Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Bağlantı hedefinin görüntüsü
α7CR Fotoğraf Galerisi
Şehir manzarasının örnek görüntüsü
Nefes kesici çözünürlük
Ön planda başka bir kadın ile bir kadının portresini gösteren örnek görüntü
AF ile gelişme
Telefoto lens takılmış şekilde elde video çeken bir adamın kullanım görüntüsü
Yüksek çözünürlüklü video kaydetme
Uzatma kolunun takılmasını gösteren kullanım görüntüsü
Üstün çalışabilirlik ve güvenilirlik
Fotoğraf makinesini bir çantadan çıkaran kullanıcının kullanım görüntüsü
Mükemmel bağlanabilirlik
Nefes kesici çözünürlük
Kompakt ve tavizsiz hafif bir gövdede rakipsiz çözünürlük

Beklentilerinizin altüst olmasına izin verin. Sınıfında lider büyüleyici Exmor R™ 61,0 MP Full Frame sensör, beğenilen α7R V gibi artık α7C serisi kompakt gövdesinde sunuluyor. Her yere götürebildiğiniz α7CR ile hiçbir detayı kaçırmayın.

Exmor R görüntü sensörünün görüntüsü
Full Frame 61,0 megapiksel Exmor RTM görüntü sensörü

Arkadan aydınlatmalı sensörün gürültü engellemesi, boşluksuz çip üzeri lensleri, yansıma önleyici optik kaplaması, genellikle sensörün önünde bulunan optik düşük geçişli filtrenin kaldırılması ve diğer orijinal teknolojiler yüksek çözünürlük, yüksek hassasiyet, düşük gürültü ve geniş dinamik aralık sunar.

BIONZ XR görüntü işleme motorunun görüntüsü
BIONZ XRTM görüntü işleme motoru

En son BIONZ XR görüntü işleme motoru, fotoğraf ve video işleme gücünü artırırken işleme gecikmesini en aza indirerek doğal tonlamalar, gerçekçi renkler, düşük gürültü, üstün görüntü kalitesi ve hızlı menü yanıtı sunar.

Sağ taraftan güneş ışığı gelen bir odanın örnek görüntüsü
Düşük gürültüyle yüksek hassasiyet ve yüksek dinamik aralık

Gelişmiş görüntüleme teknolojisi, fotoğraf ve videolar için ISO 100’den ISO 32000’e kadar hassasiyet ayarı sunar. Düşük hassasiyetlerde dinamik aralık derin gölgelerden vurgulara kadar akıcı, gerçekçi tonlamalar için geniş 15 kademedir.

Doğrudan fotoğraf makinesine bakan bir kadının yüzünün yakın çekim portresini gösteren örnek görüntü
Tutarlı bir şekilde doğru pozlama ve renk üretimi

Gelişmiş yapay zeka destekli işleme ünitesi, nesne gölgedeyken bile doğru beyaz dengesi elde eder. Portrelerdeki geçişleri vurgulama gibi gerçekçi tonlamalarla ten renkleri, yaprak ve diğer materyalleri neredeyse her ışık altında, doğal renklerle üretir.

Görüntü sabitleme ünitesinin resmi
Gelişmiş optik 5 eksenli görüntü sabitleme

Yüksek hassasiyetli görüntü sabitleme ünitesi, gelişmiş cayro sensörler ve optimize edilmiş görüntü sabitleme algoritmaları titremeyi etkili şekilde algılayıp düzelterek elde çekimde 7,0 kademe avantajı sağlar.
[1] Sapma [2] Devirme [3] Eğim

Sabahın erken saatlerinde bir şehir manzarası gösteren örnek görüntü
Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekim değişen koşullara uyar

Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekim, hassas gövde içi hassas görüntü sabitleme sisteminden faydalanarak, daha sonra bir bilgisayarda birleştirildiğinde tek görüntüde olağanüstü çözünürlük elde etmek için birden fazla piksel kaydırmalı çekim yapar. Yaklaşık 240,8 milyon pikselden (19008 x 12672 piksel) oluşan 16 görüntü, yaklaşık 963,2 milyon piksele eş değer veriden üretilebilir.

LCD ekranda titremesiz çekim menüsünü gösteren ürün görüntüsü
Titremesiz çekim

Yapay ışığın titremesi otomatik olarak algılanır ve mekanik veya elektronik deklanşörün zamanlaması ve hızı, etkilerini en aza indirmek için hassasiyetle kontrol edilir.

LCD ekranda RAW Görüntü seçimi menüsünü gösteren ürün görüntüsü
Seçilebilir RAW görüntü boyutları ve HEIF

Üç kayıpsız RAW sıkıştırma boyutu (L/M/S), Full Frame için aynı çözünürlüğe (26 MP/15 MP) yönelik M ve S çıkışları ile sorunsuz iş akışları sağlayan APS-C’yi içerir. JPEG ve HEIF görüntülerin Düşük modu kolay paylaşılabilir görüntüler üretir.

Yaratıcı Görünümün örneklerini gösteren görüntüler
Yaratıcı Görünüm, çeşitli ifadeleri destekler

Yaratıcı Görünüm özelliği, değiştirilmeden kullanılabilecek veya yaratıcı çalışmalar yapanların fotoğraf ya da videoların atmosferini makine içinde incelikle ayarlamasına yarayan çeşitli "görünümler" oluşturmak için düzenlenebilecek 10 ön ayar sunar.

α7CR’nin maksimum çözünürlük performansını ortaya çıkaran lensler

Sony’nin optik olarak gelişmiş E mount lens serisinde, nefes kesici çözünürlüğü üstün bokeh ile harmanlayan G Master™ serisi ve mükemmel görüntü kalitesi ve kusursuz bokeh sunan G Lens™ serisi dahil 70’ten fazla model bulunur. Sony’nin beğenilen E mount gövdesinin çözünürlük ve işleme potansiyelinden tam olarak faydalansa da bu gelişmiş lensler kompakt ve hafiftir. Böylece E mount gövdelerle ideal uyumu sağlayarak çok çeşitli fotoğraf ve video uygulamaları için son derece kompakt, mobil sistemler oluşturur.

E mount lens serisinin tamamını gösteren ürün görüntüsü
AF ile gelişme
Gelişmiş nesne algılaması için YZ destekli işleme ünitesi

Yapay zeka destekli işleme ünitesi, öğrenilen insan formu ve pozu verilerini kullanarak insan nesneleri ve hayvan, böcek ve araç gibi insan olmayan nesneleri algılar. Bu, Gerçek Zamanlı Algılama AF ve Gerçek Zamanlı Takip performansını iyileştirir ve daha geniş bir alanda Hızlı Hibrit AF nesnenin alınmasını ve takibini daha hassas ve güvenilir hale getirir.

Yapay zeka destekli işleme ünitesini gösteren çizim
Şehir ortamında bir merdivende yukarı çıkan bir kadını gösteren örnek görüntü
İskelet tabanlı bir model kullanan insan pozu tahmini

Yenilikçi yapay zeka destekli işleme ünitesiyle α7CR, nesne form verisini kullanarak hareketi doğru şekilde algılayıp insan gözünü önemli ölçüde daha iyi algılayabilir. İnsan pozu tahmini teknolojisi sadece gözleri değil, aynı zamanda gövde ve kafa konumunu da yüksek hassasiyetle algılar. Böylece, fotoğraf makinesinden başka tarafa bakan veya yüzü kask ya da güneş gözlüğüyle kısmen kapatılmış nesneye kilitlenip takip etmeyi sağlar.

Daha fazla nesne türünde tanıma

Yapay zeka destekli işleme ünitesi, otlayan ve küçük hayvan ve kuşların gözleri dahil daha fazla türün algılanmasını destekler. Yeni bir birleşik Hayvan/Kuş ayarı geçişi ortadan kaldırır. Arabalar/Trenler ve Uçakların tamamı veya ön ucu ve Böceklerin kafası da algılanır.

Fotoğraf makinesinin yapay zekası tarafından algılanabilen nesnelerin örnek görüntüleri: köpek, kedi, araba, tren
Gölge bir tünelde koşan bir çocuğu gösteren örnek görüntü
Kararlı Gerçek Zamanlı Takip

Yapay Zeka Tabanlı Gerçek Zamanlı Takip, nesneyi belirtip deklanşör düğmesine yarım basarak etkinleştirilir. Fotoğraf makinesi nesneyi otomatik şekilde takip ederek kullanıcının çerçeveleme ve kompozisyona odaklanmasını sağlar. Nesne algılama performansı ve takip güvenilirliği daha fazla çekim koşulu için önemli ölçüde iyileştirilmiştir.

Yüz kaydını kullanırken sorumlu bir şekilde çekim yapma

Yüz kaydı özelliği, biyometrik verilerin kullanılmasını gerektirir. Bu tür verilerin toplanıp kullanılması ve yürürlükteki yerel kanuna uygunluğu sizin sorumluluğunuzdadır. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıdaki web sitesini ziyaret edin.

Geniş, yüksek yoğunluklu AF nesneleri güvenilir şekilde yakalar

BIONZ XR motor ve güncellenen algoritmalar, epey iyileştirilmiş Hızlı Hibrit AF performansı elde eder. 693’e varan aşama algılama noktası görüntü alanının yaklaşık %79’unu kapsayarak nesne küçük olduğunda bile doğru netlemeyi yapar. α7CR, tek AF (AF-S) modunda bile hızlı, istikrarlı netleme için aşama algılamalı ve kontrast algılamalı AF’ye sahiptir.

Otomatik netleme noktalarının geniş ve yoğun dağılımını gösteren resim
Karanlık bir odada bir kadının portresini gösteren örnek görüntü
Yüksek hassasiyetli AF, EV -4.0 ile karanlıkta çalışır

En son AF algoritması, karanlık sahnelerde ve kapalı alanda bile EV -4.0 (AF-S, ISO 100 eş değeri, F2.0 lens) ile düşük ışık koşullarında AF çekimi sağlar ve kullanışlı bir Netleme Önceliği moduna sahiptir.

Çok renkli meyveleri gösteren örnek görüntü
Tam zamanlı DMF

AF-C veya AF-S otomatik netleme ile fotoğraf çekerken lensin netleme halkası istediğiniz zaman döndürülerek manuel netleme moduna anında geçirilebilir. Bu, çekime devam ederken netlemeyi farklı bir nesneye geçirmeyi kolaylaştırır.

Arka planda yoğun bokeh efektiyle bir çiçeğin yakın çekim görüntüsünü gösteren örnek görüntü
En iyi çekim için netleme braketleme

Kullanıcının belirttiği özel aralıklar ve sıraya göre sıralı olarak kaydırılan netlemeyle 299’a kadar görüntüyü otomatik olarak kaydedebilir. En iyisini seçin veya birden fazla görüntüyü işleyerek imkansız netleme derinliğiyle yaratıcı birleşimler elde edin.

8 FPS’ye kadar AF/AE kesintisiz çekim

AF/AE takibiyle kesintisiz çekim, mekanik deklanşör ile 8 FPS’ye kadar veya sessiz çekim sırasında 7 FPS’ye kadar yapılabilir. Böylece anlık hareketler ve ifade değişiklikleri bile detaylı şekilde yakalanır. BIONZ XR motor, yaklaşık 320 JPEG görüntünün kesintisiz çekimine izin vererek her hayati anı yakalamanızı sağlar. APS-C’ye yakın çekim veya kırpma yaparken bile 26M çözünürlük ve yüksek görünü kalitesi korunarak örneğin AF/AE takibiyle uçan kuşların kesintisiz çekimi yapılabilir.

Yüksek çözünürlüklü video kaydetme

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Yüksek çözünürlüklü video kaydı için mobilite

α7CR, 6.2K örnekleme ile çok detaylı 4K film kaydı ve gimbal veya drone ile çekim için gerekli mobiliteyi sunar. Sinematik bir görünüm için S-Cinetone™, Log Çekimi, gelişmiş nesne algılamasıyla Gerçek Zamanlı Takip, Aktif Mod görüntü sabitleme, duraksama telafisi ve daha birçok geliştirmeye de sahiptir.

Çayır manzarasının video karesi alıntısını gösteren örnek görüntü
Full Frame 4K 60/50p kayıt

En son BIONZ XR işleme motoru ve güncellenen algoritmalar, iyileştirilmiş video görüntü kalitesi elde eder. Nesnenin gölgede olduğu zorlu durumlarda bile beyaz dengesini sağlamak için netleme desteğine ek olarak fotoğraf makinesinin gelişmiş yapay zeka destekli işleme ünitesi de kullanılır. Ten renkleri, yaprak ve diğer materyaller neredeyse her ışık altında, doğal renklerle tutarlı şekilde üretilir ve portrelerdeki geçişleri vurgulama gibi tonlamalar inanılmaz ölçüde gerçekçidir.

Şehir manzarasının 6K örneklenmiş video karesi alıntısını gösteren örnek görüntü
Muhteşem 4K görüntüler için 6.2k örneklenmiş video

Full Frame ve Super 35 mm formatlarında 4K video kaydı yapılabilir. Piksel gruplamadan tam piksel okumasıyla gereken verinin yaklaşık 2,6 katı, minimum hare ve tırtıklı görünümle yüksek çözünürlük ve ayrıntıyla 4K görüntüde yoğunlaştırılır.

S-Cinetone sinematik görünümü kolaylaştırır

Sony S-Cinetone görüntü profili, sağlıklı görünen bir cilt için önemli olan doğal orta tonlar, yumuşak renkler ve muhteşem vurgular ile gerçeğe daha sadık renk üretimi ve cilt tonları sunarak içerik oluşturuculara renk tonlaması olmadan sinematik görünüm verir.

Log kaydı ve LUT

α7CR’de, 14+ enlemi en üst düzeye çıkarmak için S-Log3 gama eğrisi vardır. S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine renk gamı ayarlarıyla çekim sonrası daha çok işleme kontrolü elde edilir ve kullanıcının seçtiği LUT’ler (Arama Tablosu) uygulanarak işlenen kaydın ön izlemesi yapılabilir.

Aktif Mod görüntü sabitleme, elde video çekimini destekler

Aktif Mod, gelişmiş cayro sensörler ve optimize edilmiş bir algoritmayla video çekimlerinde hassas sabitleme sağlar. Fotoğraf makinesi titremesi hassasiyetle algılanıp gövdeyle senkronize şekilde uyumlu lenslerle sağlanan ek sabitleme sayesinde telafi edilir.

Gerçek Zamanlı Takip, video çekimi sırasında netlemeyi de destekler

Yapay Zeka Tabanlı Gerçek Zamanlı Takip, Gerçek Zamanlı Takip performansında önemli ölçüde iyileşme sağlayarak belirli bir nesneyi otomatik olarak algılar, takip eder ve gözlerine netleme yapar.

Üstün çalışabilirlik ve güvenilirlik
Mükemmel bağlanabilirlik
Görüntüleri bir fotoğraf makinesinden akıllı telefona aktaran kullanıcının görüntüsü
Akıllı telefona kolay, istikrarlı aktarımlar

Fotoğraf makinesinden bir akıllı telefondaki Creators’ App mobil uygulamasına görüntü aktarırken bağlantı istikrarlı önemli ölçüde artırıldı. Telefon ekranı uyku moduna geçse veya başka bir uygulamayı açsanız bile veri aktarımı arka planda devam eder.

Uzatma kolu standında duran fotoğraf makinesiyle canlı akış yapan bir kullanıcıyı gösteren kullanım görüntüsü
Kolay, yüksek kaliteli canlı akış

USB ile bilgisayara veya telefona bağlanan α7CR, 4K (2160p) web kamerası işlevi görür. Geniş diyafram açıklığı olan lensler, dar alan derinliği ve bokeh, Gerçek Zamanlı Algılama AF gibi gelişmiş AF işlevleri ile çevrimiçi toplantılar ve canlı akışlar için de kullanılabilir.

İçerik Oluşturucu Bulutu logosu
Creators’ Cloud

Creators’ Cloud platformu, gelişmiş Sony fotoğraf makinesi teknolojisi ile bulut tabanlı yapay zekayı birleştirerek yaratıcı çalışmaları destekler. Ayrıca dünya çapındaki diğer içerik oluşturucuların keşif ve iş birliği yaptıkları yerdir. Fotoğraf makinelerini çekim ile prodüksiyon uygulamaları ve hizmetleriyle entegre eden çözümler sunan uygulamaları keşfedin.

Çevre ve erişilebilirlik
Road to Zero logosu
Sony’nin Road to Zero Planı

Sony’nin 2010 "Road to Zero" çevre planının amacı, orta vadeli hedefleri tanımlayan Yeşil Yönetim 2025 planıyla birlikte çevre üzerinde sıfır etki bırakmaktır. Ürün geliştirmeden tedarik zincirine, üretime ve paketlemeye kadar bu ürünün yaşam döngüsünün her aşamasında çevre üzerindeki etkisini azaltmak için tedbirler alınmıştır.

Geri dönüştürülebilir, plastik olmayan ambalaj malzemeleri

Sony, darbeye ve çarpmaya karşı yüksek koruma sağlayan, plastik olmayan ambalaj malzemeleri kullanmaya geçmektedir. Ürün çantalarında bitkisel, dokusuz kumaşlar kullanılır. Tüm bunlar çevresel etkiyi en aza indirmeye yardımcı olur.

Menü ekranında Erişilebilirlik ögesini gösteren ürün görseli
α fotoğraf makinelerinde erişilebilir teknoloji

Sony’nin α fotoğraf makineleri, mümkün olduğu kadar fazla insanın teknolojimizden faydalanması ve keyfini çıkarması için birtakım erişilebilirlik özelliklerine sahiptir. Örneğin Ekran Okuyucu, menü ekranlarını sesli okur ve ses seviyesi ile okuma hızı ayarlanabilir. Ayrıca Ekran Büyütme işlevi, Menü ekranındaki metinlerin 1,5, 2 veya 2,5 katına büyütülebilmesini sağlar.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

α7CR, kolay taşınır kompakt bir gövdede muhteşem çözünürlük ve renk üretimi için 61,0 megapiksel Full Frame sensörle üstün görüntü kalitesi sunar. Geliştirilmiş algılama performansıyla yapay zeka destekli işleme ünitesi, hızlı ve doğru AF ve 7,0 kademeli görüntü sabitleme, o belirleyici anı kesinlikle yakalayacağınız anlamına gelir.
  • 61,0 MP Full Frame arkadan aydınlatmalı Exmor R™ CMOS sensör

  • Gelişmiş BIONZ XR motor, genel işleme hızını 8 kata kadar yükseltir

  • En son yapay zeka destekli işleme ünitesi

  • Gelişmiş nesne algılamayla yeni nesil AF

  • 60p/50p’ye kadar olağanüstü 4K video kaydı

PİKSEL SAYISI (TOPLAM)
Yaklaşık 62,5 megapiksel
SENSÖR TİPİ
35 mm Full Frame (35,7 x 23,8 mm), Exmor R CMOS sensör
ISO HASSASİYETİ
Fotoğraflar: ISO 100 - 32000 (ISO 50 - 102400’e genişletilebilir), AUTO (ISO 100 - 12800, seçilebilir alt ve üst limit), Videolar: ISO 100- 32000 eş değeri, AUTO (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst sınır)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 490 çekim (Vizör) / Yaklaşık 530 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
PİKSEL SAYISI (ETKİN)
Fotoğraflar: Maks. yaklaşık 61,0 megapiksel, Videolar: Maks. yaklaşık 50,8 megapiksel
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi