Sony’e TIPA’dan 5 Yeni Ödül

ucrWV0mOo

Sony, dünyaca ünlü Teknik Görüntüleme Basını Derneği -Technical Image Press Association(TIPA) Ödülleri’nde, toplamda beş TIPA ödülüyle bir kez daha takdire değer bulundu. Alpha 1 ile “En İyi Full Frame Profesyonel Fotoğraf Makinesi” ve Xperia 1 III ile “Fotoğraf Çekmek için En İyi Akıllı Telefon” ödüllerinin sahibi olan Sony, Dijital Görüntüleme ve Mobil alanlarındaki performansıyla büyük bir başarıya imza attı.

EN İYİ FULL FRAME PROFESYONEL FOTOĞRAF MAKİNESİ Alpha 1

Sony’nin bugüne kadar çıkardığı teknolojik olarak en gelişmiş ve yenilikçi fotoğraf makinesi olan Alpha 1, yüksek çözünürlük ve yüksek hız performansını daha önce dijital fotoğraf makineleri dünyasında ulaşılamamış bir seviyede bir araya getiriyor. Yepyeni 50,1 megapiksel full frame yığma yapılı Exmor RS™ görüntü sensörü, saniyede 39 kareye kadar kesintisiz seri çekim[i], saniyede 120’ye kadar AF/AE hesaplaması[ii], 8K 30p[iii] 10-bit 4:2:0 video özelliği ve çok daha fazlası ile Alpha 1, içerik üreticilerin bugüne dek yakalayamadıkları görüntüleri yakalamalarına olanak sağlar.

Alpha 1, spor, düğün, portre, vahşi hayat ve diğer pek çok zorlu alanda profesyonel fotoğrafçılara yeni bir yaratıcı özgürlük alanı sunuyor.

EN İYİ FOTOĞRAF/VİDEO UZMANI FOTOĞRAF MAKİNESİ

Yana açılan LCD ekranı ile yeni Alpha 7S III, video profesyonelleri ve hem fotoğraf hem de video çekimi yapanlar için en ideal yaratıcı araç olmaya aday. Yeni otomatik netleme sistemi ve dokunmatik ekran arayüzü özelliklerine ek olarak, film çekimleri için (S-log3) 15+ duraklı geniş dinamik aralığa sahip 12.1 MP (yaklaşık, efektif) arkadan aydınlatmalı full frame Exmor RTM CMOS ultra hassas görüntü sensörüne de sahiptir. 4K 120p ve 10-bit 4:2:2 renk derinliği, ısı yayılımı mekanizması ve çift yuvalı kayıt düzeneği pil bitene kadar[iv] bir saatten fazla 4K 60p film kaydı yapmaya imkân verir.

EN İYİ PRIME STANDART LENS FE 50 mm F1.2 GM

FE 50mm F1.2 GM (model SEL50F12GM), kompakt ve hafif bir tasarımda kullanıcılara Sony’nin G Master TM serisine has mükemmel çözünürlük ve dramatik bokeh etkisi, sektöre öncülük eden AF (otomatik netleme) yeteneği ile profesyonel kontrol ve güvenilirlik özelliği sunuyor. Lensin maksimum F1.2 diyafram açıklığı, azami yaratıcı ifade yer açacak şekilde çarpıcı derecede düşük alan derinliği ile inanılmaz ışık toplama kapasitesini bir araya getirerek loş ışık koşullarında daha yüksek deklanşör hızlarına ve düşük ISO’ya olanak veriyor; böylelikle portreler, düğün fotoğrafçılığı ve pek çok başka çekim kategorisi için ideal lens olmasını sağlıyor.

EN İYİ VLOG KAMERASI ZV-1 Vlog Kamerası

ZV-1; 1.0-tipi yığma yapılı, DRAM çipli Exmor RS® CMOS görüntü sensörüne ve fotoğraf öznesinin arka plandan ayrışmasına olanak veren muhteşem arka plan bokehi (arka plan bulanıklığı efekti) sağlayan 24-70mm[v] F1.8-2.8 ZEISS® Vario-Sonnar T* geniş diyafram açıklıklı bir lense sahiptir.

Kamera, Sony’nin son teknoloji otomatik netleme sistemini kullanarak yüksek doğruluk ve hızda nesnelere kilitlenerek onları takip eder. ZV-1, selfie dostu değişken açılı bir LCD ekran, video blogger’lara uygun çekim kolu ve kayıt lambası gibi özellikler ve efektlerle tasarlanmıştır. Rüzgâr siperine sahip yönlü 3 kapsüllü mikrofon, daha az rüzgâr ve gürültü ile net ses çekimi sağlarken, Bokeh anahtarı ve Ürün Teşhiri Ayarı, daha az çabayla daha ilginç videolar elde etmeye yardımcı olur.

ZV-1, tüm video çekimi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 4K film kaydı[vi] ve dahili görüntü sabitleme sistemi de dahil pek çok gelişmiş video özelliğiyle donatılmıştır.

Notlar:

[i] “Hi+” kesintisiz çekim modu. AF-C hariç diğer netleme modlarında 1/125 saniye veya daha yüksek deklanşör hızıyla etkindir. AF-C modunda, 1/250 saniye veya daha yüksek deklanşör hızıyla etkindir ve maksimum kesintisiz kare oranı çekim moduna ve kullanılan lense göre değişiklik gösterecektir. Sıkıştırılmamış ya da Kayıpsız sıkıştırılmış RAW ile çekim yaparken azami 20 fps.

[ii] 1/125 saniye ve üstü deklanşör hızlarında. AF hesaplamalarının sayısı kullanılan lense göre farklılık gösterir.

[iii] 4K 120p ve 8K video çekerken, [APS-C S35 Shooting] (APS-C S35 Çekim) [Off] (Kapalı) ayarına sabitlenir.

[iv] Sony testleri. XAVC S-I 10-bit 4:2:2, 25 derece santigrat (ortam, kayıt başladığında fotoğraf makinesi), [Auto Power OFF Temp] (Otomatik Kapatma Sıcaklığı) [High] (Yüksek) olarak ayarlanmış. Değer, çekim koşullarına göre farklılık gösterecektir.

[v] Görüş açısı (35 mm format eşdeğeri)

[vi] 4K (QFHD: 3840×2160)

Güncellemeleri posta kutunuzda alın

"Abone ol" düğmesine tıklayarak Gizlilik Politikası kısmını okuyup anladığımı onaylarım.