X8500B

Şölen başlasın

Canlı renklerle bezeli gerçekçi 4K ayrıntıların dünyasını keşfedin. Yeni One-Flick Uzaktan Kumandayla TV programlarına, uygulamalara ve kişisel içeriğinize hızla göz atın.

TELEVİZYONLAR

4K Çözünürlüklü X85 TV

X8500B SERIES
4K Çözünürlüklü X85 TV ürününün fotoğrafı

123 cm (49 inç)|139 cm (55 inç)|164 cm (65 inç)

BEnerji etiketi ve ürün fişi

3modeller

Full HD'den dört kat ayrıntılı

Benzersiz Sony 4K işleme teknolojisiyle gerçekçi netlik

İzleme deneyiminiz heyecan verici yeni bir çağa giriyor: 4K görüntüler 8 milyondan fazla bağımsız pikselden oluşur. Bu, Full HD'ye göre dört kat fazla ayrıntı anlamına gelir. Gelişmiş işleme teknolojisi, her pikselin görüntüleri üstün kalitede görüntülemesini sağlar.

Gözüne zoom yapılmış kahve içen kızın pikselleştirilmiş fotoğrafı
Gözüne zoom yapılmış kahve içen kızın pikselleştirilmiş fotoğrafı
TV izlediğinizi unutacaksınız

Yakına oturun, daha fazla şey görün, hiçbir şeyi kaçırmayın

Full HD'den dört kat daha fazla ayrıntı sunan 4K ile etkileyici doğallıkta görüntüler görürsünüz. Daha yüksek görüntü kalitesi sayesinde ekrana daha yakın oturabilir ve görüş alanınızı doldurarak sinema salonu deneyimi yaşayabilirsiniz.

4K dünyası karşınızda

4K'nın tadını çıkarmak için beklemeye gerek yok.

Kendinizi ayrıntı dolu 4K filmlerin büyüsüne kaptırın, 4K çözünürlükte çekilmiş etkileyici güzellikteki fotoğrafların tadını çıkarın ve 4K kayıt cihazıyla değerli anılarınızı yakalayın. Yeni 4K BRAVIA® serisi gelecekteki 4K standartlarıyla da uyumludur.

4K fotoğraflar

Etkileyici 4K fotoğraflarla fotoğrafçılık becerilerinizi sergileyin ve paylaşın.

4K video

Anılarınızı 4K kayıt cihazıyla yakalayarak içinizdeki fotoğrafçıyı ortaya çıkarın.

logo 1
Gelecekteki 4K formatlarını destekler

Bu televizyon, 4K video dağıtımının gelecekteki standardı HEVC codec'ini destekler, bu sayede gelecekteki teknolojik değişikliklerden etkilenmezsiniz.

logo 2
Daha akıcı 4K/60p aksiyon

Yeni HDMI standardı, spor karşılaşmalarını 4K/60p ayrıntılarla, daha akıcı ve bulanık olmayan görüntülerle, daha gerçekçi ve heyecan verici bir kalitede izlemenizi sağlar.

logo 3
Artık akıllı telefonunuzdaki fotoğraflar da 4K

En yeni MHL 3.0 özellikleri sayesinde akıllı telefonunuzdaki fotoğraflar ve videolar bu TV'de zengin 4K çözünürlükte görüntülenebilir.

logo 1
Her içeriği 4K kalitesine yükseltin

Yeni bir ayrıntı dünyasını keşfedin: 4K, HD veya diğer çözünürlüklerdeki içeriğin kalitesi güçlü işleme motoruyla yükseltilir. Sahneler analiz edilip veritabanıyla eşleştirilerek daha iyi renkler, kontrast ve gerçekçi dokular elde edilir.

logo 2
Renkler canlanıyor

Her sahnede duyguları açığa çıkaran canlı kırmızılar ve zümrüt yeşillerinin tadını çıkarın. Sony TRILUMINOS™ teknolojili fotoğraf makineleriyle çekilen fotoğrafları/videoları görüntüleyin.

İzlediğiniz her şeyde etkileyici ayrıntılar

Blu-ray Disc™ filmleri ve TV yayınlarından web videolarına ve akıllı telefon kliplerine etkileyici görüntü kalitesini deneyimleyin. Sony'nin benzersiz işleme motoru, görüntü paraziti oldukça düşürülmüş en yüksek Full HD kalitesinde daha güzel sonuçlar için görüntüleri analiz eder, temizler ve geliştirir.

Renkler canlanıyor

BRAVIA® hayallerinizdeki renkleri getiriyor. Zengin renklerle her sahneye coşku katın. Fotoğraf makineleri ve video kameralarla çekilen fotoğrafları ve videoları TRILUMINOS™ Color özellikli Sony ile görüntülediğinizde harika sonuçlar elde edersiniz.

Yüksek kaliteli güller
TRILUMINOS™ EKRAN
Yüksek kaliteli güller
GELENEKSEL EKRAN
Yüksek kaliteli kalemler
TRILUMINOS™ Ekran

Daha geniş renk aralığı, çizim yapmak için daha fazla renkli kaleme sahip olmak gibidir.

Düşük kaliteli kalemler
Geleneksel beyaz LED

Daha dar renk aralığı, çizim yapmak için daha az renkli kaleme sahip olmak gibidir.

logo
Gerçekçi his, harika ayrıntılar

Blu-ray Disc™, 3D TV yayınları ve web videolarında seyir keyfini artıran, daha doğal alan derinliğine ve mükemmel ayrıntılara sahip 3D görüntülerle 3D video izleyin.

logo
Ekrandaki hareketleri akıcılaştırın

Ne izlerseniz izleyin, Motionflow XR teknolojisiyle ekrandaki hareketli sahneler akıcı bir görüntüye kavuşur.

Dinlemek için tasarlandı

ClearAudio+

Dinleme deneyiminizi izleme hissiniz kadar canlı kılın. ClearAudio+ büyüleyici ve zengin bir deneyim için TV sesini hassas bir şekilde ayarlar. Ne izliyor olursanız olun müziği, diyalogları ve surround efektlerini çok daha net ve ayrı ayrı duyun.

S-Force Ön Surround

Ses sinyallerini işleyerek daha etkileyici bir dinleme deneyimi oluşturur. Doğrudan çok kanallı işleme net, gerçekçi 360̊° surround ses sağlar.

Clear Phase

Alçak, orta ve yüksek frekanslarda daha yumuşak ve dengeli üretim için TV hoparlörlerinin frekans tepkisini hassas şekilde ayarlar.

Ses Büyütme

Arka plan sesleri yüksek veya dikkat dağıtıcı olduğunda bile diyaloglar ve konuşmalar kolayca anlaşılabilecek kadar net olur.

Net tizler, derin baslar

Long Duct Hoparlör

Yüksek kapasiteli hoparlör tasarımının içindeki long duct ile sesleri net ve tam aralıklı duyun. Ses frekansları genişletilmiş, boru benzeri yapısının içinde doğru bir şekilde yankılanarak bütün favori eğlencelerinizi size saf ve güçlü baslarla getirir.

long duct hoparlör çizimi
Hızla gezinin ve aradığınızı bulun.
Hız illüstrasyonu
Hızlı Açılış

TV'nizi iki saniyeden kısa sürede açın ve bir saniyede internet içeriğine erişin. İçeriğe istediğiniz zaman erişmeniz için her işlem ve her uygulama artık her zamankinden daha hızlı.

One-Flick Entertainment

İçeriklerinizi BRAVIA®'nın hızlı ve sezgisel arayüzüyle kontrol edin. TV kanallarına, önerilen videolara, fotoğraflara veya hatta YouTube™ ya da PlayStation™Video gibi internet içeriklerine göz atın. Hızlı TV açılışı ve uygulama başlatmayla favori içeriğinizi anında bulun.

Kilometrelerce uzaktan birlikte izleyin

Anı dünyayla paylaşın.

Paylaşmak her zaman güzeldir. İzlediğiniz içerikle ilgili tweet'leri görüntüleyerek izleme deneyiminizi zenginleştirin. Skype™ ile güzel anları arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın. Sony'nin benzersiz yankı önleme özelliği net ses sağlar.

Tüm futbol tutkunları için

Surround stadyum deneyiminden daha fazlası.

Maç günü deneyimini evinizde yaşayın. Live Football Mode, sesi gerçek stadyum deneyimini yaşatacak şekilde otomatik olarak ayarlar. Yeni zarif arayüz çeşitli kaynaklardan haberleri ve başlıkları görüntüler.

Kavisli TV'de akıllı telefon üzerinden fotoğraf paylaşın ve görüntüleyin
Anlarınız size ait olsun

Fotoğraf gönderin, fotoğraf paylaşın, fotoğraf alın

Android veya iOS cihazlardaki* fotoğraflara büyük ekranda bakın. Öözel anılarını paylaşan arkadaşlarınızın fotoğraflarını TV'den alın (10'a kadar cihaz desteklenir)

*Android 2.3 ve üzeri

*iOS5 ve üzeri

Her şey elinizin altında

Tüm favori çevrimiçi içeriğinizi büyük ekrana taşıyın. Filmlerden kaçırdığınız TV programlarına, müzikten en yeni YouTube™ videolarına kadar her şey burada.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • 4K

  • 4K X-Reality™ PRO

  • TRILUMINOS™ ekran

  • ClearAudio+

  • One-Flick Entertainment

Arka aydınlatmalı tip
VAR
En/Boy Oranı
16:9
Dinamik Kontrast Oranı
1 milyondan fazla
Triluminos™ Ekran
VAR

Kutu İçeriği

Dokunmatik Uzaktan Kumanda (RMF-ED004), Uzaktan Kumanda, 3D Gözlükler (TDG-500P x2), Pil (R03 x 2), AC Elektrik Kablosu, Vidalar, Çalıştırma Talimatları, Hızlı Kurulum Kılavuzu/Ek CUE (GA), Masaüstü Standı (ayrı, kurulum gerekir), *Öğeler ülkeye ve modele göre değişebilir.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur

Ödüller

Ödüller