BRAVIA XR MASTER Serisi Z9J

Üstün 8K gerçekçilik, insan aklından destek alıyor

Devrim yaratan Cognitive Processor XR™ işlemcimizle desteklenen bu büyük ekran 8K TV’de gerçek dünyaya ne kadar yaklaşabileceğinizi görün.

TÜM TELEVİZYONLAR

Z9J | BRAVIA XR | MASTER Series | Full Array LED | 8K | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV)

Z9J Series
Z9J | BRAVIA XR | MASTER Series | Full Array LED | 8K | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV) ürününün fotoğrafı

189 cm (75 inç)|215 cm (85 inç)

Dünyanın ilk bilişsel zekalı TV’si

BRAVIA XR™ TV’miz, incelikli Cognitive Processor XR ile görüntüyü ve sesi bir üst seviyeye taşır. İnsanların nasıl gördüğünü ve duyduğunu anlar; sizi tamamen sahnenin içine çeken yepyeni bir deneyim sağlar.

İnsan gözü algısına uygun, rüya gibi 8K görüntüler

Derin, doğal ve gerçekçi 8K görüntülerin keyfini çıkarın. Devrim yaratan işlemcimiz, insan perspektifi analizini kullanarak göz açıp kapayana kadar yüz binlerce unsuru çapraz analizle optimum hale getirir. Full Array LED panelin hassasiyetiyle birlikte, görüntüler saf siyahlar ve ultra parlak ışıklarla ekrandan fırlar.

Her sesi gerçekten sürükleyici bir deneyime dönüştürün

Cognitive Processor XR işlemcimizi içeren gelişmiş hoparlör teknolojisi, her ses kaynağını sürükleyici bir ses deneyimine dönüştürür. Sinematik surround ses ve doğru ses konumlandırmayla, her içerik sizi içine çekecek. Mükemmel uyum içindeki ses ve görüntüyle yepyeni bir eğlence deneyimi yaşayın.

Sesiniz kadar yakın binlerce film ve program

Sesinizi kullanarak izlemek istediğinizi çabucak bulun. Sadece söyleyerek belirli bir yayını bulun. Veya “Bana bilim kurgu macera TV programlarını göster" diyerek daha geniş öneriler arayın.

Evde sinema deneyimi yaşayın, BRAVIA XR ile gelen filmlerin keyfine varın
PlayStation®5 için ideal
Geri dönüşüm. Yenileme. Azaltma.

BRAVIA XR TV’lerimiz hem şık hem de çevreyi düşünen bir tasarıma sahiptir. Büyük ekran modellerimizin arka kapaklarında %40’a varan oranda sürdürülebilir malzeme kullanılmıştır.

XR Picture
Yapraklardaki ince tonları gösteren çiçek ayrıntıları
Doğal ve güzel renklerden oluşan geniş bir palet

İnsan gözüne doğal ve güzel gelen renkleri görün. Cognitive Processor XR, eşsiz ekranımızın daha geniş bir renk paletine erişmesini ve her rengi gerçek dünyada görülen ince farklarla üretmesini sağlar. Daha geniş ton ve doygunlukla, çiçeklerde canlı tonlar ve gerçekçi dokular görülebilir. Solgun renkler dahi gerçekçi görünür.

Derin siyahlar ve yoğun parlaklıkla gerçekçi derinlik

Tıpkı gerçek hayattaki gibi, nefes kesen kontrastı yaşayın. Cognitive Processor XR, çapraz veri analiziyle görüntüleri insan gözünün gerçek renklere ve derinliğe odaklandığı şekilde iyileştirir. XR Contrast Booster ile parlak alanlar daha parlak, karanlık alanlar daha karanlık olur; ayrıntılar gölgede boğulmaz, patlayan vurguda kaybolmaz. 

Ekranda ekstrem kontrastı ve gerçekçi derinliği gösteren görüntüler
8K netliğini gösteren kartalın yakın çekimi
Kaybolan 8K dokuyu yeniden üretir, akıllı teknolojiyle

XR 8K Görüntü Yükseltme ile her içerik ve kaynakta eğlence 8K’ya yakın çözünürlüktedir. Cognitive Processor XR işlemcimiz büyük miktarda veriye erişir, kaybolan doku ve ayrıntıları gerçekçi görüntüler için akıllı teknolojiyle yeniden üretir. Doğal görünümlü tüyler ve keskin hatlı pençeler gibi ayrıntıları görün. 

Bulanık olmayan hızlı sahneler için akıllı hareket işleme

Spor müsabakalarını ve aksiyon dolu hızlı filmleri izlemek artık çok daha keyifli. XR Motion Clarity™ özellikli Cognitive Processor XR teknolojimiz çapraz veri analiziyle aksiyonun her an akıcı, parlak ve net olmasını sağlıyor.

Dalgadaki bulanık olmayan ayrıntıları gösteren sörfçü görüntüsü
Ekranın her yerinde güzel görüntüler

X-Wide Angle™ panel ile görüntüler her açıdan muhteşem görünür; böylece yanlardan izleyenler de ortadan izleyenler kadar memnuniyet verici bir deneyim yaşar. Ayrıca X-Anti Reflection sayesinde daha az ışık yansımasıyla görüntüler çok daha net olur.

X-Wide Angle panelin avantajını gösteren, ayrı TV ekranlarında yolda giden bir arabanın tepeden görüntüleri.
X-Wide Angle™
X-Anti Reflection’ın avantajını gösteren, ayrı TV ekranlarında gece vakti tepedeki bir kasabanın görüntüleri.
X-Anti Reflection
Görüntü teknolojilerini keşfedin
 
XR Ses
Konserde bir şarkıcının görüntüsü
Çerçeve hoparlördür, ses hareketle uyum içindedir

XR Sound Position, dünyayı algılayışımızla uyumlu bir ses deneyimi için size görüntünün arkasındaki sesin gerçekçiliğini sunar. Bu BRAVIA XR 8K TV’deki titreşimli çerçeve tweeter’ıyla, tamamen sürükleyici bir deneyim için ses ekrandakilerle hassas bir şekilde eşleşir. Öne bakan subwoofer’lar, TV’nizi nereye koyarsanız koyun güçlü bas sağlar.

Tüm eğlence içerikleriniz 3D surround sese yükseltilir

BRAVIA XR ile izlediğiniz her şeye gerçek surround ses eklenir. XR Surround, yanlardan ve dikey olarak surround ses üretir; böylece tavan içi veya yukarı dönük hoparlörler olmadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz.

XR Surround ile surround ses efektini gösteren oturma odası sahnesi
En iyi kullanım Sony ses ekipmanlarıyladır

Yeni BRAVIA TV’lerimiz, Sony ses ekipmanlarıyla birlikte, olağanüstü XR görüntü ve ses kalitesini sunarak size sürükleyici bir görsel-işitsel deneyim yaşatır.

Kanepede TV izleyen bir aile, HT-A7000 sound bar mermer bir dolabın üzerinde
Akustik Merkez Senkronizasyonu

BRAVIA XR TV’yi bir Sony sound bar’a bağladığınızda, hem sound bar hem de TV, ev sineması sisteminizin merkez hoparlörü olur. Böylece gerçekten sürükleyici bir deneyim için ses ekrandakine hassasiyetle uyum sağlar.

Takılabilir SRS-NS7 hoparlörü ve WLA-NS7 kablosuz vericiyi kullanarak kanepede 360 Spatial Sound keyfi yapan bir adam
360 Spatial Sound Personalizer için hazır

Dolby Atmos® deneyiminizi, 360 Spatial Sound için SRS-NS7 ve BRAVIA XR™ ile birlikte özelleştirin. Belirli Sony kulaklıklarla, Kablosuz Verici WLA-NS7’yi (ayrı olarak satılır) kullanarak da 360 Spatial Sound keyfini yaşayabilirsiniz.

Kalabalık bir sokak sahnesindeki kadın Voice Zoom 2’nin konuşmanın duyulmasını nasıl kolaylaştırdığını gösteriyor
Voice Zoom™ 2, insan sesini daha net diyalog için geliştirir

Ses seviyesini yükseltmeden, TV diyaloğunu daha net duyun. Konuşmanın duyulması zor olsa dahi Voice Zoom 2, ses tipini algılar, analiz eder ve netliğini iyileştirir. 

Ses teknolojilerini keşfedin
 
Smart TV Özellikleri
Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi büyütün

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve daha birçok şeyin keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın.

Akıllı telefondan TV’ye aktarılan içeriği gösteren görüntü
Oturma odasında görüntülü sohbet sırasında arkadaşlarına el sallayan bir çiftin görüntüsü
Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda sohbet edin

TV’nizi kameraya bağlayarak arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda hasret giderin. Sony, Logitech ve diğer markalardan uyumlu kameralar bulunabilir.

Tüm cihazları tek bir akıllı uzaktan kumandayla kontrol edin

Tüm bağlı cihazlarınızı akıllı kumandamızla kontrol edebilirsiniz. Talep üzerine video hizmetlerine tek düğmeyle erişim, programları ve filmleri saniyeler içinde odanıza getirir.

Tüm bağlı cihazların tek bir akıllı uzaktan kumandayla nasıl kontrol edilebildiğini gösteren görüntü
Diğer akıllı özellikleri keşfedin
 
Tasarım
Minimalist tasarım: Tam sürükleyicilik, tam dikkat

Minimalist tek parça tasarımımız, ekranı doğal olarak zarif olan tek bir cam levhanın içinde saklar ve görüntüye odaklanmanızı sağlar. Bu TV, ister stantta ister duvarda olsun, güzel bir görünüm ve ses sunar.

Gerçek görünüm, TV boyutuna bağlı olarak değişebilir.

Sürükle
3 yönlü çok konumlu standı gösteren görüntü
3 yönlü ve çok konumlu prestijli stant, tüm TV yerleşimlerine uygun

3 yönlü çok konumlu stant, görüntüye odaklanmanızı sağlayan standart kurulum, küçük raflar için dar kurulum ve ses sisteminizi ideal şekilde konumlandırmak için sound bar kurulumu seçenekleri sunar.

Düz Yüzey tasarımının yakın çekimi
Metal Cilalı Yüzeyle sürükleyici izleme deneyimi

Birinci sınıf görünüme sahip çerçeve son derece ince olduğu için, gözleriniz doğal olarak etrafındakilere değil, görüntüye odaklanır.

TV’nin kablo yönetimini gösteren arkadan görüntüsü
Karışıklık yaratmayan, her yönden güzellik

Kablo tutucular kabloları düzenli bir şekilde saklar, böylece televizyonunuz karışıklıktan kurtulur ve önden, yanlardan ve arkadan güzel görünür.

Zımparalanmış alüminyum, arka ışıklı uzaktan kumandanın ayrıntıları
Birinci sınıf zımparalanmış alüminyum, arka ışıklı uzaktan kumanda

Birinci sınıf tasarıma sahip, ince çizgili, zımparalanmış alüminyum uzaktan kumanda elde iyi bir tutuş sağlar ve karanlıkta görülür.

Ortam nasıl olursa olsun üstün görüntüler ve ses

Arkanıza yaslanın ve heyecan verici bir izleme deneyiminin keyfini çıkarın. Işık ve renk sensörlü eşsiz Ambient Optimization teknolojimiz, görüntüyü ve sesi ortamınıza göre otomatik olarak ayarlar.

İçerik oluşturucunun hayalindeki eğlenceyi stüdyo kalitesinde yaşayın

Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced ve Dolby Vision® gibi, içerik oluşturucuların hayalini koruyan çeşitli teknolojilerle bu TV, yönetmenin hayalindeki tüm dramı ve heyecanı üretir. Ayrıca Calman Ready özelliklidir, içerik oluşturucular bu TV’yi prodüksiyon düzenlemeleri sırasında dahi kullanabilir.  

Yardımcı Teknoloji logosu
Google TV’de Yardımcı Teknoloji

TV’lerimiz görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojisine sahiptir.

En yeni BRAVIA TV’lerin ardındaki bütün o heyecan verici teknolojiyi ilk öğrenen, ayrıca tüm ön sipariş ve mağaza etkinliği duyurularını ilk duyan siz olun.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Devrim yaratan Cognitive Processor XR™ işlemcimizle desteklenen bu büyük ekran 8K TV’de gerçek dünyaya yaklaşın.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri