FE 100mm F2.8 STF GM OSS

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SEL100F28GM

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony E mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
100
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
150
Objektif Grupları/Parçaları
10-13 *APD parçası hariç
Görüş Açısı (35 mm)
24°
Görüş Açısı (APS-C)
16°
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
F2.8 (T5.6)
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
F20 (T22)
Diyafram Açıklığı Kanatları
11
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,85 m / 2,79 fit ("0.85m-∞" pozisyonunda); 0,57 m / 1,87 fit ("0.57m-1.0m" pozisyonunda)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,14 ("0.85m-∞" pozisyonunda); 0,25 ("0.57m-1.0m" pozisyonunda)
Filtre Çapı (mm)
72
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
Optical SteadyShot
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x1.4)
-
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x2.0)
-
Paralosey Türü
Yuvarlak şekil, pimli

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (G x Y x D)
85,2 x 118,1 mm (3-3/8 x 4-3/4 inç)
Ağırlık
700 g (24,7 oz.)

Kutu İçeriği

  • Parasoley (model): ALC-SH147
  • Ön lens kapağı: ALC-F72S
  • Arka lens kapağı: ALC-R1EM
  • Kutu
Placeholder

Özellikler

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

Örnek G Master çözünürlüğü ve bokeh

G Master serisine uyumlu bir ek olan bu lenste, netleme yapılan nesneyi ideal bir şekilde belirginleştiren, nefes kesici yumuşaklıktaki düzgün bokeh efekti, sıra dışı çözünürlükle bir araya geliyor. Yenilikçi bir optik apodizasyon parçası ve 11 yapraklı yeni diyafram açıklığı sunan optik tasarım, görüntü alanının tamamında tutarlı bir yüksek performans yakalıyor. 

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

G Master adının hakkını veren çözünürlük

Küresel bozulma telafisi, ED (Ekstra Düşük Dağıtma özellikli) cam ve asferik parçalar sunan bu lens, G Master optik tasarım için temel teşkil eden zorlu milimetre başına 50 çizgi MTF gereksinimini karşılayan sıra dışı bir çözünürlük ve netlik sağlıyor. Bu netlik bütün görüntü alanına yayılıyor.

Daha fazla bilgi alın

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

Olağanüstü netlik ve kontrast

Sony'nin orijinal Nano AR Kaplaması, özellikle arkadan ışık alan ortamlarda parlama ve gölgelenmeye neden olabilecek yansımaları etkili biçimde bastırır. Bunun sonucunda, fotoğraf çekilebilecek her türlü durumda sürekli olarak yüksek kontrast ve geniş aralıklı derin siyahlara sahip netlik elde edilir. (1. Nano AR Kaplama / 2.Cam / 3.İletilen ışık)

Daha fazla bilgi alın

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

Bundan daha iyi bokeh yok

Sıra dışı yumuşaklıkta, doğal bokeh oluşturmak üzere özel olarak tasarlanan bu lens, eşsiz bir optik apodizasyon (APD) parçası, yeni tasarım 11 yapraklı dairesel diyafram açıklığı ve görüntü kenarlarında minimum vurgulama bozulması sunuyor. En yüksek G Master standartlarını karşılamak için her lense tek tek ince ayar uygulanıyor.

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

Rakipsiz bokeh için apodizasyon

Optik APD parçası, çevresine doğru kademe kademe azalan ışık iletimi sergileyen özel bir filtre tipidir. Nokta görüntülerin vurgusunu kenarlarda zayıflatıyor ve kesin surette minimum çift kenar efekti oluşturarak hem arka hem de ön plandaki alanlarda sıra dışı yumuşaklıkta hoş bir bokeh ortaya çıkarıyor.

Daha fazla bilgi alın

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

Çevrede hoş vurgular

Bokeh efektine verilen önem doğrultusunda bu lens, görüntünün kenarlarında vurgulama geometrisini bozabilen vignet etkisini en aza indirecek şekilde tasarlandı. Nokta ışık kaynakları, görüntünün tamamında tutarlı bir dairesellik sergileyen bokeh efektiyle çoğaltılıyor. Bu sayede yapraklar arasından süzülen veya yapraklardan yansıyan güneş ışığı gibi görüntüler, dingin bir zarafetle işleniyor.

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

11 yaprak, bokeh görünümünü daha da güzelleştiriyor

Sony'nin orijinal dairesel diyafram açıklığı, daha da yüksek dairesellik yakalamak amacıyla 11 yapraklı olacak şekilde geliştirildi. Tasarım ve kullanılan malzemeler, hem açık hem de durdurulmuş konumda neredeyse dairesel bir diyafram açıklığı şeklini koruyacak şekilde yenilendi. Ayrıca STF bokeh efektinin hoş görünümünü eksiksiz ve tavizsiz bir şekilde yakalayabilmek üzere katı dairesellik standartları uygulandı.

Daha fazla bilgi alın

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

Yakından bakın ve detayları keşfedin

Bu lensin temel özelliklerinden biri bokeh olduğundan, lens aralığını, etkili bir bokeh efekti kullanılabilen makro bölgeye kadar genişletebilen bir makro halka düğmesi de eklendi. Makro modu, çözünürlük performansından taviz vermeden maksimum 0,25 kat büyütme özelliğiyle minimum 0,57 m (1,87 fit) netleme sağlıyor.

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

Yaratıcı yönünüze odaklanmanızı sağlayan AF

DDSSM (Doğrudan Sürücü SSM) netleme tahrik sistemi, hızlı, hassas ve sessiz bir otomatik netleme imkanı sunuyor. Hızlı ve dikkat dağıtmayan AF performansı sayesinde, kullanıcı bütün dikkatini üstün kaliteli fotoğraf veya videolar çekmeye verebiliyor. Bu lens, hem kontrast AF hem de odak düzlemi aşama algılama AF desteğiyle, yüksek performanslı modern Sony fotoğraf makinesi gövdeleri için ideal modeldir.

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

Hız ve hassasiyet sağlayan gelişmiş tahrik sistemi

DDSSM (Doğrudan Sürücü SSM), netleme halkasını doğrudan tahrik etmek için orijinal bir Sony piezoelektrikli motordan yararlanıyor. Yüksek durdurma hassasiyeti, netleme halkasının mümkün olan en yüksek netleme doğruluğunu elde etmek için hassas bir şekilde kontrol edildiği anlamına geliyor. Aynı zamanda sessiz çalışan bu sistem, yaban hayatı çekimlerinin yanı sıra video çekimi için de ideal seçenektir. Manuel netleme de yumuşak ve duyarlıdır.

Daha fazla bilgi alın

Tripod kullanmadan bulanık olmayan net görüntüler

Dahili Optical SteadyShot görüntü sabitleme özelliği sayesinde daha düşük deklanşör hızlarıyla maksimum nesne netliğine ulaşmak mümkün. 100mm orta aralık telefoto lenste sağlanan görüntü sabitleme özelliği, hem profesyoneller hem de amatörler için bir avantajdır. İkinci nesil α7 gövdeler ayrıca gövde içinde 5 eksenli sabitleme özelliğine sahip.

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

Profesyonel kullanım ve kontrol

Fotoğrafçılık ve video çekiminde daha iyi çalışma sağlayan diğer gelişmiş özellikler arasında bir diyafram açıklığı halkası , değiştirilebilir diyafram açıklığı halkası tıklamalı durakları, Netleme Tutma düğmesi ve AF/MF netleme seçimi düğmesinin yanı sıra konforlu ve emin bir kontrol sağlayan geniş netleme halkası da sayılabilir.

Daha fazla bilgi alın

FE 100mm F2.8 STF GM OSS ürününün fotoğrafı

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik

Yuvadaki kauçuk sızdırmazlık halkasına ek olarak, bu lensin genel tasarımı da zorlu ortamlarda ekstra koruma ve güvenilir çalışmayı temin etmek üzere toza ve neme dayanıklıdır. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın.

Daha fazla bilgi alın