X92K Serisi

Gerçekçi renk ve kontrast, parlak 4K görüntüler
TELEVİZYONLAR

X92K | BRAVIA XR | Full Array LED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV)

X92K Series
X92K | BRAVIA XR | Full Array LED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV) ürününün fotoğrafı

139 cm (55 inç)|164 cm (65 inç)|189 cm (75 inç)

Ödüllü
CES® Innovation Awards 2022 Best of Innovation logosu
CES® 2022 Best of Innovation Awards Honoree: BRAVIA CAM
CES® Innovation Awards 2022 Honoree logosu
CES® 2022 Innovation Awards: BRAVIA CORE
Bilişsel Zeka ile yeni nesil görüntü ve ses

Cognitive Processor XR™ ile görüntüyü ve sesi bir üst seviyeye çıkarın. Sony BRAVIA XR™ TV’lerdeki devrim yaratan işlemcimiz, inanılmayacak kadar gerçekçi bir deneyim için içerikleri insanların gördüğü ve duyduğu şekilde üretir. İnsan gözünün nasıl odaklandığını anlar, görüntüleri çapraz analiz ederek gerçekçi bir derinlik, olağanüstü kontrast ve muhteşem derecede canlı renkler sağlar. 

Gerçekçi derinlikle Full Array Kontrast

Cognitive Processor XR™ destekli Full Array LED’imiz, arka ışığı bölgeler halinde kontrol ederek aynı anda parlak ve karanlık alanlarda gerçekçi kontrast üretir. Akıllı işlemci dünyayı sizin gibi görerek görüntüleri gerçekçi renk ve derinlikle iyileştirir.

Ses dalgalarıyla, konserde kontrbas çalan müzisyen
Ekrandan gelen ses, uyumlu görüntü ve ses

Acoustic Multi-Audio™ teknolojisiyle, ekrandakine tam uyan sesin keyfini çıkarın. Ses konumlandırma tweeter’ları, sürükleyici bir izleme deneyimi için görüntülerin ve sesin uyum içinde olmasını sağlar.

Sesli aramayla görmek istediğinizi söylemeniz yeter

Sesli aramayla yeni favorilerinizi daha hızlı bulun. Adını söyleyerek doğrudan bir programa veya filme geçin ya da örneğin “aksiyon filmleri bul” diyerek sesle arama yapın. Başlamak için kumandanın ses düğmesine basın.

TV’yi sesiyle uzaktan kontrol eden kadının yakın çekimi
Evde sinema deneyimi yaşayın, BRAVIA XR™ ile gelen filmlerin keyfine varın
PlayStation®5 için ideal
Üzerinde Road to Zero yazan gri tonlu dünya görüntüsü
Yenileyin, geri dönüştürün, azaltın; çevre için tasarlandı 

BRAVIA XR TV’ler çevreci konseptiyle sürükleyici deneyim için tasarlandı. TV ve ambalajlarımızda geri dönüştürülmemiş plastik kullanımını azaltmaya kararlıyız. X92K’nın çerçevesinde geri dönüştürülmüş plastik kullanıldı. Eşsiz arka ışık kontrol teknolojisi, BRAVIA CAM ve sensörlerimiz yüksek görüntü kalitesi sunar ve güç tüketimini azaltır.   

XR Picture
Kırmızı meyveler, üzüm, kavun ve kivinin yakın çekimi
Gerçekçi renkler ve tonlar için geniş renk aralığı

Yeni eşsiz LED yapı ve XR Triluminos Pro ile tasarlanan, Cognitive Processor XR™ destekli Full Array LED panelimiz, X92K’nın bir milyarın üzerinde renge erişmesini ve hepsini gerçek dünyada görülen nüanslarla sunmasını sağlar. Doygunluktan, tondan ve parlaklıktan rengi algılayıp özellikle yeşillerde ve kırmızılarda olmak üzere, her ayrıntıda doğal tonlar sunar.

Derin siyahlar ve ekstra parlaklıkla derinlik artıyor

Cognitive Processor XR™ görüntüyü gözün odaklandığı gibi geliştirip gerçekçi renk ve derinlik sunar. XR Contrast Booster ışık çıkışını ekran genelinde hassasiyetle dengeler, bazı alanları karartıp bazılarını güçlendirerek daha yüksek parıltı seviyesi ve daha derin siyah gölge için parlaklığı ayarlar. Ekstra derinlik ve ayrıntıyla sahneler daha gerçekçidir. 

Sıcak hava balonunda XR Contrast Booster’ın etkisini gösteren görüntü
XR 4K Yükseltme efektini gösteren, bir kuşun tüylerinin yakın çekimi
Kaybolan doku yeniden oluşturulur, içerik 4K’ya yükseltilir

XR 4K Yükseltmeyle her türlü içerik veya kaynakta 4K kalitesine yakın eğlencenin keyfine varın. Cognitive Processor XR™ işlemcimiz büyük miktarda veriye erişir, kaybolan doku ve ayrıntıları gerçekçi görüntü için akıllı teknolojiyle yeniden üretir. 

Bulanık olmayan hızlı sahneler için akıllı hareket işleme

Spor müsabakalarını ve aksiyon filmlerini izlemek artık çok daha güzel. XR Motion Clarity™ özellikli Cognitive Processor XR™ işlemcimiz, hareketi birkaç kare arasında analiz ederek aksiyonun akıcı, parlak ve net kalmasını sağlar.

Dalgadaki bulanık olmayan ayrıntıları gösteren sörfçü görüntüsü
Görüntü teknolojilerini keşfedin
 
XR Ses
Acoustic Multi-Audio™ özellikli TV’den gelen ses dalgalarının görüntüsü
Ekrandan gelen güçlü ses, görüntülere hassasiyetle uyar

Acoustic Multi-Audio™ teknolojimiz, yüksek frekanslı seslerin ekranın doğru yerinden, ekrandakilerle hassas uyum içinde gelmesi için ses konumlandırma tweeter’ları içerir. X-Balanced Speaker’lar ile net ve yüksek kaliteli ses duyarsınız.

Tüm eğlence içerikleriniz 3D surround sese yükseltilir

BRAVIA XR™ ile izlediğiniz her şeye gerçek surround ses eklenir. XR Surround, sadece TV hoparlörlerini kullanarak yanlardan ve dikey olarak sanal surround ses üretir; böylece tavan içi veya yukarı dönük hoparlörler olmadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz. BRAVIA XR™ TV’lerimiz Dolby Atmos® ile de uyumludur.

Kanepede TV izleyen bir kadını ve XR Surround ile surround ses efektini gösteren oturma odası sahnesi
En iyi kullanım Sony ses ekipmanlarıyladır

Yeni BRAVIA XR TV’lerimiz, Sony ses ekipmanlarıyla birlikte, daha da ileri giderek size olağanüstü XR görüntü ve ses kalitesiyle rakipsiz bir görsel-işitsel deneyim sunar.

Kalabalık sokakta cep telefonuyla konuşan kadın Voice Zoom 2’nin konuşmanın duyulmasını nasıl kolaylaştırdığını gösteriyor
Voice Zoom™ 2, insan sesini daha net diyalog için geliştirir

Ses seviyesini yükseltmeden, TV diyaloğunu daha net duyun. Konuşmanın duyulması zor olsa dahi Voice Zoom 2, ses tipini algılar, analiz eder ve netliğini iyileştirir. 

Ses teknolojilerini keşfedin
 
Ortam nasıl olursa olsun üstün görüntüler ve ses

Arkanıza yaslanın ve heyecan verici bir izleme deneyiminin keyfini çıkarın. Işık sensörlü eşsiz Ambient Optimization teknolojimiz, görüntüyü ve sesi ortamınıza göre otomatik olarak ayarlar.

BRAVIA CAM optimizasyonuyla, izlemede daha da üst seviyeye çıkın

Daha da sürükleyici bir izleme deneyimi için BRAVIA XR TV’nizle BRAVIA CAM’inizi (ayrı olarak satılır) bağlayın. BRAVIA CAM, odanın neresinde olduğunuzu ve TV’den ne kadar uzak olduğunuzu algılar, ardından sesi ve görüntüyü tam isteyeceğiniz gibi ayarlar. Ses daha net olur ve görüntü parlaklığı izleme ortamınıza göre uyarlanır.

BRAVIA CAM ile yeni TV deneyimlerini keşfedin

BRAVIA CAM ile her zaman evin en iyi koltuğunda oturursunuz. Oturduğunuz yeri algılar, görüntüyü ve sesi buna göre optimize eder. Ayrıca hareketle kontrol ve başka eğlenceli, yeni deneyimler de keşfedilmeyi bekliyor.

BRAVIA CAM kullanarak görüntü içinde görüntü modunda arkadaşlarıyla konuşan çift
Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda sohbet edin

Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda hasret giderin. TV’nizi BRAVIA CAM ile eşleştirerek eğlenceyi katlayın.

Smart TV Özellikleri
TV’yi sesiyle uzaktan kontrol eden kadının yakın çekimi
İzlemek istediğiniz her şey tek bir yerde

Favori içeriklerinize ve hizmetlerinize kolayca erişin. 700.000+ film ve TV dizisi bölümünü tek bir yerde görün. Google TV, tüm uygulama ve aboneliklerinizdeki favori içeriklerinizi size getiriyor ve tam size göre düzenliyor.

Size özel

Abonelikleriniz ve size açık içerik içinden yeni filmler ve programlar keşfedin. Hatta çocukların uygunsuz şeyler izlemesini engellemek için onları yaşlarına uygun içeriğe yönlendiren özel bir Çocuk Profili de mevcut. Favori çocuk temaları seçin, TV izleme sürelerine sınır koyun ve hatta yatma vakitlerini ayarlayın.

Google TV’de çocuklara yönelik içerikleri gösteren ekran görüntüsü
Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi büyütün

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve daha birçok şeyin keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın.

Akıllı telefondan TV’ye yansıtılan kedi ve kanocu görüntüleri
Akıllı teknolojileri keşfedin
 
Kolay Uzaktan Kumanda
Mendille temizlenen kumandanın görüntüsü
Kolay silinir, hep temiz kalır

Daha basık düğmeler ve özel poliüretan kaplamalı düz bir yüzeyle tasarlanan kumandamız, kolayca silinir ve temiz kalır. Tüm düğmeler özel olarak antibakteriyel malzemeyle kaplanmıştır. 

Tüm cihazları tek bir akıllı uzaktan kumandayla kontrol edin

Tüm bağlı cihazlarınızı akıllı kumandamızla kontrol edebilirsiniz. Talep üzerine video hizmetlerine tek düğmeyle erişim, programları ve filmleri saniyeler içinde odanıza getirir.

Tüm bağlı cihazların tek bir akıllı uzaktan kumandayla nasıl kontrol edilebildiğini gösteren görüntü
Tasarım
Eğlenceyi en üst düzeye çıkaran muhteşem minimalist tasarım

Minimalist Tek Parça tasarımımız, ekranı en büyük, çerçeveyi ise en küçük boyutta tutar; böylece önemli olana, yani görüntüye odaklanabilirsiniz. Dikkatiniz dağılmadan, gerçekten sürükleyici bir büyük ekran deneyimi yaşayın.

Gerçek görünüm, TV boyutuna bağlı olarak değişebilir.

Oluşturucunun hayalindeki gibi, stüdyo kalitesinde eğlence

Bir dizi gelişmiş Oluşturucu Kalibrasyonlu Mod, IMAX Enhanced ve Dolby Vision® dahil, oluşturucuların hayalini koruyan çeşitli teknolojilerle bu TV, yönetmenin hayal gücünün yarattığı tüm dramı ve heyecanı sergiler. Üstelik Calman Ready özelliğiyle oluşturucular, prodüksiyon düzenlemelerinde kullanmak üzere profesyonel kalibrasyon da yapabilir.

Oturma odasında, duvara monte edilmiş BRAVIA TV’de Netflix içeriği izleyen bir çiftin görüntüsü. Görüntünün altındaki Adaptive Calibrated Mode düğmesi açılıp kapatıldığında ekran parlaklığının ortama uyacak şekilde değiştiği görülüyor.
Oturma odasında, duvara monte edilmiş BRAVIA TV’de Netflix içeriği izleyen bir çiftin görüntüsü. Görüntünün altındaki Adaptive Calibrated Mode düğmesi açılıp kapatıldığında ekran parlaklığının ortama uyacak şekilde değiştiği görülüyor.
AÇIK
KAPALI
Otomatik optimizasyonla Netflix’i stüdyo kalitesinde izleyin

Netflix içeriklerinin keyfini muhteşem stüdyo kalitesinde çıkarın, tıpkı oluşturucunun istediği gibi. Özel olarak Netflix içerikleri için geliştirilen Netflix Adaptive Calibrated Mode, BRAVIA XR TV’nin ortam ışığı optimizasyonu özelliğiyle birlikte çalışır ve odanızın aydınlatma koşullarına göre görüntü parlaklığını optimize ederek sizi favori programlarınızın içine çeker.

Tüm favorilerinizde optimum görüntüler

Üreticilerinin hedeflediği kalitede daha fazla içerik sizinle. BRAVIA CORE Calibrated Mode ile IMAX Enhanced™ filmler de dahil tüm filmler, evde gerçekten olağanüstü bir sinema deneyimi için otomatik olarak optimum görüntü ayarlarına getirilir.

BRAVIA CORE logosunu gösteren ekran görüntüsü
Assistive Technology logosu
Google TV’de Yardımcı Teknoloji

TV’lerimiz görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojisine sahiptir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Cognitive Processor XR™ destekli Full Array LED panelimizi içeren bu 4K TV’de, tüm eğlencelerinizi yoğun renk ve kontrastla izleyin.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur