Sony, yeni WF-1000XM4 tamamen kablosuz kulaklığı piyasaya sunuyor

ucro3V5M6

Tamamen kablosuz kulaklık artık daha iyi bir dinleme deneyimi için Kablosuz Yüksek Çözünürlüklü Ses’i de destekliyor.

Entegre İşlemci V1 ile geliştirilmiş dijital gürültü engelleme sayesinde 8 saatlik etkileyici pil ömrününkeyfini çıkarın

Sony, büyük beğeni toplayan 1000X serisinin tamamen kablosuz modeli WF-1000XM4’ü piyasaya sunacağını açıkladı. WF-1000XM4 kulaklık, sektör lideri gürültü engelleme özelliğini ve ses kalitesini bir üst seviyeye taşıyor. Her kulağa uyacak şekilde tasarlanan kulaklık, her duruma uyum sağlayan kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuyor.

Daha da net ses, daha da az gürültü

Gürültü engelleme özelliği WF-1000XM4’te şimdi daha da iyi. Sony tarafından özel olarak geliştirilen Entegre İşlemci V1, Sony’nin çok beğenilen QN1e çipinin gürültü engelleme performansını daha da yukarı taşıyor. Geliştirilmiş gürültü engelleme performansı ve Bluetooth® "Çipte Sistem" teknolojisi, sektörün en yüksek gürültü engelleme seviyesini sunuyor, üstelik yerini aldığı bir önceki teknolojiye kıyasla daha az güç kullanıyor.

WF-1000XM4, mükemmel gürültü engelleme için yüksek performanslı çift gürültü sensörü mikrofonlarına sahiptir. Kulaklık yüzeyinde bulunan, her bir kulak için biri ileri diğeri geri beslemeli iki gürültü algılama özellikli mikrofon sayesinde ortam sesi algılanır ve analiz edilir, böylece en üst seviyede doğrulukla gürültü engelleme sağlanır.

Yeni tasarlanan mıknatıs hacmi %20 artırılmış 6mm sürücü birimi, WF-1000XM4’ün gürültü engelleme yeteneğini artırmaya katkıda bulunur. Mıknatıs hacmindeki artış ve yüksek uyumluluk diyaframı düşük frekanslarda daha iyi performans sağlar ve düşük frekans aralığında yüksek hassasiyetli bir engelleme sinyali üreterek gürültü engellemeyi geliştirir.

Gürültü Yalıtımlı Kulaklık Başlığı Uçları sayesinde WF-1000XM4 kulağa daha iyi oturur. Yeni kulaklık başlığı uçları, kulaklık başlığı ucu ile kulak kanalı arasındaki yüzey temas alanını mümkün olduğunca artıran yumuşak ve elastik benzersiz bir poliüretan köpük malzemeden üretilmiştir. Sesi yalıtmak ve gürültüyü azaltmak üzere boşlukları ortadan kaldırır ve kulaklığın kulak kanalına daha stabil bir şekilde oturmasını sağlayarak takılmasını da kolaylaştırır.

Rüzgârlı günlerde dahi kendinizi tamamen sese kaptırabilirsiniz. Otomatik Rüzgâr Gürültüsü Azaltma modu, havanın rüzgârlı olup olmadığını algılar ve rüzgârı otomatik olarak bastırır.

Müthiş ses kalitesi

WF-1000XM4, Sony’nin sektör tarafından benimsenen ses kodlama teknolojisi LDAC sayesinde artık Kablosuz Yüksek Çözünürlüklü Ses (High-Resolution Audio Wireless) desteği sunuyor. Alışıldık Bluetooth® sesinden yaklaşık üç kat daha fazla veri ileten (maksimum 990 Kb/sn aktarım oranı) LDAC, özel kablolu bağlantıya olabildiğince yakın, olağanüstü kalitede Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriklerinin keyfini çıkarmanızı sağlar. Özel olarak tasarlanan 6 mm sürücüler sayesinde, küçük boyutuna rağmen dinamik ses üretir, yüksek uyumluluk sunan diyafram ise zengin bir bas aralığı ortaya koyar. Entegre İşlemci V1, ses kalitesini yükseltmenin yanı sıra bozulmayı azaltır, LDAC codec işlemeyi ve DSEE Extreme™’i mümkün kılar.

Edge-AI (Yapay Zeka) kullanan DSEE Extreme™ (Dijital Ses Geliştirme Motoru), sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarını gerçek zamanlı olarak yükseltir. Enstrümanları, müzik türlerini ve vokal veya parça arası gibi her şarkıya özgü unsurları dinamik olarak tanır, ayrıca daha zengin ve eksiksiz bir dinleme deneyimi için sıkıştırmada kaybolan yüksek aralıklı sesi restore eder.

Daha da akıllı bir dinleme deneyimi

Konuş ve Sohbete Başla (Speak-to-Chat) özelliği ilk olarak WH-1000XM4’te kullanıldığında yenilikçi teknolojisiyle büyük övgü toplamıştı. WF-1000XM4’te de yer alan bu özellik, kulaklığı çıkarmadan kısa konuşmalar yapabilmenize olanak tanır. Biriyle konuştuğunuz anda, Konuş ve Sohbete Başla özelliği otomatik olarak müziği duraklatır ve ortam sesini duyarak sohbet etmenizi sağlar; kulaklığınızı çıkarmak istemediğinizde veya elleriniz dolu olduğunda oldukça kullanışlıdır. Konuşmanız bitince, müziğiniz otomatik olarak tekrar çalmaya başlar. Konuş ve Sohbete Başla sesinizi tanır ve sesinize tepki verir. Dört mikrofon ve sensörü gelişmiş ses sinyali işlemeyle bir araya getiren Hassas Ses Algılama Teknolojisini temel alır.

WF-1000XM4'te 'Hızlı Dikkat' modu mevcuttur, bu sayede, bir duyuruyu dinlemek veya kısa bir şey söylemek istiyorsanız, sesi anında azaltmak ve ortam sesini içeri almak için parmağınızı sol kulaklık üzerine yerleştirmeniz yeterlidir.

WF-1000XM4 ayrıca, nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı (örneğin, seyahat, yürüyüş veya bekleme) algılayan ve ardından ideal dinleme deneyimi için ortam sesini ayarlayan akıllı Uyarlanabilir Ses Kontrolü özelliğine sahiptir. Uyarlanabilir Ses Kontrolü’nün ofisiniz, spor salonunuz veya favori kafeniz gibi sık ziyaret ettiğiniz yerleri tanımayı öğrenmesini ve sesi duruma uygun şekilde ayarlamasını sağlayabilirsiniz.

Kulaklığın anında durdurma ve anında çalma özelliği dinleme deneyiminizin sekteye uğramadan devam etmesini sağlar. Kulaklık başlıklarını kulaklarınızdan çıkardığınızda müzik durur; yakınlık sensörü, kulaklık başlıklarından birini mi yoksa her ikisini birden mi taktığınızı tespit eder. Kulaklık başlığını yeniden taktığınızda ise müzik tekrar başlar.

Üstün görüşme kalitesinin keyfini çıkarın

Hassas Ses Algılama Teknolojisi sayesinde eller serbest görüşme daha da verimlidir. Hassas Ses Algılama Teknolojisi ile mikrofonları ve kemik iletimi sensörünü bir araya getiren WF-1000XM4, eller serbest görüşmeler için sesinizi net ve doğru biçimde algılar. Hüzmeleme mikrofonları yalnızca sizin ağzınızdan çıkan sesleri algılayacak şekilde kalibre edilmiştir. İyileştirilmiş sinyal-gürültü oranıyla, bulunduğunuz ortam çok gürültülü olsa dahi her kelimeyi yakalar. Buna ek olarak, yeni kemik iletimi sensörü de yalnızca sesinizden gelen titreşimleri alır, ortam sesini kaydetmez, böylece görüşme yaparken konuşma seslerinin daha da net duyulmasını sağlar. Gürültü Engelleme, gürültülü durumlarda bile çağrının diğer ucundaki kişiyi daha net duymanızı sağladığından WF-1000XM4 ile görüşme yapma deneyiminize katkıda bulunur.

Daha da iyi oturma

Sony, 1982'de (MDR-E252) dünyanın ilk kulak içi kulaklığını piyasaya sunduğundan bu yana dünyanın dört bir yanında kulak şekilleriyle ilgili büyük miktarda veriyi analiz etti. Kulak boşluğuna uygun bir kalıbı yeni bir ergonomik yüzey tasarımıyla bir araya getirerek kulaklığın kulağa daha stabil şekilde oturmasını sağlayan WF-1000XM4, bu araştırmaların sonucunda ortaya çıkmış bir ürün.

Artık Sony | Kulaklık Bağlantısı Aplikasyonu ile kulaklarınız için doğru boyutu bulabilirsiniz. Uygulama maksimum ses kalitesi ve minimum dış gürültü sağlamak amacıyla Gürültü Yalıtımlı Kulaklık Başlığı Uçlarının ideal boyutunu bulmanız için size birkaç basit ölçüm yaptırır. Bundan sonra muhteşem ses ile maksimum konforun tadını çıkarabilirsiniz.

WF-1000XM4 kulaklık, ses kalitesinden veya pil ömründen ödün vermeden, önceki nesle göre %10 daha küçük olacak şekilde yeniden tasarlanmıştır.Hafiftir, böylece gün boyu dışarılarda dolaşırken size en iyi şekilde arkadaşlık eder ve şarj kutusu da %40 daha küçüktür.

Kesintisiz İzleme Keyfi için Daha İyi Bluetooth

WF-1000XM4, TV şovlarını, filmleri ve daha fazlasını izlemek için idealdir. Gelişmiş kablosuz bağlantı, düşük gecikme süresiyle daha keyifli izleme deneyimi için ekranda gördüklerinizi kulaklıklarınızda duyduklarınızla tam olarak senkronize eder.

İletim algoritmasının Entegre İşlemci V1 ile optimize edilmesi sayesinde parazitli ortamlarda bile bağlantı daha sağlam, ses atlaması ihtimali daha düşük hale gelmiştir; böylelikle WF-1000XM4, daha net ve daha stabil Bluetooth® bağlantısı sağlar.

Etkileyici pil ömrünü ve tamamen kablosuz şarjı deneyimleyin

WF-1000XM4 ile tüm gün istediğinizi dinleyebilirsiniz. Şarj ettiğiniz kulaklığı 8 saat boyunca, kutusunda ise bir 16 saat daha kullanabilirsiniz. Yani evden her çıktığınızda 24 saat boyunca müzik dinleyebilirsiniz. Aceleniz mi var? Sadece 5 dakikalık hızlı şarj, 60 dakikaya kadar çalma süresi sağlar ve Sony | Kulaklık Bağlantısı uygulaması, şarj kutunuzun şarj seviyesi %30’un altına düştüğünde sizi bilgilendirir.

Kolay kablosuz şarj sağlayan Qi teknolojisi sayesinde WF-1000XM4 kablo gerektirmez. Hatta kulaklığınızı ve şarj kutunuzu şarj etmek için, pil paylaşım işlevi sunan en yeni Xperia modeli gibi Qi teknolojisine sahip bir akıllı telefon bile kullanabilirsiniz.

Suya dayanıklılık

IPX4 sınıfı suya dayanıklılık sayesinde sıçramalar ve ter WF-1000XM4’ü durduramaz, yani müzikle harekete devam edebilirsiniz. Yağmur altında otobüse de koşsanız rahat ofisinizde oturuyor da olsanız bu kulaklık sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Kolay eşleştirme & sesli asistan özellikleri

Ellerinizi kullanmadan yardımı almak isterseniz “Hey Google” veya “Alexa” diyerek istediğiniz sesli asistanı etkinleştirebilirsiniz. Eğlenin, arkadaşlarınızla haberleşin, bilgi alın, müzik ve bildirimleri dinleyin, hatırlatma ayarlayın ve daha fazlasını yapın.

WF-1000XM4 kulaklık, Google’ın yeni ve kullanışlı Fast Pair özelliğini destekler. WF-1000XM4, tek dokunuşla Android cihazlarınızla hızlı ve zahmetsiz Bluetooth® eşleştirmesi sağlar. Google’ın Fast Pair özelliğiyle kulaklığınızı nerede bıraktığınızı kolayca bulabilirsiniz. Hatta kulaklığınızın pili azaldığında bildirim alırsınız ve ne kadar şarjı kaldığını görebilirsiniz. Kulaklık aynı zamanda Windows 10 cihazlarla bağlantı kurmayı kolaylaştıran Microsoft Swift Pair özelliğine sahiptir.

WF-1000XM4’de dinleme deneyiminizi hızlı ve kolay kontrol edebilmeniz için sezgisel dokunmatik kontrol ayarları bulunur. Dokunmatik kontrol ile Gürültü Engelleme, Ortam Sesi, Hızlı Dikkat işlevlerini kullanabilir ya da şarkıları atlamak, durdurmak ya da çalmak için dokunmatik kontrolden yararlanabilirsiniz.

Çevre için daha iyi

Düşük toksisite hedefli tasarım ilkeleri doğrultusunda ve daha fazla toplumsal sorumluluk taşıyan "Yeniden üretilmek için üretilmiştir" felsefesi temelinde tasarlanan WF-1000XM4 ambalajı, plastik içermez. Etiketler haricindeki kâğıt ambalajların %99’u, Sony için özel olarak geliştirilmiş, geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilir malzemelerden üretilir.

Çevrenizi saran ses ile bütünleşin

Çevrenizi saran ses ile bütünleşmenizi sağlayan yeni bir deneyim olan 360 Reality Audio özelliği, bu özelliği destekleyen çevrimiçi yayın hizmetlerinin yüklü olduğu bir Android™ akıllı telefon/iPhone ile birlikte WF-1000XM4 kulaklıkta kullanılabilir. 360 Reality Audio dinleme deneyimi, sanki en sevdiğiniz sanatçı tam karşınızdaymış gibi müzikle bütünleşebilmenizi sağlar. Dinleyiciler, WF-1000XM4 kulaklıkları ve "Sony | Kulaklık Bağlantısı aplikasyonunu kullanırken her bir kullanıcı için mükemmel bir şekilde optimize edilmiş kişiye özel bir kapsayıcı müzik alanının keyfini çıkarabilirler.

Ürün paketini açtığınızda 3 farklı boyutta Gürültü Yalıtımlı Kulaklık Başlığı Uçları ve bir USB-C şarj kablosu bulacaksınız.

Fiyat ve stok bilgisi

WF-1000XM4, Temmuz 2021’den itibaren Siyah ve Gümüş renklerde satışta olacak.

Ürün özellikleri için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://www.sony.com.tr/electronics/gercek-anlamda-kablosuz/wf-1000xm4

Sony’den daha fazla haber almak için: http://presscentre.sony.eu/

Sony Corporation Hakkında

Sony Corporation, Sony Group bünyesinde Elektronik Ürünler & Çözümler (EP&S) işinden sorumludur. “Yeni teknolojiler üretme ve yeni sınırları zorlama arayışıyla dünya çapında insanlara ve toplumlara Kando ve Anshin sunmaya devam etme” vizyonuyla Sony, ev eğlencesi & ses, görüntüleme ve mobil iletişim gibi alanlarda ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: http://www.sony.net/

 26 Nisan 2021 itibarıyla. Tamamen Kablosuz stilde, gürültü engelleme özellikli kulaklık piyasasına yönelik JEITA uyumlu yönergeler kullanılarak yapılan Sony Corporation araştırmasına göre.

 Sony | Kulaklık Bağlantısı uygulamasıyla işlevin "Ses Kalitesi Önceliği" ayarına alınması gerekir. LDAC özelliğini destekleyen uyumlu cihazlar gerekir.

 DSEE Extreme™’i Sony | Kulaklık Bağlantısı uygulamasıyla etkinleştirin.

 Speak-to-Chat, elektrikli diş fırçası, elektrikli masaj aletleri ve elektrikli tıraş makineleri gibi cihazlardan ya da diş fırçalama, öksürme veya mırıldanma gibi hareketlerden kaynaklanan titreşimler sonucunda nadiren de olsa istenmeden başlatılabilir.

 Speak-to-Chat modunu devre dışı bırakmak ve müziğinize hemen geri dönmek için sol veya sağ dokunmatik panele dokunun.

 Ölçümlerin alınması için, Gürültü Yalıtımlı Kulaklık Başlığı Uçları WF-1000XM4 kulaklığa takılmış olmalıdır.

 Şarj pedi ayrı satılır.

 Xperia 1 III - erişilebilirlik bölgeye göre değişebilir. Pil paylaşım işlevi, Xperia 1 III şarj edilirken kullanılamaz.

 Ses kanalı (ses çıkış borusu), havalandırma delikleri ve kulaklık ünitesindeki mikrofon delikleri (2 yer) hariç, her açıdan su sıçramasına karşı koruma sağlanır. Şarj kutusu suya dayanıklı değildir.

 360 Reality Audio hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://www.sony.net/360RA/

 Sony | Kulaklık Bağlantısı aplikasyonunun iOS cihazlara App Store’dan, Android cihazlara Google Play’dan indirilmesi gerekir. Uygulama, ağ hizmetleri, içerik ve bu uygulamanın işletim sistemi ve yazılımı bağımsız şart ve koşullara tabi olabilir ve herhangi bir zamanda değiştirilebilir, kesintiye uğratılabilir ya da sona erdirilebilir ve ücret, kayıt, kredi kartı bilgisi gerektirebilir. Ürünün kablosuz ağa bağlı olmasını gerektirir.

Güncellemeleri posta kutunuzda alın

"Abone ol" düğmesine tıklayarak Gizlilik Politikası kısmını okuyup anladığımı onaylarım.