X94C/X93C

Üstün 4K deneyimi

4K'nın mutlak ifadesi. Mutlak mükemmel görüntü, orijinal kaynağa yakın ve zengin tam sesin yanı sıra heyecan verici yeni bir kullanıcı deneyimiyle bir araya geliyor.

TELEVİZYONLAR

X94C | LED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Android TV)

X9405C Series
X94C 4K Ultra HD ve Android TV ürününün fotoğrafı

189 cm (75 inç)

BEnerji etiketi ve ürün fişi

Ürün Fişi

Güç Tüketimi (Beklemede)
0,50 W
Ekran çözünürlüğü (H x V, piksel)
4K Ultra HD (3840 x 2160)
Resim
4K Processor X1 - Bir çip her şeyi değiştirir

4K Processor X1™ ile daha çok netliğin, rengin ve kontrastın keyfini sürün

Güçlü 4K Processor X1, izlediklerinize etkileyici görüntü kalitesi kazandırır. TV yayınları ve Blu-ray Disc™'lerden DVD'lere ve 4K İnternet videolarına kadar her kaynak akıllıca analiz edilip en iyi 4K çözünürlüğümüze yükseltilir. Etkileyici netliğe, gerçekçi renklere ve canlı kontrasta sahip 4K görüntülerin keyfini çıkarın.

X-tended dynamic range
X-tended Dynamic Range

X-tended Dynamic Range, ekrandaki arka ışık çıkışını kusursuz bir şekilde kontrol ederek derin siyahları, güçlü parlaklığı ve ikisinin arasında kalan tüm detayları oluşturur.

TRILUMINOS Ekran
TRILUMINOS Ekran

Sony'ye özel olan TRILUMINOS Ekran, daha geniş bir renk paleti ve daha doğal gölgeler ve tonlarla izleme deneyiminizi zenginleştirir.

4K X-Reality PRO
4K X-Reality PRO

Yıllardır devam eden video işleme ve üretim deneyiminin sonucu olarak, 4K X-Reality PRO her video karesini gerçekçi derinlik ve ayrıntılarla yükseltir ve güçlendirir.

Her görüntüyü 4K kalitesine kadar yükseltin

İzlediğiniz her şeyi gerçek 4K kalitemizde izleyin

Kaynak ne olursa olsun her bir piksel en güçlü 4K görüntü işleme teknolojimiz tarafından güzel bir şekilde yükseltilir. İzlediğiniz her şeyde üstün gerçekçiliğe sahip ayrıntılar için sahneler analiz edilir ve özel bir görüntü veritabanıyla eşleştirilir.

4K X-Reality PRO
Geleneksel TV
4K X-Reality PRO
4K Processor X1'li TV

Full HD

Geleneksel

X1

4K Processor X1 – Hassas Ayrıntı Geliştirici

4K Processor X1; Noise Crusher, Flat Area Detection ve Super Resolution gibi yeni algoritmalar kullanarak ultra gerçekçi ayrıntılar sunar. Bu gelişmiş teknolojiler bir araya gelerek doğal görünümlü, düşük gürültülü görüntü dokuları ve hem doğal hem de yükseltilmiş içerik üretir.

Her renk canlanır

Nefes kesici doğallıktaki renklerin zengin dünyası

Daha gerçekçi renkler sunan BRAVIA®, şimdi güçlü 4K işlemci X1 ve hassas renk eşleme teknolojisiyle daha da geliştirildi. Zengin, canlı kırmızılar, yeşiller ve mavilerle her sahnenin tüm duygularını açığa çıkarın. Sony'nin benzersiz TRILUMINOS Ekranıyla en geniş renk aralığının tadını çıkarın.

TRILUMINOS ile
TRILUMINOS olmadan
4K Processor X1 – Hassas Renk Eşleme

4K Processor X1'in Hassas Renk Eşleme özelliği, geleneksel renk geliştirmenin ötesine geçerek renkleri gerçek zamanlı olarak ayrı ayrı optimize eder. Zengin ve doğal sonuçlar için ekranın performansını en üst düzeye çıkarır, her rengin temsilini mükemmel şekilde kontrol eder.

Mükemmel arkadan aydınlatma

Daha parlak ışıklı alanlar, daha zengin ve koyu siyahlar

Sony'nin yeni 4K Processor X1 işlemcisinden güç alan benzersiz arkadan aydınlatma algoritması, geleneksel LED TV'den çok daha geniş bir parlaklık aralığını yeniden gerçekçi şekilde üretir.

Dinamik Kontrast Geliştirici
Geleneksel TV
Dinamik Kontrast Geliştirici
4K Processor X1'li TV
Dinamik Kontrast Geliştirici — 4K Processor X1

4K Processor X1 ürününün Dinamik Kontrast Geliştirici özelliği sayesinde parlaklık aralığı kareden kareye sürekli olarak geliştirilir. Bu özellik, seviyeleri ekrandaki hareketlere göre ayarlar.

Yüksek Dinamik Aralık (HDR) Uyumlu

Bu TV, HDR teknolojisiyle uyumlu olup X-tended Dynamic Range ve TRILUMINOS Ekran sayesinde daha yüksek kontrast, daha fazla ayrıntı ve etkileyici renkler sunar.

Yüksek Dinamik Aralık
YÜKSEK DİNAMIK ARALIK
Yüksek Dinamik Aralık
GELENEKSEL
Her kaynaktan tüm 4K içeriğiniz

Artık gerçek 4K eğlence dünyasını evinizde keşfedebilirsiniz. VP9, 50p/60p için HDMI gibi en yeni 4K standartları ile uyumlu olması sayesinde tüm favori içeriklerinizin keyfini sürmenizi sağlar.

Ses
Dünyanın ilk Yüksek Çözünürlüklü Sese sahip TV'si

Sanatçının istediği kalitede müzik

Kayıt stüdyosunda ve canlı konserlerde, ana kayıtlar CD kalitesinden daha yüksek kalitede yakalanır. Yüksek Çözünürlüklü Ses ile zengin sesi sanatçı performansını hemen önünüzde sergiliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Sony'nin Yüksek Çözünürlüklü Sese sahip TV'si ile müzik keyfinizi artırın.

Yüksek Çözünürlüklü Ses nasıl çalışır?

Yüksek Çözünürlüklü Ses, CD'lerde kullanılanlardan daha yüksek örnekleme oranları kullanılarak müziğin kodlanmasını ve çalınmasını sağlayan bir dizi dijital işlemdir.

Yüksek Çözünürlüklü Ses
Sıkıştırılmış dosya [mp3]
Yüksek Çözünürlüklü Ses
Yüksek Çözünürlüklü Ses dosyası
Sıvının ses büyüsü

En ince ayrıntıları benzersiz netlikte duyun

Öne bakan woofer'lar ve subwoofer'lar, canlı orta ve yüksek tonlar için bozulmayı en aza indiren sönümleyicisiz tasarımıyla net, güçlü, tam aralıklı sesi yeniden üretir. Gelişmiş Mika ile güçlendirilmiş Fiberglas, en küçük ayrıntıları bile gösterir. Bu deneyim, Yüksek Çözünürlüklü Ses kaynaklarının keyfini çıkarmanın kusursuz yoludur.

Dinlemek için tasarlandı

Sesler de görüntüler kadar gerçekçi olsun. ClearAudio+, TV sesine ince ayar yaparak etrafınızı sarmasını, daha gerçekçi ve daha zengin olmasını sağlar. Ne izlerseniz izleyin, müziği, diyalogları ve surround efektlerini çok daha net ve birbirine karışmadan duyun.

DSEE

Dinlediğiniz her şeyde ayrıntıların farkını hissedin. DSEE HX, yüksek frekansları ve bit hızını neredeyse yüksek çözünürlüklü ses kalitesine genişleterek ses kaynaklarını analiz eder.

S-Force Ön Surround

S-Force Front Surround ses, ses sinyallerini işleyerek daha etkileyici bir dinleme deneyimi yaratır. Doğrudan çok kanallı işleme, net ve güçlü 360̊° surround ses sağlar.

Clear Phase Audio

Clear Phase alçak, orta ve yüksek frekanslarda daha yumuşak ve dengeli üretim için TV hoparlörlerinin frekans tepkisini hassas şekilde ayarlar.

Tasarım
Her amacın harika bir şekli vardır

Wedge tasarım, form ve işlevsel güzelliği bir araya getiriyor

BRAVIA®'nın yeni şekli, estetiği işlevsel güzellikle bir araya getiriyor. Alandan tasarruf sağlarken daha büyük hoparlör kapasitesi ile sesi geliştiriyor.

Geniş TV, dar yüzey

2 pozisyonlu standla alandan tasarruf edin

Yüzeyinizin genişliğine bağlı olarak, geniş veya dar bir stand arasında geçiş yapmak üzere 4K UHD TV'nizin altındaki ayakları ayarlayın.

X94C/X93C'nin tüm özelliklerini keşfedin
Nasıl yapılır videoları
TV teknik bilgi videoları

TV'nizi nasıl kuracağınıza ve kullanacağınıza veya başka bir ekipmana nasıl bağlayacağınıza dair sorularınız mı var? Eğitici videolarımız, size adım adım yardımcı olacak.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

4K'nın mutlak ifadesi. Mutlak mükemmel görüntü, orijinal kaynağa yakın ve zengin tam sesin yanı sıra heyecan verici yeni bir kullanıcı deneyimiyle bir araya geliyor.
  • 189 cm (75 inç) ekran boyutu seçeneği

  • 4K Ultra HD (3840 x 2160)

  • 4K Processor X1

  • Yüksek Çözünürlüklü Ses

  • Android TV

En/Boy Oranı
16:9
Triluminos™ Ekran
VAR

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur