Ürün görüntüsü
Lensin sol taraftan görünümü
Lensin üstten görünümü
Lensin sağ taraftan görünümü
ZV-E10’a takılı lens
Fotoğraf ve video için ideal 11 mm F1.8 APS-C prime

Dinamik ultra geniş görüntü için 11 mm (35 mm Full Frame eşdeğeri: 16,5 mm) netleme uzaklığı ve derin bokeh için geniş F1.8 maksimum diyafram açıklığıyla bu lens, sadece 181 gramdır (6,4 oz). Kompakt APS-C gövde için idealdir, her yerde etkileyici fotoğraf ve videolar çekmenizi sağlar. Hem fotoğraf hem video destekleyen hızlı, hassas AF için iki doğrusal motoru da vardır.

Fotoğraflar ve videolar için kompakt 11 mm F1.8

Videoyu izleyin

APS-C E mount logo görüntüsü

Sony E-mount'lı fotoğraf makineleriyle APS-C E-mount'lı lensler üstün fotoğraf makinesi performansı sunar.

E 11mm F1.8 Fotoğraf Galerisi
Gece görüntüsü
Derin, ifadeli bokeh

Geniş F1.8 maksimum diyafram açıklığı, derin ve etkileyici görüntülerde zarif ve ifadeli bokeh elde etmeyi kolaylaştırır. 0,12 metre (0,4 ft) minimum netleme ve 0,2x maksimum büyütmeyle geniş ve pürüzsüz şekilde bulanıklaştırılmış arka planla yakın çekim yapılır. Hassas kontrollü sferik bozulma ve 7 kanatlı dairesel diyafram açıklığı, lensin sunabileceği muhteşem bokeh’e büyük katkı sağlar.

Spiral merdiven görüntüsü
Ultra geniş 11 mm tam görüntü alanında yüksek çözünürlük

Son teknoloji ürünü optikler, görüntünün kenarlarına kadar tutarlı yüksek çözünürlük sunar. Üç asferik parçanın optimum yerleşimi, alan eğriliğini ideal bir şekilde düzelterek maksimum diyafram açıklığında dahi görüntü alanının tamamında mükemmel çözünürlük sağlar. Üç ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parça, üstün görüntü kalitesi için renk bulanıklığını ve renk püsküllenmesini etkili bir şekilde bastırır.

Çantasından fotoğraf makinesi çıkaran model
Olağanüstü çekim özgürlüğü için kompakt ve hafif

Bu güzel lens, kompakt boyutu ve hafifliği sayesinde APS-C gövdeleri için idealdir. Olağanüstü mobilite ve kolay taşıma, elde veya kola monte edilerek yapılan uzun süreli çekimler için uygundur. Sferik ve asferik parçaların yenilikçi kombinasyonu, sadece 66 x 57,5 mm (2-5/8 x 2-3/8 inç) boyutlarında ve ağırlığı sadece 181 gr (6,4 oz) olan bir lenste etkileyici optik performans elde eder 

Doğrusal motorların resmi
Gelişmiş AF, gövde hızı potansiyelini en üst düzeye çıkarır

İki doğrusal motor, bu geniş diyafram açıklıklı lense, hem fotoğraf hem de videoda etkileyici hızda, hassas otomatik netleme ve takip performansı kazandırır. AF ve takip o kadar duyarlıdır ki gövdenin tam hız potansiyeli tamamen kullanılır; hızlı veya düzensiz hareket eden nesneler dahi sessiz ve güvenilir şekilde yakalanır.

Video çekenler için çok yönlü bir araç

11 mm görüş açısı ve geniş F1.8 diyafram açıklığı sayesinde muhteşem bokeh ile geniş arka planların önünde dinamik nesne perspektifleri yakalamak çok kolaydır. Gelişmiş optik tasarım, netleme titremesini en aza indirir ve videolarda istenmeyen görüş açısı kaymalarını azaltır. Bu eşsiz ultra geniş lens, çeşitli çekim koşullarında ekstra yaratıcı esneklik için ön filtre kullanımına imkan tanır.

Toza ve neme dayanıklı tasarımı ve düğmeleri gösteren resim ve görüntü
Üstün kullanım ve güvenilirlik

Küçük olabilir ama bu etkileyici lens, olağanüstü kontrol ve güvenilirlik sunar. Doğrusal Yanıtlı MF, doğal bir hisle anında manuel netleme sağlar; netleme tutma düğmesi ve netleme modu anahtarı ise netleme kontrolünde ekstra çok yönlülük sunar. Üstelik zorlu açık hava koşullarında maksimum güvenilirlik sağlamak için toza ve neme karşı etkili dayanıklılığa sahiptir.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması 

Sony fotoğraf makineleri için etkileyici optik performans, çeşitli uygulamalarda çok yönlülük ve güvenilirlik için hassasiyetle geliştirilmiştir.

[1] Asferik lens [2] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam 

SEL11F18’in Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu 

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Konumsal frekans [6] 10 satır çifti / mm [7] 30 satır çifti / mm [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Film çekiminde kullanılan ILME-FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri
Düğmeyi ve anahtarı vurgulayan ürün görüntüsü

[1] Netleme halkası [2] Netleme tutma düğmesi [3] Netleme modu anahtarı

E 11mm F1.8 uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Hem fotoğraflar hem de videolar için geniş diyafram açıklıklı, ultra geniş açılı APS-C prime

  • Derin, etkileyici görüntülerde zarif bokeh için geniş F1.8 maksimum diyafram açıklığı

  • Üstün görüntü kalitesi için üç ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parça

  • Sessiz, güvenilir AF takibi için iki doğrusal motor

  • Olağanüstü mobilite ve kolay taşıma için kompakt ve hafif tasarım

Minimum Odaklama Mesafesi
0,15 m (AF), 0,12 m (MF) (0,5 ft (AF), 0,4 ft (MF))
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,13 (AF), 0,20 (MF)
Filtre Çapı (mm)
55
Ağırlık
181 gr (6,4 oz.)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi