Hareket Temalı Yarışmanın Kazananı: İlerlemek

Yoruma böyle açık bir konunun seçildiği Instagram yarışmamızın son turuna çıkan ve büyük çeşitlilik sergileyen fotoğrafların ortak noktası, hareketti. Sporcuları, otomobilleri ve hayvanları konu edinen fotoğraflardan ışık çizgilerini ve hareket kaynaklı bulanıklığı kullanarak daha yaratıcı bir yol seçen yorumlara kadar, jüri üyeleri kategoriye uyan, görsel açıdan ilgi çeken ve aynı zamanda teknik mükemmelliği yakalayan fotoğraflar aradılar. Alışıldığı üzere, binlerce fotoğraf arasından birinciyi seçmek kolay olmadı, ortada çok sayıda sıra dışı fotoğraf vardı. Bununla birlikte, Roberto Manfredi’nin Tokyo treninde mükemmel şekilde yakaladığı ışık çizgileri fotoğrafı jüri üyeleri üzerinde büyük etki yarattı.

Roberto Manfredi sony alpha 6600 uzun pozlama sokak çekiminde ışık çizgileri

© Roberto Manfredi | Sony α6600 + FE 16-55mm f/2.8 G | 1s @ f/2.8, ISO 100

Manfredi, “Bu fotoğrafı geçen kasımda Tokyo’da çektim,” diyor, “şehir merkezinden Odaiba bölgesine giden bir trendeydim. Gün içinde yolculuk yaparken de benzer fotoğraflar çekmiştim ama o fotoğraflarda tam istediğim etkiyi görememiştim.”

Ne yapması gerektiğini bilen ve gün içinde çektiği fotoğrafları düşünüp pes etmeyen Roberto aynı günün akşamı yine trene binmiş, kafasındaki çekimi yapmaya kararlıymış. “Akşam yine trendeydim,” diye anlatıyor, “trenin gittiği yönde fotoğraf çekebilmek için ön sıradaki ilk vagona oturdum. Yanımda tripod ya da montaj aparatı yoktu, o yüzden fotoğraf makinesini camın hemen altındaki bir rafa yerleştirmem gerekti, makineyi sımsıkı tutarak çekim yaptım. İstediğim çekimi yapmanın memnuniyetini hissedene kadar fotoğraf çekmeye devam ettim.” Roberto yarışmayı kazanarak Sony kitine yeni bir lens ekledi: FE 70-200mm f/2.8 G Master lens.

Şu an α7RIII ve α6600 kullanıyorum çünkü mükemmel görüntüler yakalıyorlar, üstelik küçük ve hafifler. Bu da seyahat için ideal bir özellik. Favori lensim yeni E 16-55mm f/2.8 G lens; olağanüstü netliği ve parlaklığı sayesinde hemen ilk başvurduğum lens haline geldi. Tabii ki FE 70-200mm f/2.8 G-Master lensi de kullanmak için sabırsızlanıyorum, özellikle de düşük ışık koşullarında.

En yeni yarışmalardan haberdar olmak ve yarışmaların en iyi fotoğraflarını görmek için Instagram’da @alphauniversebysony.eu hesabını mutlaka takip edin.

Bizi Instagram'da takip edin Alpha Universe hesabını Instagram’da takip edin

Güncel ipuçları, hikayeler ve yarışma bilgileri için Instagram’da α Universe hesabını takip edin

Christoph Oberschneider sony alpha 99II kayakçı ani bir frenle etrafa kar saçıyor

© Christoph Oberschneider | Sony α99 II + 70-400mm f/4-5.6 G SSM II | 1/1250s @ f/5.0, ISO 400

Dieter Thau sony alpha 850 hareket bulanıklığıyla üç maraton koşucusunun uzun pozlamalı fotoğrafı

© Dieter Thau | Sony α850 + 45mm | 1/5s @ f/10, ISO 100

Malcolm Yates sony alpha 7II başındaki suyu silkeleyen dağ geyiği

© Malcolm Yates | Sony α7 II + 150-600mm f/5-6.3 | 1/320s @ f/15.6, ISO 3200

Dikkate değer katılımlar

Oliver Schabenberger sony alpha 7II suda silkelenen uzun gagalı kuş

© Oliver Schabenberger| Sony α7 II + FE 70-200mm f/4 G OSS | 1/2000s @ f/5.6, ISO 400

Öne Çıkan Ürünler

α Universe bülteninizi almak için kaydolun

Tebrikler! α Universe bültenine başarıyla abone oldunuz

Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin

Üzgünüz! Bir hata oluştu

Tebrikler! Başarıyla abone oldunuz