Ürün görüntüsü
Ürün görüntüsü
Ürün görüntüsü
Ürün görüntüsü
Ürün görüntüsü
FE 14mm F1.8 GM ürününün görüntüleri
G Master
G Master hakkında bilgi alın
14mm F1.8 başyapıtından yeni görünümler

Bu büyük diyafram açıklıklı, ultra geniş açılı prime lens, inanılmaz kompakt, yenilikçi bir tasarımda G Master kalitesi sunar. Gelişmiş teknoloji, maksimum F1.8 diyafram açıklığında dahi nefes kesen çözünürlük ve muhteşem bokeh sağlar. Hızlı, hassas AF ve olağanüstü mobilite ile birlikte günlük sahnelerin yepyeni görünümlerini yakalayabilir.

Benzeri görülmemiş 14mm F1.8 G Master prime lens
FE 14mm F1.8 GM Fotoğraf Galerisi
Tavanında çok sayıda düz ahşap kalas kullanılmış, detaylı bir tasarıma sahip büyük bir kütüphanenin iç mekan görüntüsü; çözünürlük ekranın her köşesine ulaşıyor
F1.8’e kadar, görüntünün tamamını kapsayan harika çözünürlük

Katı G Master standartlarına uygun bir tasarımda iki XA (ekstrem asferik) parça, lensin maksimum F1.8 diyafram açıklığına kadar köşeden köşeye üstün çözünürlük sunar. Bir Super ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) ve iki ED cam parça, görüntü genelinde üstün netlik ve berraklık için renk akmasını kapsamlı biçimde bastırır, Sony’nin Nano AR Kaplama II özelliği parlama ve gölgelenmeyi etkili şekilde en aza indirir.

Sağ elde tutulan SEL14F18GM görüntüsü
İnanılmaz derecede kompakt bir lenste büyük diyafram açıklıklı ultra geniş perspektifler

Yenilikçi G Master optik tasarımındaki iki ultra hassas XA parça da dahil hassas asferik parçalar, Sony’nin son teknoloji ürünü iki XD Doğrusal Motoruyla birlikte yalnızca 460 gram ağırlığında ve dikkat çekici kompaktlıkta bir lensle üstün genel performans sunar. Bu ultra geniş ve büyük diyafram açıklıklı lensi dilediğiniz yere taşıyıp dünyayı yeni yaratıcı perspektiflerle şekillendirin.

Deniz üzerinde Samanyolu’nu gösteren yıldız fotoğrafı
Harika gece göğü görüntüleri için çözünürlük ve kompaktlık

Büyük diyafram açıklığı ve ultra geniş görüş açısı ile gelen çok yönlülük ve yüksek ölçüde kavisli XA ön parça gibi üstün optik özellikler, yıldızlı gökyüzü ve diğer gece sahnelerinin çekiminde sajital parlamayı en aza indirir. Büyük boyutlı F1.8 maksimum diyafram açıklığıyla çok yavaş deklanşör hızları gerekmeden düşük ışıkta, kompakt boyut ile dilediğiniz yerde kolayca çekim yapın.

Ön ve arkada büyük bir bulanık alan ile birlikte ormanda bulunan bir kayadaki küçük bir çiçeğin netlenmiş görüntüsü
Ultra geniş görünümlerde son derece pürüzsüz bokeh efekti

Hassas XA parçalar, 9 kanatlı dairesel diyafram açıklığı ve optimum bozulma yönetimiyle bu eşsiz ultra geniş lens, istenmeyen soğan halkası artefaktı olmadan harika arka plan bokeh’i oluşturur. 0,25 m’lik oldukça kısa minimum netleme mesafesiyle sahneye rahatlıkla yaklaşın, dinamik yakın çekim perspektifini kapsamlı arka planlarda güzel bokeh ile bir araya getirin.

Çok yakın bir açıdan yere atlayan bir kişinin görüntüsü
Hızlı, hassas ve sessiz AF, fotoğraf ve videoları destekler

İki XD (ekstrem dinamik) Doğrusal Motor, lens netleme gruplarını doğru konumlandırmak için gereken itme verimliliğini sağlayarak E mount gövdenin hız potansiyelini en üst düzeye çıkaran hızlı, hassas ve sessiz AF performansı sunar. Sessiz, düşük titreşimli AF, ultra geniş açılarla video çekimi için eşsiz avantaj sağlar, mobilite ve hızlı yanıt özelliği de yaratıcılara her tür nesneyle etkili çalışma özgürlüğü verir.

Toza ve neme dayanıklı yapıyı ve flor kaplamayı gösteren birleşik ürün görüntüsü
Tüm uygulamalar için muhteşem güvenilirlik

Ön parçada suyu, yağı ve diğer kirletici maddeleri iten flor kaplaması vardır, ayrıca arka filtre değiştirilirken yüzeyi temiz tutmak için arka parça da flor kaplamalıdır. Toza ve neme dayanıklı tasarım bu büyük diyafram açıklıklı, ultra geniş açılı lensi zorlu dış mekan koşullarında kullanırken güvenilirliği en üst düzeye çıkarır.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

G Master Serisi lensler, oldukça yüksek çözünürlük ve yumuşak şekilde kaybolan arka plan bokeh’inin etkileyici kombinasyonuyla, görüntüleme ve ifadeyi daha önce ulaşılamayan seviyelere taşır.

[1] Ekstrem asferik lens (XA lens)  [2] Asferik lens  [3] Super ED cam  [4] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SEL14G18GM’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Konumsal frekans [6] 10 satır çifti / mm [7] 30 satır çifti / mm [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Film çekiminde kullanılan FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası / 2. Netleme tutma düğmesi / 3. Diyafram açıklığı halkası / 4. Netleme modu anahtarı / 5. Diyafram açıklığı dizini / 6. Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

FE 14mm F1.8 GM uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Bazı fotoğraf makinesi gövdeleri tam işlevsellik için yazılım güncellemesi gerektirebilir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Birinci Sınıf G Master Serisi ultra geniş açılı prime lens

  • Görüntü alanının tamamında yüksek çözünürlük için XA parçalar ve Super ED cam ile iki adet ED cam.

  • İnanılmaz derecede kompakt bir lenste büyük diyafram açıklıklı ultra geniş perspektifler

  • XD Doğrusal Motorlar hızlı, hassas ve sessiz AF için mükemmel yanıt ve düşük titreşim sağlar

  • Netleme tutma düğmesi ve diğer özellikler profesyonel çekim gereksinimlerini destekler

Minimum Odaklama Mesafesi
0,25 m (0,82 fit)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,1
Filtre Çapı (mm)
-
Ağırlık
460 gr (16,3 oz)

Kutu İçeriği

Lens ön kapağı: Birlikte verilir, Arka lens kapağı: ALC-R1EM, Yumuşak çanta, Filtre şablonu

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler ve Ödüller

Kullanıcıların Söyledikleri