TV’nizden en iyi şekilde faydalanın
Görüntü ve Ses Ayarları

Kolay kullanılan görüntü ve ses ayarlarımızla, izleme ve ses deneyiminizden en iyi şekilde faydalanın.


Parlaklık Sensörü

Odadaki aydınlatmaya göre, ekranınızdaki parlaklık seviyelerini otomatik olarak ayarlayın. Artık karanlık görüntüler yok ve izlediğinizin keyfini çıkarmak için daha fazla görüntü netliği var.Görüntü kalitesini ayarlamak için, uzaktan kumandanızdaki Ayarlar düğmesine (Dişli simgesi) basın ve [Ayarlar]-[Ekran ve Ses]-[Görüntü]-[Işık sensörü] ayarını açık/kapalı olarak seçin.


Dahili oda sesi düzeltme özelliği

Özelleştirilmiş oda sesi ayarlarımızla, odanızın şekli veya boyutu ne olursa olsun sürükleyici bir sesin ve sinematik deneyimin keyfini çıkarın.Ses kalitesini otomatik olarak ayarlamak için, uzaktan kumandadaki Ayarlar düğmesine (Dişli simgesi) basın ve [Ayarlar]-[Ekran ve Ses]-[Ses]-[Acoustic Auto Calibration] öğesini seçin.


Görüntü kalitesini özelleştirin

Kaynak ister YouTube ister Netflix veya HDMI girişi olsun, en üstün izleme deneyimi için görüntü kalitenizi ayarlayın. Favori filmlerinizi, spor karşılaşmalarını, canlı müziği ve daha fazlasını canlı görüntülerle izleyin!

Ayarlar düğmesine (Dişli simgesi) basıp istediğiniz ayarı seçin. İzlediğiniz içeriğin kalitesini ayarlamak için uzaktan kumandadaki Ayarlar düğmesine (Dişli simgesi) basıp seçin.


Sık kullanılan ayar öğelerini görüntüleyin

“Ayar Düğmesi” nasıl özelleştirilir (düzenlenir ve eklenir)?

Ayarlar düğmesine (Dişli simgesi) basarsanız ve [Görüntü modu] görünmezse bir ekran ekleyebilirsiniz.

Uzaktan kumandanızdaki [Dişli simgesine], sonra > düğmesine basıp [Düzenle] bölümüne geçin. [Düzenle] düğmesine tıklayarak [Görüntü modu] bölümünü görüntüleyin ve işaretlendiğinden emin olun.


Sinema Modu

Sony Pictures Entertainment Inc. ile geliştirilen “Sinema modu" ile filmleri yönetmenin istediği gibi izleyin. En iyi görüntü kalitesi için bu ayarı öneriyoruz.

HDR (Yüksek Dinamik Aralık) sayesinde, Sinema Modu size karanlık sahnelerde dahi canlı renkler sunar; böylece filmi istendiği gibi izleyebilirsiniz.


Netflix Calibrated Mode

Netflix ile birlikte geliştirilen Bravia’nın özel Netflix calibrated mode ayarı, görüntü kalitesinin keyfini film yapımcılarının istediği gibi çıkarmanızı sağlar. Evinizin rahatlığında sinemadaymış gibi hissedin.

Netflix Calibrated Mode

1.Netflix’te oturum açın

2.İzlerken uzaktan kumandadaki Ayarlar düğmesine (Dişli simgesi) basın

3.Lütfen ayar düğmesinin "Görüntü ayarları" bölümünden "Netflix calibrated mode" özelliğini etkinleştirin.


Ses kalitesini zevkinize göre özelleştirin

İster film ister spor ister canlı müzik olsun, izlediğiniz şeye uygun olarak, ses kalitesini zevkinize göre değiştirmenin keyfini çıkarın.

İçeriğin ses kalitesini ayarlamak için, uzaktan kumandadaki Ayarlar düğmesine (Dişli simgesi) basıp seçin.

[Ses modu] düğmesine basın ve istediğiniz ayarı seçin.


Voice Zoom

*X80J serisinde yoktur

Diyalogları daha net duymanızı sağlamak için, BRAVIA’nın "Voice Zoom" işlevi, ses seviyesini zevkinize göre ayarlamanızı sağlar.

Artık en sevdiğiniz filmdeki alçak sesleri veya fısıltıları duymak için zorlanmanıza gerek yok. Heyecanlı bir maçı izlerken hem yorumları duymak hem de atmosferin keyfini çıkarmak istediğinizde, insan seslerini yükseltin.Voice Zoom ayarını yapmak için, uzaktan kumandadaki Ayarlar düğmesine (Dişli simgesi) basıp seçin. [Ayarlar]-[Ekran ve ses]-[Ses]-[Ses Özelleştirme]-[Voice Zoom] öğelerini seçin ve zevkinize göre maksimumdan minimuma kadar ayarlayın.