Simla Canpolat
Simla Canpolat

Simla Canpolat | Türkiye

Kategori: Yaşam Tarzı, Moda

‘The Klishe’ adında dijital reklam ajansı olan Simla, aynı zamanda lifestyle içerik üreten bir influencer. Günlük hayatında oldukça koşturmalı ve yoğun bir hayatı olsa da ona ilham veren hiçbir şeyi ihmal etmiyor. Kitap okumak, yeni yerler keşfedip bunu işinin bir parçası haline getirmek en büyük zevklerinden sadece bir kaçı. İnsanlara çektiği video ve fotoğraflarla kendi edindiği bilgileri paylaşmak, mutluluğunu ve aynı zamanda üzüntüsünü de onlara bütün samimiyeti ile aktarabilmek onun en büyük özelliklerinden biri.

 

 

Simla'nin Videoları

 

 

 

Simla Hakkında Daha Fazlası

 

Vlog oluşturmaya / video oluşturmaya ne zaman başladınız?
2015 yılında başladım.

Başladığınızda size en çok ne ilham verdi?
Dünyanın farklı ülkelerindeki Youtube içerik üreticilerini takip ediyordum. Bu sırada yaratıcılıklarını kullanıp, zengin içerik üreten bu insanların Youtube kanallarının gün geçtikçe hızla büyüdüğünü gördüm ve aslında onların bu başarısı benim ilham kaynağım oldu.

İçerik oluştururken sahip olduğunuz tutku nereden geliyor?
Oluşturduğum içerikleri takipçilerimle paylaştıktan sonra onlardan aldığım yorumlar beni heyecanlandıran şeylerin başında geliyor. Bu yorumlar sayesinde benimle aynı duyguları yaşayan birçok kişi olduğunu görüyorum. Bunun yanı sıra video çekerken kendimde farkına varmadığım birçok özelliğimi içerik üretimi ya da planlaması sırasında keşfediyor olmam bu işte beni en çok heyecanlandıran ve tutkumu devam ettiren unsurlardan diyebilirim.

Neden bu formatı seçtiniz? Neden video?
Videonun, beni izleyen insanlara samimiyetimi ve enerjimi aktarabileceğim en iyi araç olduğuna inanıyorum. Bu yüzden video içerikleri üretmeyi seçtim.

Eski içeriklerinizi izlediğinizde nasıl hissediyorsunuz?
Geçmişte yüklediğim videolarımı izlediğimde geçmişe kıyasla ne kadar kendimi geliştirdiğimi, olgunlaştığımı ve aslında Youtube’un bir nevi benim için anılarımı arşivlediğim bir platform olduğunu gördüm ve bu anıları izlediğimde sanki geçip giden hayatımı izliyormuş hissine kapılıyorum ve bu bana mutluluk veriyor

Şu anda hangi Vlog ekipmanlarını kullanıyorsunuz?
Şu anda videolarımı çekerken Sony ZV-1 Vlog kamerası, Sony GP-VPT2BT Bluetooth çekim kolu ve ringlight kullanıyorum

Sony fotoğraf makinelerini neden başkalarına tavsiye edersiniz?
Eğer benim gibi sürekli farklı ortamlarda çekim yapıyor, seyahat sırasında ya da günlük hayatta sürekli yanınızda taşıyacağınız bir makine arıyorsanız Sony ZV-1 size bu konuda birçok avantaj sunacak kameralardan biri. Akıllara gelen ilk özellik tabii ki kolay taşınabilir ve ergonomik olması. Ayrıca pratik menüsü sayesinde kullanımı çok kolay bir makine. Bunun yanında farklı ışık ve mekan koşullarına duyarlı olma özelliği sayesinde ortam değişikliklerine uygun ayarları makine sizin yerinize yapıyor ve size sadece yaptığınız çekimden keyif alması kalıyor. Profesyonel çekimleri aratmayan ses ve görüntü kalitesi ile herkesin memnun kalacağı bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Vlog çekmeye yeni başlayacak olanlara vermek istediğiniz en önemli tavsiyeniz nedir?
Bence vlogda esas olan şey samimiyet. İçlerinden geldiği gibi, kendilerini oldukları gibi yansıttıkları içeriklerin onlara başarı getireceğine inanıyorum. Bence önemli olan içeriğin konusu değil, o konunun nasıl işlendiği ve takipçilerine nasıl aktarıldığı önemlidir. Bu yüzden bu işe başlamak, içerik üretmek için çok sıra dışı, farklı bir konsept ya da konu bulmak için beklemelerine gerek yok. Herkesin hayatının özel ve paylaşmaya değer olduğunu düşünüyorum.

 

 

Simla'nın Kiti

α Universe bülteninizi almak için kaydolun

Tebrikler! α Universe bültenine başarıyla abone oldunuz

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin

Üzgünüz! Bir hata oluştu

Tebrikler! Başarıyla abone oldunuz