Kompakt yüksek çözünürlüklü telefoto zum

En gelişmiş lens teknolojimiz, kompakt ve hafif bir 70-200 mm F4 telefoto zum G Lens™ içinde bir araya gelerek zum aralığı boyunca yarım makro özeliğinin yanı sıra olağanüstü optik ve AF performansı sunar. Etkileyici işleme ve mobilite, çok geniş yelpazede fotoğraf ve video uygulamaları için mükemmel bir seçim olmasını sağlar.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Olağanüstü 70-200 mm F4 Telefoto Zumumuzla tanışın

Videoyu izleyin

Şaşırtıcı yakın çekim performansı

Bu, kendi sınıfında zum aralığı boyunca yarım makro özelliği sunan, dünyanın ilk zum lensidir. 0,5x maksimum büyütme oranıyla minimum netleme mesafesi geniş uçta 0,26 m ve zum aralığının telefoto ucunda 0,42 m’dir. Yeni yakım çekim seviyeleri, fotoğraf ve video çekimlerinde benzersiz çok yönlülük ve özgürlük sunar.

Hızlı otomatik netleme ile yüksek hızlı gövdeler birlikte

Sony’nin orijinal yüksek itişli XD doğrusal motoru, son derece hızlı ve hassas netleme yönlendirmesi elde etmek için hassas yüzen netleme gruplarıyla birlikte çalışır. İtiş verimliliği önemli ölçüde artırılarak fotoğraf çekerken zum aralığının tamamında otomatik netleme hızında yaklaşık %20’ye kadar artış elde edilmiştir. Yüksek performanslı α serisi gövdesinin hız potansiyeline tamamen ulaşılır. Netleme takibi zum yaparken bile kesintisiz şekilde devam ederek aksiyonun önemli anlarının kaybolmamasını sağlar.

Gelişmiş video performansı ve görüntüler

Doğrusal Yanıtlı MF ile manuel netleme incelikli kontrollere doğrudan ve doğrusal yanıt verir. Uyumlu α serisi gövdelerinde bulunan duraksama telafisi tamamen desteklenerek netleme sırasında istenmeyen görüntü kaymaları azaltılır. Yerleşik optik görüntü sabitleme, elde son derece akıcı, istikrarlı kayıtlar sağlamak için uyumlu α serisi fotoğraf makinelerinde gövde içi sabitlemeyle birlikte çalışabilir.

2,0x tele dönüştürücü monte edilmiş lensi tutan kullanıcıyı gösteren kullanım görüntüsü
Tele dönüştürücülerle birinci sınıf performans

FE 70-200 mm F4 Macro G OSS II, Sony’nin 1,4x ve 2.0x tele dönüştürücüleriyle tam olarak uyumludur. Maksimum netleme uzaklığını artırmaya ek olarak 2,0x tele dönüştürücü, yeni yaratıcılık potansiyellerine ulaşmak için tüm netleme uzaklıklarında gerçek boyutta 1:1 oranında makro çekebilir. 1,4x tele dönüştürücüyle birlikte tüm netleme uzaklıklarında maksimum 0,7x makro çekebilir. Tele dönüştürücüyle çalışma mesafesi değişmediğinden gerçekten etkileyici görüntüler için nesneye yaklaşabilirsiniz.

Kompakt boyutu vurgulayarak şekilde kullanıcının avucunda tutulan lens gövdesini gösteren kullanım görüntüsü
Kompakt, mobil, güvenilir ve kullanımı kolay

Bu yenilikçi lens, performans ve kompakt mobilitenin nadir rastlanan bir harmanıdır. 82,2 mm (3-1/4 inç) çapa, zum aralığının geniş ucunda 149,0 mm (5-7/8 inç) uzunluğa ve 794 gram (28,1 oz.)* ağırlığındadır. Taşınabilirliği en üst düzeye çıkaracak uzatılabilir lens tasarımı seçilmiştir ve taşırken lensin istemeden uzatılmasını engelleyen zum kilidi anahtarı vardır.
*tripod montaj parçasız

Lens Yapılandırması

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile sanatçının vizyonunu güçlendiren muhteşem arka plan bokeh’i arasındaki zarif dengeyi vurgular.

[1] Gelişmiş asferik lens (AA lens) (%) [2] Asferik lens [3] Süper ED cam [4] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezinden uzaklık (mm) [3] 70 mm’de/Maks. diyafram açıklığı [4] 70 mm’de/F8 diyafram açıklığı [5] 200 mm’de/Maks. diyafram açıklığı [6] 200 mm’de/F8 diyafram açıklığı

[7] Konumsal frekans [8] 10 satır çifti/mm [9] 30 satır çifti/mm [10] Radyal değer [11] Tanjant değeri

Lens Kontrolleri
(1) Parasoley gös., (2) Netleme halk. (3) Netleme tutma düğ., (4), Zum halk., (5), Netleme-uzaklık ölçeği, (6), Netleme modu anah., (7) Tam zamanlı doğrudan manuel netleme düğ., (8) Netleme mes. sın., (9) SteadyShot anah. (10) SteadyShot modu anahtarını gösteren numaralı etiketlerle lens gövdesinin soldan ürün görüntüsü

(1) Parasoley gös., (2) Netleme halk. (3) Netleme tutma düğ., (4), Zum halk., (5), Netleme-uzaklık ölçeği, (6), Netleme modu anah., (7) Tam zamanlı doğrudan manuel netleme düğ., (8) Netleme mes. sın., (9) SteadyShot anah. (10) SteadyShot modu anahtarını gösteren numaralı etiketlerle lens gövdesinin soldan ürün görüntüsü

(11) Tripod montaj halkası, (12) Zum kilidi anahtarını gösteren numaralı etiketlerle lens gövdesinin sağdan ürün görüntüsü

11. Tripod montaj halkası/12. Zum kilidi anahtarı

FE 70-200 mm F4 Macro G OSS Ⅱ uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Yüksek performanslı G Serisi telefoto zoom lensi

  • Görüntü alanının tamamında yüksek çözünürlük için AA parçalar ve ED cam

  • Üstün Full Frame bokeh, dairesel dokuz kanatlı diyafram açıklığı mekanizmasıyla üst seviyeye taşınır

  • Hızlı ve doğru netleme için dört adet yüksek itişli XD doğrusal motor

  • Netleme ve OSS modları ile ayarları için fiziksel anahtarlar dahil olmak üzere kullanıcı dostu kontroller

Minimum Odaklama Mesafesi
0,26-0,42 m (0,86-1,38 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,5
Filtre Çapı (mm)
72
Ağırlık
794 g (28,1 oz.)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi