E 15mm F1.4 G’nin ürün görüntüsü
E 15mm F1.4 G’nin sol taraftan görüntüsü
E 15mm F1.4 G’nin yukarıdan görüntüsü
E 15mm F1.4 G’nin sağ taraftan görüntüsü
Alpha 6600’e takılı E 15mm F1.4 G görüntüsü
Alpha 6400’e takılı E 15mm F1.4 G görüntüsü
Geniş bir F1.4 G Lenste muhteşem işleme ve bokeh

Etkileyici G Lens işlemesi ve ifadeli F1.4 bokeh ile, APS-C gövdelere yönelik bu 15 mm (35 mm Full Frame eşdeğeri: 22,5 mm) geniş açılı prime lens, dinamik perspektifler sunabilir. Fotoğraf veya video çekerken, üstün kullanım ve AF performansı kompakt, hafif taşınabilirlikle bir araya gelip çok yönlülük sağlar.

Geniş bir F1.4 G Lenste güzellik ve derinlik

Videoyu izleyin

APS-C E mount logo görüntüsü

Sony E-mount'lı fotoğraf makineleriyle APS-C E-mount'lı lensler üstün fotoğraf makinesi performansı sunar.

E 15mm F1.4 G Fotoğraf Galerisi
Sahildeki kayaların görüntüsü
Tam diyafram açıklığında şaşırtıcı G Lens çözünürlüğü

Üç asferik parça içeren yenilikçi optik tasarım, alan eğriliğini ve bozulmayı düzelterek tam F1.4 diyafram açıklığında dahi lensin geniş 15 mm görüntü alanının tamamında olağanüstü çözünürlük elde eder. Bir ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parça ve bir Super ED cam parça, renk bulanıklığını daha da bastırır ve çevresel renk püsküllenmesini etkili bir şekilde azaltır.

Sarı çiçeklerin görüntüsü
F1.4’te nefes kesen bokeh

Bu lensin geniş F1.4 diyafram açıklığı sayesinde, hassasiyetle kontrol edilen sferik bozulma ve 7 kanatlı dairesel diyafram açıklığıyla iyileştirilmiş muhteşem bokeh üretilebilir. 0,17 metre minimum netleme ve 0,15x maksimum büyütme, derin arka plan bokeh’i üretirken nesneye yaklaşmanızı sağlar. Etkileyici yakın çekim özelliği, videoların yanı sıra fotoğraflarda da avantajlıdır.

Elinde fotoğraf makinesi taşıyan adamın görüntüsü
Yeni çekim özgürlüğü için kompakt ve hafif

Bu lens, küçük boyutu ve hafifliğiyle kompakt APS-C gövdeleri için idealdir. Asferik parçaların avantajlarını en üst düzeye çıkaran tasarım ve kısa aynasız arka flanş mesafesi, sadece 66,6 x 69,5 mm (2-5/8 x 2-3/4 inç) boyutlarında ve ağırlığı sadece 219 gr (7,8 oz) olan bir lenste etkileyici performans sunar. Geniş açılı manzara, mimari, iç mekan çekimleri ve genel anlık çekimler için harika bir tercihtir.

Doğrusal motorların resmi
Gelişmiş AF, gövdenin tam hız potansiyelini ortaya çıkarır

İki doğrusal motor, bu geniş diyafram açıklıklı lense, hem fotoğraf hem videoda etkileyici bir hızda, hassas otomatik netleme ve takip performansı kazandırır. AF ve takip öyle duyarlıdır ki gövdenin tam hız potansiyeli tamamen kullanılır; hızlı veya düzensiz hareket eden nesneler dahi güvenilir şekilde yakalanır.

Video çekenler için ifadeli bir araç

Genel lens uzunluğunu netleme sırasında sabit tutan dahili netleme mekanizmasıyla, bu lens farklı durumlarda kolayca kullanılabilir. Tutarlı ağırlık merkezi de gimbalde dengelemenin daha kolay olmasını sağlar. Lensin küçük boyutu ve düşük ağırlığı da önemli taşıma avantajları sunar. Gelişmiş optik tasarım, netleme titremesini en aza indirir ve videolarda istenmeyen görüş açısı kaymalarını azaltır.

E 15mm F1.4 G, sağdan ve soldan ürün görüntüleri
Üstün kullanım ve güvenilirlik

Netleme halkasında, mekanik netleme gibi yanıt veren doğrudan manuel netleme için Doğrusal Yanıtlı MF vardır. Sezgisel diyafram açıklığı kontrolü için tıklamalı durakları açıp kapatan anahtara sahip diyafram açıklığı halkası, netleme tutma düğmesi ve netleme kontrolünde ekstra çok yönlülük için netleme modu anahtarı mevcuttur. Sağlam lens, zorlu açık havada maksimum güvenilirlik için toza ve neme dayanıklıdır.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması 

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek muhteşem arka plan bokeh’i arasındaki zarif dengeyi vurgular.

[1] Asferik lens [2] Super ED cam [3] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SEL15F14G’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu 

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Konumsal frekans [6] 10 satır çifti / mm [7] 30 satır çifti / mm [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Film çekiminde kullanılan ILME-FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri
E 15mm F1.4 G, soldan ürün görüntüleri.

[1] Netleme halkası [2] Diyafram açıklığı halkası [3] Diyafram açıklığı endeksi [4] Netleme modu anahtarı [5] Netleme tutma düğmesi

E 15mm F1.4 G, sağdan ürün görüntüleri

 [6] Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı 

E 15mm F1.4 G uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Bazı fotoğraf makinesi gövdeleri tam işlevsellik için yazılım güncellemesi gerektirebilir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Tam diyafram açıklığında şaşırtıcı G Lens çözünürlüğü

  • F1.4’te nefes kesen bokeh

  • Yeni çekim özgürlüğü için kompakt ve hafif

  • Gelişmiş AF, gövdenin tam hız potansiyelini ortaya çıkarır

  • Toza ve neme dayanıklı tasarım

Minimum Odaklama Mesafesi
0,20 m (AF), 0,17 m (MF) (0,66 ft (AF), 0,56 ft (MF))
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,12 (AF), 0,15 (MF)
Filtre Çapı (mm)
55
Ağırlık
219 gr (7,8 oz)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi