BRAVIA XR X90J

İnsan aklından destek alıyor, 4K kontrastla tanımlanıyor

Full Array LED panelin ekstrem kontrastını devrim yaratan Cognitive Processor XR™ işlemcimizin gücüyle birleştirdiğinizde, eğlencenizin ne kadar gerçekçi olabileceğini görün.

TÜM TELEVİZYONLAR

X90J | BRAVIA XR | Full Array LED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV)

X90J Series
X90J | BRAVIA XR | Full Array LED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV) ürününün fotoğrafı

126 cm (50 inç)|139 cm (55 inç)|164 cm (65 inç)|189 cm (75 inç)

Dünyanın ilk bilişsel zekalı TV’si

BRAVIA XR™ TV’miz, incelikli Cognitive Processor XR ile görüntüyü ve sesi bir üst seviyeye taşır. İnsanların nasıl gördüğünü ve duyduğunu anlar; sizi tamamen sahnenin içine çeken yepyeni bir deneyim sağlar.

İnsan gözü algısına uygun, hassas 4K görüntüler

Derin, doğal ve gerçekçi görüntülerin keyfini çıkarın. Devrim yaratan işlemcimiz, insan perspektifi analizini kullanarak göz açıp kapayana kadar yüz binlerce unsuru çapraz analizle optimum hale getirir. Full Array LED panelimizle birlikte bu teknoloji, gerçekçi kontrastla dolu ultra gerçekçi görüntüler üretir.

Her sesi gerçekten sürükleyici bir deneyime dönüştürün

Cognitive Processor XR işlemcimizi içeren gelişmiş hoparlör teknolojisi, her ses kaynağını sürükleyici bir ses deneyimine dönüştürür. Ne izlerseniz izleyin, sesi daha net ve doğru duyun. Mükemmel uyum içinde olan ses ve görüntüyle yepyeni bir eğlence deneyimi yaşayın.

Sesiniz kadar yakın binlerce film ve program

Sesinizi kullanarak izlemek istediğinizi çabucak bulun. Sadece söyleyerek belirli bir yayını bulun. Veya "Bana bilim kurgu macera TV programlarını göster" diyerek daha geniş öneriler arayın.

Evde sinema deneyimi yaşayın, BRAVIA XR ile gelen filmlerin keyfine varın
PlayStation®5 için ideal
Geri dönüşüm. Yenileme. Azaltma.

BRAVIA XR TV’lerimiz hem şık hem de çevreyi düşünen bir tasarıma sahiptir. Bu TV’nin çerçevesinde %30’a varan sürdürülebilir malzeme kullanılmıştır; parçalarında ise sektör lideri %89 geri dönüşüm oranına sahip, eşsiz geri dönüştürülebilir plastiğimiz SORPLAS™ kullanılmıştır.

XR Picture
Yapraklardaki ince tonları gösteren çiçek ayrıntıları
Doğal ve güzel renklerden oluşan geniş bir palet

İnsan gözüne doğal ve güzel gelen renkleri görün. Cognitive Processor XR, eşsiz ekranımızın daha geniş bir renk paletine erişmesini ve her rengi gerçek dünyada görülen ince farklarla üretmesini sağlar. Daha geniş ton ve doygunlukla, çiçeklerde canlı tonlar ve gerçekçi dokular görülebilir. Solgun renkler dahi gerçekçi görünür.

Derin siyahlar ve yoğun parlaklıkla gerçekçi derinlik

Tıpkı gerçek hayattaki gibi, nefes kesen kontrastı yaşayın. Cognitive Processor XR, çapraz veri analiziyle görüntüleri insan gözünün gerçek renklere ve derinliğe odaklandığı şekilde iyileştirir. XR Contrast Booster ile parlak alanlar daha parlak, karanlık alanlar daha karanlık olur; ayrıntılar gölgede boğulmaz, patlayan vurguda kaybolmaz.   

Ekranda ekstrem kontrastı ve gerçekçi derinliği gösteren görüntüler
4K netliğini gösteren tilki görüntüsü
Kaybolan dokuyu akıllı teknolojiyle yeniden üretir

XR 4K Görüntü Yükseltme ile her içerik ve kaynakta eğlence 4K’ya yakın çözünürlüktedir. Cognitive Processor XR işlemcimiz büyük miktarda veriye erişir, kaybolan doku ve ayrıntıları gerçekçi görüntüler için akıllı teknolojiyle yeniden üretir. Doğal görünümlü hayvan kürkü ve keskin hatlı kayalar gibi ayrıntıları görün.

Bulanık olmayan hızlı sahneler için akıllı hareket işleme

Spor müsabakalarını ve aksiyon dolu hızlı filmleri izlemek artık çok daha keyifli. XR Motion Clarity™ özellikli Cognitive Processor XR teknolojimiz çapraz veri analiziyle aksiyonun her an akıcı, parlak ve net olmasını sağlıyor.

Dalgadaki bulanık olmayan ayrıntıları gösteren sörfçü görüntüsü
Görüntü teknolojilerini keşfedin
 
XR Ses
Konserde bir şarkıcının görüntüsü
Hareketle mükemmel uyum içinde, ekrandan gelen ses

XR Sound Position, dünyayı algılayışımızla uyumlu bir ses deneyimi için size görüntünün arkasındaki sesin gerçekçiliğini sunar. Bu BRAVIA XR Full Array LED TV’deki ses konumlandırma tweeter’larıyla, tamamen sürükleyici bir deneyim için ses ekrandakilerle hassas bir şekilde eşleşir.

Tüm eğlence içerikleriniz 3D surround sese yükseltilir

BRAVIA XR ile izlediğiniz her şeye gerçek surround ses eklenir. XR Surround, yanlardan ve dikey olarak surround ses üretir; böylece tavan içi veya yukarı dönük hoparlörler olmadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz.

XR Surround ile surround ses efektini gösteren oturma odası sahnesi
En iyi kullanım Sony ses ekipmanlarıyladır

Yeni BRAVIA TV’lerimiz, Sony ses ekipmanlarıyla birlikte, olağanüstü XR görüntü ve ses kalitesini sunarak size sürükleyici bir görsel-işitsel deneyim yaşatır.

Takılabilir SRS-NS7 hoparlörü ve WLA-NS7 kablosuz vericiyi kullanarak kanepede 360 Spatial Sound keyfi yapan bir adam
360 Spatial Sound Personalizer için hazır

Dolby Atmos® deneyiminizi, 360 Spatial Sound için SRS-NS7 ve BRAVIA XR™ ile birlikte özelleştirin. Belirli Sony kulaklıklarla, Kablosuz Verici WLA-NS7’yi (ayrı olarak satılır) kullanarak da 360 Spatial Sound keyfini yaşayabilirsiniz.

Kalabalık bir sokak sahnesindeki kadın Voice Zoom 2’nin konuşmanın duyulmasını nasıl kolaylaştırdığını gösteriyor
Voice Zoom™ 2, insan sesini daha net diyalog için geliştirir

Ses seviyesini yükseltmeden, TV diyaloğunu daha net duyun. Konuşmanın duyulması zor olsa dahi Voice Zoom 2, ses tipini algılar, analiz eder ve netliğini iyileştirir. 

Ses teknolojilerini keşfedin
 
Smart TV Özellikleri
Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi büyütün

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve daha birçok şeyin keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın.

Akıllı telefondan TV’ye aktarılan içeriği gösteren görüntü
Oturma odasında görüntülü sohbet sırasında arkadaşlarına el sallayan bir çiftin görüntüsü
Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda sohbet edin

TV’nizi kameraya bağlayarak arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda hasret giderin. Sony, Logitech ve diğer markalardan uyumlu kameralar bulunabilir.

Tüm cihazları tek bir akıllı uzaktan kumandayla kontrol edin

Tüm bağlı cihazlarınızı akıllı kumandamızla kontrol edebilirsiniz. Talep üzerine video hizmetlerine tek düğmeyle erişim, programları ve filmleri saniyeler içinde odanıza getirir.

Tüm bağlı cihazların tek bir akıllı uzaktan kumandayla nasıl kontrol edilebildiğini gösteren görüntü
Diğer akıllı özellikleri keşfedin
 
Tasarım
Eğlenceyi en üst düzeye çıkaran muhteşem minimalist tasarım

Minimalist tasarımımız, ekranı en büyük, çerçeveyi ise en küçük boyutta tutar; böylece önemli olana, yani görüntüye odaklanabilirsiniz. Bu TV, ister stantta ister duvarda olsun, etkileyici ses için de tasarlanmıştır.

Gerçek görünüm, TV boyutuna bağlı olarak değişebilir.

Sürükle
Düz Yüzey tasarımının yakın çekimi
Daha sürükleyici izleme için Düz Yüzey

Çerçeve son derece ince olduğu için, gözleriniz doğal olarak etrafındakilere değil, görüntüye odaklanır.

İnce Kanatlı Standın yakın çekimi
İnce Kanatlı Stant, lüks görünüm ve his

İnce standımız, TV ile mükemmel uyum içinde olacak şekilde tasarlanmış olup odanıza ve dekorunuza uyar.

Ortam nasıl olursa olsun üstün görüntüler ve ses

Arkanıza yaslanın ve heyecan verici bir izleme deneyiminin keyfini çıkarın. Işık sensörlü eşsiz Ambient Optimization teknolojimiz, görüntüyü ve sesi ortamınıza göre otomatik olarak ayarlar.

İçerik oluşturucunun hayalindeki eğlenceyi stüdyo kalitesinde yaşayın

Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced ve Dolby Vision® gibi, içerik oluşturucuların hayalini koruyan çeşitli teknolojilerle bu TV, yönetmenin hayalindeki tüm dramı ve heyecanı üretir. Ayrıca Calman Ready özelliklidir, içerik oluşturucular bu TV’yi prodüksiyon düzenlemeleri sırasında dahi kullanabilir.

Yardımcı Teknoloji logosu
Google TV’de Yardımcı Teknoloji

TV’lerimiz görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojisine sahiptir.

En yeni BRAVIA TV’lerin ardındaki bütün o heyecan verici teknolojiyi ilk öğrenen, ayrıca tüm ön sipariş ve mağaza etkinliği duyurularını ilk duyan siz olun.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Full Array LED panelin ekstrem kontrastını devrim yaratan Cognitive Processor XR™ işlemcimizle birleştirdiğinizde, eğlencenin sürükleyiciliği daha da artar.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri