E 16 mm F2.8 ürününün görüntüleri
Günlük kullanım için hafif, düşük profilli lens

E 16 mm F2,8 Geniş Açı (SEL16F28)

SEL16F28, ince tasarımı geniş 16 mm kapsam ve F2,8 maks. diyafram açıklığıyla birleştirir. Dar iç mekanlar veya görkemli manzaralar için ideal lenstir.

APS-C E mount lensler, Sony'nin α E mount fotoğraf makineleriyle kullanıldığında üstün fotoğraf makinesi performansı sunar.

Dairesel diyafram açıklığıyla bokeh
Yumuşak bulanıklaştırma

Bu lens, daha doğal ve yuvarlak bulanıklaştırma veya "bokeh" efektleri için standart çokgen şekilli bir diyafram açıklığı yerine 7 yapraklı dairesel diyafram açıklığına sahiptir.

Hızlı, çevik netleme

Dahili netleme mekanizması lens silindirinin hareket etmesini önler; böylece daha kompakt bir tasarım, daha hızlı otomatik netleme ve daha az minimum netleme mesafeleri elde edilir.

Geliştirilmiş optik performans

Performansı optimize etmek amacıyla asferik lens parçaları yüksek kontrastı korurken (diyafram genişliği tamamen açıkken bile) bozulmayı ve görüntü düzleminin düzlüğünü en aza indirir.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

[1] Asferik lens

SEL16F28’in Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Konumsal frekans [4] 10 satır çifti / mm [5] 30 satır çifti / mm [6] Maks. diyafram açıklığı [7] F8 diyafram açıklığı [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Bu sayfayı aşağıdaki düzeltmeyi içerecek şekilde düzenledik: Sony E mount'lı fotoğraf makineleri yanlışlıkla SteadyShot özelliğine sahip şeklinde listelenmişti; bu bilgi kaldırıldı.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Ultra ince (22,5 mm) ve hafif tasarım

  • Yüksek kaliteli alüminyum kaplama

  • Asferik lens parçalarıyla yüksek performanslı optik özellikler

  • Hem fotoğraf hem de video çekimi için ideal

  • 35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı: 24 mm

Minimum Odaklama Mesafesi
0,24 m (0,8 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,078x
Filtre Çapı (mm)
49 mm
Ağırlık
67 g (2,4 oz)

Kutu İçeriği

Ön lens kapağı, Arka lens kapağı

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri