X9000B

İnanılmaz 4K görüntü ve ses

Görüntü, ses ve tarzda ileriye doğru büyük bir adım atın. 4K eğlence deneyiminize harika görüntülerle seviye atlatın ve Sony'nin duyularınıza hitap eden cesur "Wedge" formunun tadını çıkarın.

TELEVİZYONLAR

X9 4K Çözünürlüklü TV

X9000B Series

X9 4K Çözünürlüklü TV ürününün fotoğrafı

139 cm (55 inç)|164 cm (65 inç)|200 cm (79 inç)

BEnerji etiketi ve ürün fişi

3modeller

Full HD'den dört kat ayrıntılı

Benzersiz Sony 4K işleme teknolojisiyle gerçekçi netlik

İzleme deneyiminiz heyecan verici yeni bir çağa giriyor: 4K görüntüler 8 milyondan fazla bağımsız pikselden oluşur. Bu, Full HD'ye göre dört kat fazla ayrıntı anlamına gelir. Gelişmiş işleme teknolojisi, her pikselin görüntüleri üstün kalitede görüntülemesini sağlar.

Gözüne zoom yapılmış kahve içen kızın pikselleştirilmiş fotoğrafı
Gözüne zoom yapılmış kahve içen kızın pikselleştirilmiş fotoğrafı

TV izlediğinizi unutacaksınız

Yakına oturun, daha fazla şey görün, hiçbir şeyi kaçırmayın

Full HD'den dört kat daha fazla ayrıntı sunan 4K ile etkileyici doğallıkta görüntüler görürsünüz. Daha yüksek görüntü kalitesi sayesinde ekrana daha yakın oturabilir ve görüş alanınızı doldurarak sinema salonu deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • 4K görüntü
 • HD görüntü

4K dünyası karşınızda

4K'nın tadını çıkarmak için beklemeye gerek yok.

Kendinizi ayrıntı dolu 4K filmlerin büyüsüne kaptırın, 4K çözünürlükte çekilmiş etkileyici güzellikteki fotoğrafların tadını çıkarın ve 4K kayıt cihazıyla değerli anılarınızı yakalayın. Yeni 4K BRAVIA® serisi gelecekteki 4K standartlarıyla da uyumludur.

4K filmler

Etkileyici bir deneyim yaşamak için favori filmlerinizi güzel 4K ayrıntılarıyla ve derinliğiyle izleyin.

4K fotoğraflar

Dünyanın en güzel yüksek çözünürlüklü fotoğraflarına göz atın.

formatında çekin

Anılarınızı 4K kayıt cihazıyla yakalayarak içinizdeki fotoğrafçıyı ortaya çıkarın.

logo 1

Gelecekteki 4K formatlarını destekler

Bu televizyon, 4K video dağıtımının gelecekteki standardı HEVC codec'ini destekler, bu sayede gelecekteki teknolojik değişikliklerden etkilenmezsiniz.

logo 2

Daha akıcı 4K/60p aksiyon

Yeni HDMI standardı, spor karşılaşmalarını 4K/60p ayrıntılarla, daha akıcı ve bulanık olmayan görüntülerle, daha gerçekçi ve heyecan verici bir kalitede izlemenizi sağlar.

logo 3

Artık akıllı telefonunuzdaki fotoğraflar da 4K

En yeni MHL 3.0 özellikleri sayesinde akıllı telefonunuzdaki fotoğraflar ve videolar bu TV'de zengin 4K çözünürlükte görüntülenebilir.

Aradığınız görüntü kalitesiyle TV izleyin.

İki kat yüksek dinamik aralık, insan gözünün algılama gücüne yaklaşır.

İki kat fazla parlaklık sağlayan X-tended Dynamic Range™; zengin, canlı renkler sunan TRILUMINOS™ Ekran ve etkileyici ayrıntılar üreten X-reality™ PRO, unutulmaz bir film izleme deneyimi için büyüleyici bir görüntü sağlar.

Dinamik Aralık logosu

Işığı tanımlayan yeni ifadeleri deneyimleyin

Daha güçlü parlak tonlar ve daha derin siyahlarla, benzersiz arka aydınlatma algoritması geleneksel LED teknolojili TV'lere göre iki kat fazla parlaklık aralığı görmenizi sağlar.

X-Reality Pro logosu

Her içeriği 4K kalitesine yükseltin

4K, HD veya başka bir çözünürlükte içerik izlerken güçlü görüntü işleme motoru görüntü kalitesini yükseltir.

TRILUMINOS™ Ekran logosu

Renkler canlanıyor

Her sahnede duyguları açığa çıkaran canlı kırmızılar ve zümrüt yeşillerinin tadını çıkarın. Sony TRILUMINOS™ teknolojili fotoğraf makineleriyle çekilen fotoğrafları/videoları görüntüleyin.

Işığı tanımlayan yeni ifadeleri deneyimleyin

Parlak tonlar ve derin siyahlarla benzersiz arka aydınlatma algoritması geleneksel LED teknolojili TV'lere göre iki kat fazla parlaklık aralığı sunar. Yeni BRAVIA® serisine özel detay, renk ve gerçeklikle sunulan mükemmel ton deneyimini yaşayın.

Düşük kaliteli opera sanatçısı
GELENEKSEL LED TEKNOLOJİLİ TV
Yüksek kaliteli opera sanatçısı
X-TENDED DYNAMIC RANGE'Lİ BRAVIA®

Her içeriği 4K kalitesine yükseltin

Yeni bir ayrıntı dünyasını keşfedin: 4K, HD veya diğer çözünürlüklerdeki içeriğin kalitesi güçlü işleme motoruyla yükseltilir. Sahneler analiz edilip veritabanıyla eşleştirilerek daha iyi renkler, kontrast ve gerçekçi dokular elde edilir.

 • Siyah duvarda duran TVBlu-ray filmler
 • Ekranda Video OyunuOyunlar
 • Futbol videolarından seçmelerİnternet videosu
 • Aile fotoğraflarına bakan çiftFotoğraflar

Renkler canlanıyor

BRAVIA® hayallerinizdeki renkleri getiriyor. Zengin renklerle her sahneye coşku katın. Fotoğraf makineleri ve video kameralarla çekilen fotoğrafları ve videoları TRILUMINOS™ Color özellikli Sony ile görüntülediğinizde harika sonuçlar elde edersiniz.

Yüksek kaliteli güller
TRILUMINOS™ EKRAN
Düşük kaliteli güller
GELENEKSEL EKRAN
Yüksek kaliteli kalemler

TRILUMINOS™ Ekran

Daha geniş renk aralığı, çizim yapmak için daha fazla renkli kaleme sahip olmak gibidir.

Düşük kaliteli kalemler

Geleneksel beyaz LED

Daha dar renk aralığı, çizim yapmak için daha az renkli kaleme sahip olmak gibidir.

logo

Gerçekçi his, harika ayrıntılar

Blu-ray Disc™, 3D TV yayınları ve web videolarında seyir keyfini artıran, daha doğal alan derinliğine ve mükemmel detaylara sahip 3D görüntülerle 3D video izleyin.

logo

Ekrandaki hareketleri akıcılaştırın

Ne izlerseniz izleyin, Motionflow XR teknolojisiyle ekrandaki hareketli sahneler akıcı bir görüntüye kavuşur.

Etkileyici ses

Öne bakan hoparlörler net ancak güçlü, tam aralıklı ses üretir. Sönümleyicisiz tasarım bozulmayı azaltırken yeni mikayla güçlendirilmiş fiberglas malzeme, sanatçının nefesinden yaylardaki titreşimlere kadar her şeyi duymanızı sağlar.

 • Mikayla güçlendirilmiş fiberglas
 • Öne bakan hoparlörler
 • Magnetic Fluid
 • Daha yüksek hoparlör kapasitesi

Dinlemek için tasarlandı

ClearAudio+

Dinleme deneyiminizi izleme hissiniz kadar canlı kılın. ClearAudio+ büyüleyici ve zengin bir deneyim için TV sesini hassas bir şekilde ayarlar. Ne izliyor olursanız olun müziği, diyalogları ve surround efektlerini çok daha net ve ayrı ayrı duyun.

S-Force Front Surround PRO

Ses sinyallerini işleyerek daha etkileyici bir dinleme deneyimi oluşturur. Doğrudan çok kanallı işleme net, gerçekçi 360̊° surround ses sağlar.

Clear Phase

Alçak, ortak ve yüksek frekanslarda daha yumuşak ve dengeli üretim için TV hoparlörlerinin frekans tepkisini hassas şekilde ayarlar.

Ses Büyütme

Arka plan sesleri yüksek veya dikkat dağıtıcı olduğunda bile diyaloglar ve konuşmalar kolayca anlaşılabilecek kadar net olur.

Wedge

Her amacın harika bir şekli vardır

Büyük ekran TV'de form ve işlevin sadeliğinin verdiği keyfi yaşayın. BRAVIA® TV'nin yeni şekli, estetiği işlevsel güzellikle bir araya getiriyor. Alandan tasarruf sağlarken daha büyük hoparlör kapasitesi ile sesi geliştirir.

seri çizimi 1

Yer tasarrufu sağlar

Şaşırtıcı derecede küçük boyutları ve kompakt ancak sağlam standı sayesinde bu TV evinizin dekorasyonuna kolayca entegre olur.

seri çizimi 2

Mükemmel ses

Benzersiz Wedge şekli hoparlör kapasitesini zengin, güçlü ses sunacak şekilde artırmak için tasarlanmıştır.

çizim 3

Kolay bağlantı

Kompakt bağlantı noktası çoklayıcı, TV'nizi duvara yakın yerleştirmenize imkan sunarken RF, HDMI® ve USB bağlantı noktaları sayesinde diğer cihazları bağlamayı kolaylaştırır.

Hızla gezinin ve aradığınızı bulun.

Hız illüstrasyonu

Hızlı Açılış

TV'nizi iki saniyeden kısa sürede açın ve bir saniyede internet içeriğine erişin. İçeriğe istediğiniz zaman erişmeniz için her işlem ve her uygulama artık her zamankinden daha hızlı.

Hızla gezinin ve aradığınızı bulun.

Kanallar, videolar, ağınızdaki fotoğraflar, hatta YouTube™ veya PlayStation Video'daki web içeriklerinde gezinin. Hızlı TV başlatma ve çabuk uygulama açmayla sevdiğiniz içeriği anında bulun.

Kilometrelerce uzaktan birlikte izleyin

Anı dünyayla paylaşın.

Paylaşmak her zaman güzeldir. İzlediğiniz içerikle ilgili tweet'leri görüntüleyerek izleme deneyiminizi zenginleştirin. Skype™ ile güzel anları arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın. Sony'nin benzersiz yankı önleme özelliği net ses sağlar.

Tüm futbol tutkunları için

Surround stadyum deneyiminden daha fazlası.

Maç günü deneyimini evinizde yaşayın. Live Football Mode, sesi gerçek stadyum deneyimini yaşatacak şekilde otomatik olarak ayarlar. Yeni zarif arayüz çeşitli kaynaklardan haberleri ve başlıkları görüntüler.

 • Live Football Mode
 • Ses Teknolojisi
 • Uzaktan erişim
Kavisli TV'de akıllı telefon üzerinden fotoğraf paylaşın ve görüntüleyin

Anlarınız size ait olsun

Fotoğraf gönderin, fotoğraf paylaşın, fotoğraf alın

Android veya iOS cihazlardaki* fotoğraflara büyük ekranda bakın. Öözel anılarını paylaşan arkadaşlarınızın fotoğraflarını TV'den alın (10'a kadar cihaz desteklenir)

*Android 2.3 ve üzeri

*iOS5 ve üzeri

Her şey elinizin altında

Tüm favori çevrimiçi içeriğinizi büyük ekrana taşıyın. Filmlerden kaçırdığınız TV programlarına, müzikten en yeni YouTube™ videolarına kadar her şey burada.

 • Filmler
 • Albümler
Özellikler ve Teknik Nitelikler
 • 4K

 • X-tended Dynamic Range™

 • 4K X-Reality™ PRO

 • Wedge

 • One-Flick Entertainment

Arka aydınlatmalı tip
VAR
En/Boy Oranı
16:9
Dinamik Kontrast Oranı
1 milyondan fazla
Triluminos™ Ekran
VAR

Kutu İçeriği

Bağlantı Noktası Çoklayıcı, Dokunmatik Uzaktan Kumanda (RMF-ED004), Uzaktan Kumanda, 3D Gözlük (2 adet TDG-BT400A), Pil (R03 x 2), AC Elektrik Kablosu, Vidalar, Çalıştırma Talimatları, Hızlı Kurulum Kılavuzu/Ek CUE (GA), Masa Standı (ayrı, kurulum gerekir)., *Öğeler ülkeye ve modele göre değişebilir.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

 • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

 • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

 • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur

Ödüller

Ödüller