Flaş önden görünüm
Flaş aksesuarları
Flaş arkadan görünüm
Flaş yandan görünüm
Flaş eğimli görünüm
Fotoğraf makinesine takılmış flaşın eğimli görünümü
Fotoğraf makinesine takılmış flaşın önden görünümü
GN60 Yüksek çıkışlı flaş, en yeni makine teknolojisini destekler

Bu dayanıklı, yüksek çıkışlı GN60 flaş ünitesi, Sony’nin incelik seviyesini ve fotoğraf makinesi iletişimini sağlar, ayrıca yüksek hızda kesintisiz çekimlerde güvenilir flaş ve 1/400 sn’ye varan deklanşör hızlarında senkronizasyon sunar. Fotoğraf makinesi arayüzüyle sezgisel kullanım, Quick Shift Bounce ve kablosuz radyo iletişimi, incelikli kontrol ve çok yönlülük sağlar.

Profesyonel GN60 kablosuz radyo flaş
En yeni α gövdelerle akıllı iletişim

α Işıklandırma Sistemi, α makine gövdeleriyle paralel şekilde geliştirilerek çeşitli uygulamalarda oluşturuculara optimum aydınlatma sağlanmıştır. Sadece orijinal Sony ürünleriyle mümkün olan entegrasyon seviyesi, güvenilir ve hassas ışık kontrolü için uyumlu makine gövdeleriyle ayrıntılı iletişim sağlar.
[1] Flaş işlemcisi [2] Çoklu Arayüz Yuvası [3] Görüntü sensörü [4] Görüntü işlemcisi

Akıllı iletişim görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarır
Flaşla çekilmiş, arkadan aydınlatmalı bir kadın portresi
Profesyonel ihtiyaçları karşılayan, istikrarlı ve güçlü GN60 çıkışı

HVL-F60RM2, Sony tarafından tasarlanıp üretildiği için, α fotoğraf makinesi gövdeleriyle iletişim kurarak her flaşta tutarlı GN60 ışık çıkışı sunabilir. HVL-F60RM2, 20 mm’den (geniş panelle 14 mm) 200 mm’ye kadar olan netleme uzaklıklarını destekler.

Gün batımında flaşla çekilmiş, arkadan aydınlatmalı bir erkek portresi
Makinenin yüz algılamasına bağlı flaş kontrolü

Uyumlu bir fotoğraf makinesiyle, beyaz dengesi, nesnenin yüzünün doğal renklerle işlenmesi için otomatik olarak ayarlanır. HVL-F60RM2, uyumlu bir fotoğraf makinesinin yüz algılama özelliğiyle çalışarak grup halinde dahi, ana nesne için ideal ışık sağlar.

Poz veren bir kadının uygun beyaz dengesiyle çekilmiş görüntüsü
Orijinal ekipmanların sunabileceği otomatik beyaz dengesi doğruluğu

Bu gelişmiş flaş ünitesi, şirket içinde yapılan tasarım sayesinde renk sıcaklığı verilerini fotoğraf makinesine aktarır ve bu veriler, renklerin her durumda doğal bir şekilde işlenmesi için beyaz dengesini hassasiyetle ayarlamak üzere kullanılır.

Flaş aydınlatma açısının netleme uzaklığıyla eşleşecek şekilde otomatik olarak ayarlandığını gösteren resim
Netleme uzaklığı, görüntü boyu için ideal ışık çıkışı

Flaş aydınlatma açısı, 20-200 mm aralığında, kullanılan lensin netleme uzaklığıyla eşleşecek şekilde otomatik olarak ayarlanır. Işık dağılımı da Full Frame veya APS-C formatıyla optimum aydınlatma için ayarlanır.

Cepteki flaş pilinin görüntüsü
Hızlı geri dönüşüm ve yüksek hızlıda kesintisiz flaş

Gelişmiş elektronik özellikler ve yapı, hızlı geri dönüşüm sürelerine katkıda bulunur ve uzun süre boyunca kesintisiz flaşlı çekim sağlar. Dört pil, 1,7 saniye geri dönüşüm süresiyle 240’ın üzerinde flaş için güç sağlayabilir.  İsteğe bağlı FA-EBA1 harici flaş pil adaptörü, 0,6 saniyeye varan geri dönüşüm süreleri sağlamak için kullanılabilir.

Ön tarafı aydınlatan flaşın görüntüsü
Yenilikçi aşırı ısınma engelleme özelliğiyle daha uzun çekim

Isıya dayanıklı malzemelerin kullanımı ve optimum flaş algoritması, aşırı ısınmaya daha yüksek dayanıklılık sağlayarak daha uzun çekimler sunar.

Akıllı iletişim hızı artırır
Arka planda şehir manzarasıyla önünde flaşlı bir fotoğraf makinesi tutan bir adamın görüntüsü
İstikrarlı, yüksek hızda kesintisiz flaşlı çekim

HVL-F60RM2, uyumlu bir fotoğraf makinesiyle, 10 fps’e varan yüksek hızda seri çekimlerde 200 kareye kadar kesintisiz flaş sağlayabilir. Flaş senkronizasyonu hatasına bağlı kare kaybı engellenir ve istikrarlı kesintisiz çekim desteği sağlanır.

Flaşlı kesintisiz çekimle bir kadın portresi
Saniyede 20’ye varan flaş

Uyumlu bir makinedeki elektronik deklanşörle, 1 saniyeden uzun süre boyunca, kesintisiz olarak saniyede yaklaşık 20’ye varan flaş elde edilebilir. FA-EBA1 harici flaş pili, 10 saniyeden uzun süre boyunca saniyede yaklaşık 20’ye varan flaş sağlar.

Plaja uzanan bir yolda duran kadının hoş bokeh’li görüntüsü
Yeni ifade için uyumlu makineyle 1/400 sn’ye varan deklanşör senkronizasyonu

HVL-F60RM2, uyumlu makine gövdesiyle kullanıldığında 1/400 sn’ye varan flaş senkronizasyonu sağlar. Böylece ana nesne flaşla aydınlatılırken arka planın vurgusunu azaltma, parlak arka planın önündeki hareketli nesneleri aydınlatma gibi efektler elde edilir.

Kare başına P-TTL flaş kontrolüyle çekilmiş gelinlerin görüntüsü
Kare başı P-TTL flaş kontrolü değişen ışığa uyarlanır

Uyumlu bir makineyle kullanıldığında, fotoğraf makinesindeki yüksek hızlı kontrol dizilimi, ışığın büyük ölçüde değiştiği sahnelerde hızlı hareket eden nesneleri takip ederken dahi kesintisiz serilerde her flaşı kontrol etmek için ön flaş kullanır.

Gülümseyen gelin ve damadın flaşla çekilmiş görüntüsü
Minimum flaş tetikleme gecikmesi

HVL-F60RM2 uyumlu bir fotoğraf makinesiyle birlikte kullanıldığında, deklanşör düğmesine basılması ile flaş çıkışı arasındaki gecikme büyük ölçüde azaltılır, böylece geçip giden anları güvenle yakalayabilirsiniz.

Akıllı iletişim kullanım alanını genişletir
Flaşın açı değiştirme alanını gösteren resim
Quick Shift Bounce ile hızlı açı ayarı

Flaş kafasını 90 derece sola veya sağa, 150 derece yukarı veya 8 derece aşağı hızla açılandırın, yatay ve dikey yön arasında çabucak geçiş yapın. Gözden geçirilmiş mekanizma daha kompakt ve elverişlidir.

Uyumlu bir fotoğraf makinesinde flaşı kontrol eden kullanıcı arayüzü
Uyumlu fotoğraf makineleriyle kapsamlı kontrol

Flaş telafisi, oranı ve diğer parametreler uyumlu bir fotoğraf makinesiyle doğrudan kontrol edilebilir. Vizöre bakılırken, fotoğraf makinesinin özel bir tuşu kullanılarak kolay ayar için flaş ekranı çağrılabilir.

Hızlı ve sezgisel doğrudan ışık seviyesi kontrolleri sağlayan ürün düğmelerinin yakın çekimi
Hızlı ve sezgisel doğrudan ışık seviyesi kontrolü

Özel + ve – SEVİYE düğmeleri, doğrudan ve hızlı ışık çıkışı ile flaş telafisi kontrolü sağlar ve sorunsuz, verimli bir iş akışı için kablosuz olarak eşleştirilen diğer flaş ünitelerindeki aynı parametreleri kontrol etmek için de kullanılabilir.

Alpha Fotoğraf Makinesinin Kullanıcı Arayüzü
Verimli TTL ışık seviyesi belleği

TTL flaş seviyesi, ezberlenip daha sonra manuel ayar için hatırlanabilir. Böylece çeşitli durumlarda flaş parametrelerinin manuel olarak ayarlanması için gereken süre büyük ölçüde azaltılabilir.

Daha yüksek güvenilirlik ve kullanılabilirlik
Flaşın altındaki sağlam yan çerçeveli metal yuva ayağının görüntüsü
Sağlam yan çerçeveli metal yuva ayağı

Sağlam yan çerçeveli metal yuva ayağı, Çoklu Arayüz Yuvasının ve elektrik kontaklarının kuvvetini ve dayanıklılığını büyük ölçüde artırır.

Flaşın toza ve neme dayanıklı iç yapısının resmi
Toza ve neme karşı daha iyi dayanıklılık

Toza ve neme dayanıklı tasarım, açık hava koşullarında yüksek güvenilirliğe katkıda bulunur. Yuva sızdırmazlığı, bazı α serisi gövdelerle toza ve neme karşı daha da yüksek dayanıklılık sağlar.

Çok yönlü kablosuz radyo iletişimi

İstikrarlı kablosuz radyo iletişimi, 30 m/98,4 ft’e varan mesafelerde mümkündür. Reflektörlerin ve engellerin çevresinde dahi güvenilir, hatasız iletişim elde edilir. Yavaş senkronizasyon, arka perde senkronizasyonu ve çoklu flaş desteklenir

15’e varan flaş ünitesi için kablosuz radyo kontrolü

5 grup halinde, 15’e varan flaş ve/veya alıcı ünitesini kontrol edin. HVL-F60RM2, isteğe bağlı FA-WRC1M kumanda ve/veya FA-WRR1 alıcı üzerinden kablosuz radyo iletişimi özelliği taşımayan flaş üniteleriyle iletişim kurabilir.
[1] Kumanda İşlevi [2] Alıcı İşlevi

Daha iyi ifade sağlayan diğer özellikler
Renk filtreleriyle otomatik AWB

Birlikte verilen renk filtrelerinden biri flaş ünitesine takıldığında, fotoğraf makinesinin beyaz dengesi, doğal bir flaş ve ortam ışığı kombinasyonu oluşturacak şekilde otomatik olarak ayarlanır.

Sekme adaptörüyle flaş kontrolü

Birlikte verilen sekme adaptörü, flaş ünitesinin fotoğraf makinesiyle iletişim kurması için kullanılır ve yumuşak, eşit ışık için optimum flaş dağılımı sağlar. Geniş panel bu efekti güçlendirir.

Kablolu Giriş/Çıkış senkronizasyon terminali

Tek bir senkronizasyon terminali, giriş ve çıkış senkronizasyon bağlantılarını sağlar. Giriş, flaşmetreden tetikleme sinyalleri almak, Çıkış ise başka flaş ünitelerini tetiklemek için kullanılabilir.

Fotoğraf Makinesi/Flaş uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Kılavuz Sayısı*

*Metre cinsinden ISO 100’de 200 mm /STD flaş dağılımı.
Kılavuz sayısı, zum konumuna göre değişir. Aşağıdaki tabloya bakın.

[1] Flaş kapsamı ayarı (35mm formatı) [2] Normal flaş (1/1 güç seviyesi)
[3] Yüksek hızlı senkronizasyon (HSS) (deklanşör hızı: sn.) [4] Geniş panel takıldığında

Aydınlatma Sistemi

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Kılavuz sayısı 60

  • Kablosuz kumanda işlevi. Radyo: 5 grup, 14 kanal

  • Boyutlar (G x Y x D): Yaklaşık 78,1 x 143,1 x 104,6 mm (Yaklaşık 3 1/8 × 5 3/4 × 4 1/8 inç)

  • Ağırlık: Yaklaşık 439 gr (15,5 oz) (piller hariç)

Yuva türü
Çoklu Arayüz Yuvası.
Sürekli flaş performansı
Saniyede 10 flaşta 200 flaş
Güç kaynağı
Dört adet AA boyutlu alkali veya Ni-MH pil

Kutu İçeriği

Konnektör koruma kapağı (1), Mini stant (1), Kasa (1), Sekme adaptörü (1), Renk filtresi (amber) (1), Renk filtresi (yeşil) (1), Taşıma çantası (1)

Enerji tasarruflu özellikleri ve daha sürdürülebilir bir gelecek için çevreye bağlılığımız hakkında daha fazla bilgi alın Eko Web Sitemizi ziyaret edin