alevlerin-içinden-koşan-geleneksel-kostüm-giymiş-kişi

António Morais

António Morais | Portugal

"Işık benim ilham kaynağım, şans da hikâye anlatırken en büyük yardımcım."

Görüntü yönetmenliği, fotoğrafçılık ve öğretmenlik yapan António Morais aynı zamanda Golpe Filmes adlı yapım şirketinin de kurucu ortağıdır. Portekiz Görüntüleme Derneği'nin davetli üyesi, Sony'nin Bağımsız Sertifikalı Uzmanı (ICE), Sony Europe Görüntüleme Marka Elçisi ve Portekiz'de Fujinon Marka Elçisidir.

Porto Teknik Enstitüsü'nden (IPP) Görsel-İşitsel Yapımcılık ve Yönetmenlik alanında yüksek lisans derecesine ve Portekiz Katolik Üniversitesi'nden (UCP) Ses ve Görüntü alanında lisans derecesine sahiptir. Ayrıca Porto'daki Portekiz Fotoğrafçılık Enstitüsü'nde (IPF) profesyonel fotoğrafçılık alanında uzmanlık kazanmıştır.

2009'dan bu yana her türlü görsel-işitsel yapımda görüntü yönetmeni olarak çalışmaktadır. Öne çıkan işler: TV dizisi: The Asphalt Colour ve Born In 48 belgeseli. 2016 ve 2017 yılları arasında Al Jazeera TV’nin belgesel dizisi Expats'in görüntü yönetmenliğini yaptı. 2018'de Portekiz'e döndüğünde çok sayıda görsel-işitsel yapım üzerinde çalıştı, bunlardan bazıları: Hollywood Kadın Filmleri Festivali'nde (2019) en iyi sinematografi ödülünü kazanan Baptismo de Terra (2017) belgeseli; Planos - Tomar Film Festivali'nde (2018) en iyi sinematografi ödülünü kazanan kısa film Ashes (2018).

Kendisi aynı zamanda Sony'nin ICE eğitim platformunda yer aldı ve Porto'daki IPF ve Cineworkshops'ta öğretmenlik yaptı. 2009-2021 yılları arasında IPP-ESMAD (Porto), IPB (Bragança), SAE Enstitüsü (Amman, Ürdün) ve UCP Porto'da sinematografi ve fotoğrafçılık üzerine dersler vererek yükseköğretim düzeyinde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

António'nun kiti

António'nun hikâyeleri