansıtılan kedi ve kanocu görüntüleri
Akıllı teknolojileri keşfedin
 
Kolay Uzaktan Kumanda
Gündüz ve gece ortamlarında arka ışıklı kumandanın görüntüsü
Birinci sınıf sade kumanda, karanlıkta dahi kolay kullanılır

Gündüz veya gece TV'nizi zahmetsizce kontrol etmeniz için kumandamızı yeniden tasarladık. Yeni birinci sınıf kumandamız, basitleştirilmiş düğmeler ve arka ışıkla kolayca kullanılır; karanlıkta dahi her şeyi açıkça görebilirsiniz. Kompakt boyutta tasarlanan güzel ve incelikli görünüme sahip bu alüminyum kumanda elde rahat tutulur.

Kaybolan kumandanızı sesinizle kolayca bulun

Kumandanız minderler arasında bir daha hiç kaybolmasın. Bulucu işleviyle tek yapmanız gereken “OK Google, kumandamı bul” demek veya TV’nizin yanındaki düğmeye basıp kayıp kumandanızı etkinleştirmek. Kumandanız ses çıkarır ve onu hemen bulabilirsiniz.

Oturma odasında kanepe ve kumandayı bulmak için Bulucu işlevi etkinleştirilmiş
Mendille temizlenen kumandanın görüntüsü
Kolay silinir, hep temiz kalır

Daha basık düğmeler ve özel poliüretan kaplamalı düz bir yüzeyle tasarlanan kumandamız, kolayca silinir ve temiz kalır. Tüm düğmeler, özel olarak antibakteriyel malzemeyle kaplanmıştır.

Tüm cihazları tek bir akıllı uzaktan kumandayla kontrol edin

Tüm bağlı cihazlarınızı akıllı kumandamızla kontrol edebilirsiniz. Talep üzerine video hizmetlerine tek düğmeyle erişim, programları ve filmleri saniyeler içinde odanıza getirir.

Tüm bağlı cihazların tek bir akıllı uzaktan kumandayla nasıl kontrol edilebildiğini gösteren görüntü
Tasarım
Çift Stil - yaşam tarzınıza uyacak şekilde tasarlandı

Bu TV, iki farklı stilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Tek Parça tasarımıyla Ön konum stili, dikkatiniz dağılmadan, mümkün olan en sürükleyici deneyim için ekrana odaklanmanızı sağlar. Arka konum stili, odanızla ideal uyumu yakalaması için TV’nizi duvara iyice yaklaştırmanızı sağlar.

Gerçek görünüm, TV boyutuna bağlı olarak değişebilir. Güvenlik için bu TV’nin, TV standından daha geniş bir rafa veya kaideye yerleştirilmesi gerekir.

Ön konum stili 
Sürükle
Arka konum stili
Sürükle
Oluşturucunun hayalindeki gibi, stüdyo kalitesinde eğlence

Bir dizi gelişmiş Oluşturucu Kalibrasyonlu Mod, IMAX Enhanced ve Dolby Vision® dahil, oluşturucuların hayalini koruyan çeşitli teknolojilerle bu TV, yönetmenin hayal gücünün yarattığı tüm dramı ve heyecanı sergiler. Üstelik Calman Ready özelliğiyle oluşturucular, prodüksiyon düzenlemelerinde kullanmak üzere profesyonel kalibrasyon da yapabilir.

Oturma odasında, duvara monte edilmiş BRAVIA TV’de Netflix içeriği izleyen bir çiftin görüntüsü. Görüntünün altındaki Adaptive Calibrated Mode düğmesi açılıp kapatıldığında ekran parlaklığının ortama uyacak şekilde değiştiği görülüyor.
Oturma odasında, duvara monte edilmiş BRAVIA TV’de Netflix içeriği izleyen bir çiftin görüntüsü. Görüntünün altındaki Adaptive Calibrated Mode düğmesi açılıp kapatıldığında ekran parlaklığının ortama uyacak şekilde değiştiği görülüyor.
AÇIK
KAPALI
Otomatik optimizasyonla Netflix’i stüdyo kalitesinde izleyin

Netflix içeriklerinin keyfini muhteşem stüdyo kalitesinde çıkarın, tıpkı oluşturucunun istediği gibi. Özel olarak Netflix içerikleri için geliştirilen Netflix Adaptive Calibrated Mode, BRAVIA XR TV’nin ortam ışığı optimizasyonu özelliğiyle birlikte çalışır ve odanızın aydınlatma koşullarına göre görüntü parlaklığını optimize ederek sizi favori programlarınızın içine çeker.

Tüm favorilerinizde optimum görüntüler

Üreticilerinin hedeflediği kalitede daha fazla içerik sizinle. BRAVIA CORE Calibrated Mode ile IMAX Enhanced™ filmler de dahil tüm filmler, evde gerçekten olağanüstü bir sinema deneyimi için otomatik olarak optimum görüntü ayarlarına getirilir.

BRAVIA CORE logosunu gösteren ekran görüntüsü
Assistive Technology logosu
Google TV’de Yardımcı Teknoloji

TV’lerimiz görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojisine sahiptir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Cognitive Processor XR™ destekli, yenilikçi OLED(QD-OLED) panelimiz, görülmemiş renk ve saf siyah kontrastı sağlar.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur