Sony ve Çevre

Sıfır çevresel ayak izine ulaşmak için çabalıyoruz

Sony Ürünlerinin Çevresel Özellikleri

Sony olarak geniş bir yelpazeye yayılan ürünlerimizdeki çevresel etkiyi daima azaltmaya çalışıyoruz. Boşa harcanan kaynakları ve güç tüketimini azaltan kompakt, hafif, enerji tüketimi açısından verimli tasarımlar üretiyor ve geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanmaya özen gösteriyoruz. 

Daha az kaynakla daha fazla yetenek

Sony mühendisleri hep görüntü yönetmenleriyle ortak çalışmıştır. Bu da VENICE’te çok daha kompakt bir sinema kamerasıyla sonuçlandı. Üretimde kaynak kullanımı ciddi ölçüde azaltılırken zorlu çekim ortamları için gereken kalite ve dayanıklılık korundu.

Çevreci özelliklere sahip daha fazla Sony ürünü görüntüleyin

Sony'nin Çevresel Teknolojisi

Sony olarak çevreye olan etkimizi azaltmak için çevresel teknolojiler geliştiriyoruz.

Parlak fikirlerle dolu

Sony, Full Frame yığma yapılı CMOS görüntü sensörünü yüksek performanslı α9 için entegre bellekli olarak üretti. Sonuçta, daha az kaynak içeren daha küçük ve hafif bir profesyonel fotoğraf makinesi ortaya çıktı.

Çevreci özelliklere sahip daha fazla Sony ürünü görüntüleyin

Sony'nin Dünya Çapındaki Çevresel Faaliyetleri

Sony grubunda bulunan dünyanın dört bir yanındaki her şirket, bulunduğu topluma özel çevresel faaliyetler yürütmektedir.

One Sony, okyanuslarımızın geleceği için görüntüsü
One Sony, okyanuslarımızın geleceği için

Ürünlerde ve iş faaliyetlerinde plastik kullanan bir şirketin çalışanları olarak dünya çapındaki Sony personeli, okyanuslardaki plastik kirliliği konusunda faaliyete geçmek için birleşti.

Yeni Bir Atılım Türü Arıyoruz görüntüsü
Yeni Bir Atılım Türü Arıyoruz

Sony Grubu, bölgesel koşulları ve kaynakları optimum şekilde dengeleme çabasıyla yenilenebilir enerji kullanımını artırıyor.

Japonya görüntüsü
Japonya

Sony, CDP’nin İklim Değişikliği A Listesi’ne 5 Yıl Üst Üste Giren İlk Japon Şirketi Oldu

Avrupa görüntüsü
Avrupa

İklimin Korunmasını Desteklemek İçin Avusturya’da Güneş Paneli Kurulumu

Çin görüntüsü
Çin

Plastik Atıkla Kirlenmemiş Okyanuslar İçin Çin Çevresinde Koordinasyonlu Temizlik Çalışmaları

Pan-Asya görüntüsü
Pan Asya

Endonezya’da Sony’nin Çevreci Alışveriş Çantası Tasarım Yarışması

Kuzey Amerika görüntüsü
Kuzey Amerika

Sony’nin Kuzey Amerika Bölgesi için En Büyük Güneş Enerjisi Kurulumu Duyuruldu

Latin Amerika görüntüsü
Latin Amerika

Biyoçeşitliliğin Önemini Anlatmak için "Festi Harpia" 2019’a Katılıyoruz

Sony Çevre Etkinliği

Birleşmiş Milletler ve PlayStation® ile Sanal İklim Değişikliği Deneyimi

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) ve Sony PlayStation ortak bir çalışma yürüttü ve iklim değişikliğine duyarlı bir yaşam tarzının nasıl olacağına dair küresel farkındalığı yükseltmek için tasarlanmış, kişiyi sarıp sarmalayan bir sanal gerçeklik deneyimi oluşturdu. İzleyiciler 360 derece surround sahnede ortalama karbon ayak izini gerçek boyutuyla kendi gözleriyle görebilecek.

CEO'dan mesaj

Bir sonraki aşamaya geçerken çevresel girişimlerimizi de hızlandırıyoruz

Müşterilerin ürün satın alırken göz önünde bulundurduğu standartlardan birisinin şirketlerin çevre duyarlılığı olduğu günümüzde çevresel girişimler, Sony için en önemli konulardan biridir.

Sony, sıfır ekolojik ayak izine ulaşmayı amaçlayan "Road to Zero" çevresel planımıza dayanarak çevresel faaliyetleri desteklemeye devam etmektedir. Çevresel faaliyetlerimize hız vermek için "Green Management 2020" çevresel hedeflerimizi (hedeflenen yıl: 2020 Mali Yılı) belirledik. Bu hedeflere ulaşmak için çalışırken elektroniğin yanı sıra eğlence alanı da dahil olmak üzere tüm Grup, bu faaliyetleri hayata geçirmek üzere kendi güçlü yanlarını en iyi şekilde kullanacaktır.

Sony Grubu şu anda çevresel faaliyetlerinin bir sonraki aşamasına geçmiştir. Sony yalnızca dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin ilgisini çekecek ve merakını giderecek heyecan verici kullanıcı deneyimleri sağlayan ürünler, hizmetler ve içerikler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda "Road to Zero" çevresel planı ile iş etkinliklerinde sıfır ekolojik ayak izi amacına ulaşmak için çalışmaya kararlılıkla devam ediyor.

Kenichiro Yoshida’nın imzası
Kenichiro Yoshida

Sony Corporation İcra Kurulu Başkanı Temsilcisi, Başkanı ve CEO'su

Ülkeniz için tüzükle ilgili bilgiler veya diğer bilgiler

Ülkenizdeki Sony ürünleriyle alakalı tüzüklerle ilgili bilgi edinin.