FE 16-35mm F2.8 GM

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SEL1635GM

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony E mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
16-35
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
24-52,5
Objektif Grupları/Parçaları
13-16
Görüş Açısı (35 mm)
107゚-63゚
Görüş Açısı (APS-C)
83°-44°
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
2,8
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
22
Diyafram Açıklığı Kanatları
11
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,28 m (0,92 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,19
Filtre Çapı (mm)
82
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
- (gövdeye entegre)
Zum sistemi
Manuel
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x1.4)
-
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x2.0)
-
Paralosey Türü
Petal şekil, pimli

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (Çap x Uzunluk)
88,5 x 121,6 mm (3-1/2 x 4-7/8 inç)
Ağırlık
680 gr (24 oz.)

Kutu İçeriği

  • Parasoley (model): ALC-SH149
  • Ön lens kapağı: ALC-F82S
  • Arka lens kapağı: ALC-R1EM
  • Kutu
Placeholder

Özellikler

FE 16-35mm F2.8 GM ürününün fotoğrafı

Hızlı, yüksek çözünürlüklü F2.8 16-35 mm zum

İlk geniş açılı G Master zum lensi, güncel ve gelecek fotoğraf makinesi gövdelerinin yüksek çözünürlük potansiyelinden tam anlamıyla faydalanan bir performans sunar. En gelişmiş Sony optik ve mekanik teknolojileri olağanüstü oluşturma ve netlik sağlamak için bir araya getirilir.

FE 16-35mm F2.8 GM ürününün fotoğrafı

Köşeden köşeye yüksek çözünürlük

Ödünsüz optik tasarım, son derece yüksek çözünürlük ve kontrast sunar. Manzaralar, mimari, iç mekanlar ve diğer geniş nesneler olağanüstü köşeden köşeye netlikle yakalanır. Asferik unsurlar bozulmayı en aza indirirken, ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam unsurlar renk bulanıklığını etkili bir şekilde kontrol eder.

Daha fazla bilgi alın

Nano AR Kaplamanın yapısını açıklayan resim

Her ışıkta netlik ve kontrast

Sony'nin orijinal Nano AR Kaplaması, arkadan aydınlanan ortamlarda ve diğer zorlu ışık koşullarında parlama ve gölgelenme yaratabilen yapay yansımaları ortadan kaldırır, sürekli olarak yüksek kontrast ve netlik sunar. Çok çeşitli düşen ışık açılarında parlama olmaması, özellikle geniş açılı netleme uzaklıklarında, daha da fazla çerçeveleme ve dizgileme esnekliği sağlar. (1. Nano AR Kaplama / 2.Cam / 3.İletilen ışık)

Daha fazla bilgi alın

FE 16-35mm F2.8 GM ürününün fotoğrafı

Çözünürlük ve bokeh yeni seviyelere yükseldi

Bu lenste, 0,01 mikron yüzey hassasiyetiyle iki Sony XA (ekstrem asferik) unsur bulunur. Geniş açılı zum lenslerde oluşması muhtemel bozulma, odak kayması ve alan eğriliğinde olduğu gibi, titizlikle kontrol edilir. Cazip olmayan soğan halkası bokeh, XA (ekstrem asferik) unsurlarla etkili bir şekilde engellenir ve netleme alanları dışında düzgün, güzel bokeh elde edilir.

Daha fazla bilgi alın

FE 16-35mm F2.8 GM ürününün fotoğrafı

Muhteşem arka plan bokeh'i

F2.8'de yakın çekim, olağandışı arka plan bokeh'i oluşturabilir. Bu özelliği, örneğin nesnenin net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayan, düzgün, canlı bokeh'ten oluşan resme benzer, dinamik arka planlarla portreler çekmek için kullanın.

FE 16-35mm F2.8 GM ürününün fotoğrafı

Tüm netleme uzaklıklarında optimum çözünürlük

Sonsuzluktan en yakın netleme mesafesine kadar tutarlı yüksek çözünürlük elde edilir. Bu lens, iki bağımsız sürücülü lens grubuyla dalgalanan bir netleme mekanizması kullanır. Bu sistem, her türlü bozulmayı en düşük seviyelere indirmeye yardımcı olur ve böylece örneğin manzaralara yönelik sonsuzluk netlemesinden portrelere yönelik yakın netlemeye kadar keskin, yüksek çözünürlüklü oluşturmayı korur.

Daha fazla bilgi alın

FE 16-35mm F2.8 GM ürününün fotoğrafı

Hızlı, hassas otomatik netleme

Orijinal Sony piezoelektrik motoru kullanılan iki DDSSM (Doğrudan Sürücü SSM) sistemi, iki netleme grubunu dalgalanan bir netleme yapılandırmasında yönlendirir. Netleme grupları, mümkün olan en yüksek netleme doğruluğu için yüksek hassasiyetle konumlandırılır. Ayrıca DDSSM sessizdir ve bu sayede fotoğrafların yanı sıra video çekimi için de idealdir.

Daha fazla bilgi alın

FE 16-35mm F2.8 GM ürününün fotoğrafı

Yüksek mobilite için hafif ve kompakt

Olağanüstü optik performans korunurken sınıfında lider boyut ve ağırlık düşüşleri elde edilmiştir. Bu lens, kompakt E yuvalı gövdeler için idealdir ve fotoğraf çekmek için yürüyüşe veya tırmanışa giderken yanınızda götürmenizi kolaylaştıran taşınabilir, yönetilebilir bir sistem sağlar.

FE 16-35mm F2.8 GM ürününün fotoğrafı

11 yaprak, bokeh görünümünü daha da güzelleştiriyor

Sony'nin orijinal 11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı daha da yüksek bir bokeh kalitesi sağlar. Yuvarlak şeklin korunması için tasarım ve malzemeler gözden geçirilmiş ve lens bokeh'inin güzelliğinin tamamının ödün vermeden elde edilmesi için katı dairesellik standartları uygulanmıştır.

Daha fazla bilgi alın

FE 16-35mm F2.8 GM ürününün fotoğrafı

Sorunsuz, çok yönlü çalışma

Netleme tutma düğmesi, manuel netleme halkası, AF/MF anahtarı ve diğer kontroller çok yönlü parmak ucuyla çalışma sunar. Netleme tutma düğmesi, çeşitli işlevlerin kullanıcının ihtiyaçlarına uyacak şekilde düğmeye atanmasına olanak tanıyan bir gövde menüsüyle özelleştirilebilir.

Daha fazla bilgi alın

FE 16-35mm F2.8 GM ürününün fotoğrafı

Flor kaplamalı ön parça

Lensin ön parçası flor kaplamalıdır. Bu kaplama kir ve parmak izlerinin yapışmasını engellemeye yardımcı olur ve lens yüzeyine yapışmaları halinde kir ve parmak izlerinin daha kolay silinip temizlenmesini sağlar.

Daha fazla bilgi alın

Toza ve neme dayanıklı tasarımı gösteren resim

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik

Lensin genel tasarımı da zorlu ortamlarda ekstra koruma ve güvenilir çalışmayı temin etmek üzere toza ve neme dayanıklıdır. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın.

Daha fazla bilgi alın