bir alpha 7 tutan el

Alpha aynasız full-frame fotoğraf makinelerinin 10. yılını kutluyoruz

Ekim 2013’te ilk Alpha 7 ve 7R fotoğraf makinelerini duyurduk

On yıl önce fotoğrafçılık dünyası, full-frame sensörleri destekleyen DSLR modeller ile daha küçük APS-C sensörleri olan küçük aynasız fotoğraf makinelerinden hangisinin daha kullanışlı olduğunu tartışıyordu ancak 16 Ekim 2013 tarihinde her şey değişti. Alpha 7 ve Alpha 7R, full-frame sensörlere sahip olmasının yanı sıra 25,600’e varan olağanüstü ISO performansı, 5 fps hızda sürekli çekim ve faz ve kontrast algılama özelliğine sahip son derece hızlı AF sistemi gibi yüksek performans özellikleriyle de ön plana çıkıyordu. Fotoğrafçılar (ve videografikerler) ilk kez DSLR fotoğraf makinelerinde alıştıkları aynı kaliteyi daha küçük ve daha hafif bir makineyle deneyimleme olanağına kavuştu.

 

 

 

Alpha serisinin güç açısından evrimi

Bu ilk iki model, Alpha serisinin süregelen evriminde atılan ilk adımdı. Bir yıldan kısa bir süre sonra, videografikerlere yüksek ISO ayarında benzeri görülmemiş bir düşük ışık performansı ve 4K video kayıt olanağı sunan “S” serisi duyuruldu. Ertesi yıl, 42.4 megapiksel görüntü kalitesi sunan, dünyanın ilk arkadan aydınlatmalı full-frame sensörüne sahip Alpha 7R II piyasaya sunuldu.

Alpha serisinin çığır açıcı teknolojisi sayesinde popülerlik kazanmasıyla birlikte, Tokyo’daki genel merkezimizde fotoğraf makinesi vizyonumuzu daha da ileri götürmeye ve önceden imkansız görülen teknolojileri gerçeğe dönüştürmek için sınırları zorlamaya karar verdik. 2017 yılında duyurduğumuz Alpha 9, inanılması güç 20 fps çekim hızının yanı sıra ekran ve vizör kararmadan sürekli ve sessiz çekim yapabilme olanağı sunan ilk fotoğraf makinesi oldu ve spor fotoğrafçılarına DSLR ile çekim yapan meslektaşları karşısında rekabet avantajı sağladı.

 

Alpha full-frame fotoğraf makineleri infografiği

 

 

Sırada ne var?

Birbirini izleyen gelen lansmanlar sonucunda Alpha full-frame serisi gelişmeye ve büyümeye devam ederek bugün birçok kişinin fotoğraf ve video mükemmelliği konusunda altın standart olarak gördüğü bir seviyeye ulaştı. İnovasyonun gücüne inanıyoruz ve önümüzde on yılda ve daha sonrasında başarılarımıza yenilerini eklemeyi planlıyoruz. Günümüzde çok sayıda harika içerik üreticisi var ve dünyanın en iyileri arasında gösterilen üreticilerin hayallerini gerçekleştirmek için Alpha fotoğraf makinelerini kullanmasından gurur duyuyoruz.

 

 

Son On Yılda Alpha Serisiyle Çekilen Görüntüler

İnanılmaz çalışmalara imza atan Görüntüleme Marka Elçilerimizin ve İçerik Üreticilerimizin yardımıyla, Sony full-frame aynasız Alpha fotoğraf makineleriyle son 10 yılda çekilen fotoğraflardan en sevdiğimiz bazılarını seçtik. Büyük bir keyifle hazırladığımız bu albüme göz gezdirirken en az bizim kadar keyifli zaman geçirmenizi diliyoruz.

sony alpha yıl dönümü albümünün açık görünümü
Albüme göz atın

 

 

Alpha full-frame ürün serisinin en güncel hali

α Universe bülteninizi almak için kaydolun

Tebrikler! α Universe bültenine başarıyla abone oldunuz

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin

Üzgünüz! Bir hata oluştu

Tebrikler! Başarıyla abone oldunuz