FE 20mm F1.8 G ürününün görüntüleri
FE 20mm F1.8 G ürününün görüntüleri
FE 20mm F1.8 G ürününün görüntüleri
FE 20mm F1.8 G ürününün görüntüleri
Kompakt, yüksek çözünürlüklü 20mm F1.8 prime

Sony’nin son optik teknolojisi, geniş diyafram açıklıklı, geniş açılı prime lenste maksimum F1.8 diyafram açıklığında etkileyici uçtan uca çözünürlük elde eder. Son derece kompakt olması ve E mount gövdeyle eşleşmesi de çeşitli çekim gereksinimleri için olağanüstü AF performansı, kontrol ve güvenilirlik sunan çok yönlü bir mobil sistem yaratır.

EISA GENİŞ AÇILI LENS 2020-2021
Etkileyici 20mm F1.8 G Lens performansı

Videoyu izleyin

FE 20mm F1.8 G Fotoğraf Galerisi
Ultra geniş 20 mm perspektifler, F1.8’de üstün çözünürlük
Ultra geniş 20 mm perspektifler, F1.8’de üstün çözünürlük

Yenilikçi optik tasarımdaki iki AA (gelişmiş asferik) parça, lensin en geniş F1.8 diyafram açıklığında köşeden köşeye olağanüstü çözünürlük için bozulmayı en aza indirir.

Daha iyi mobilite ve taşıma için kompakt ve hafif
Daha iyi mobilite ve taşıma için kompakt ve hafif

İki AA parça içeren gelişmiş optik tasarım, sadece 373 gram (13,2 oz) ağırlığındaki G Lenste incelikli bir mekanik sistemle desteklenir. Küçük boyut ve hafiflik, kompakt E mount gövdelerle kullanıldığında mobiliteyi artırır ve gimballerde veya aksesuar kollarında kullanım için ideal olan dengeli bir sistem yaratır. FE 20mm F1.8 G, çeşitli fotoğraf ve video çekimi koşullarına uygun, çok yönlü bir lenstir.

Pürüzsüz, doğal görünen bokeh
Pürüzsüz, doğal görünen bokeh

Bokeh kalitesinde önemli bir etkisi olan sferik bozulmanın hassasiyetle kontrol edilmesinin yanı sıra FE 20mm F1.8 G’de, G Lens serisinin imzası niteliğindeki pürüzsüz, yumuşak bokeh ile doğal görünen vurgular sağlayan, 9 kanatlı dairesel diyafram açıklığı bulunur.

Gerçekçi işlemeli nokta kaynaklar
Gerçekçi işlemeli nokta kaynaklar

Nokta ışık kaynaklarının renk bulanıklığı olmadan, doğru şekilde üretilmesi amacıyla, sajital parlamayı en aza indirmek için iki AA (gelişmiş asferik) parça ve üç ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parça kullanılır.

XD Doğrusal Motorlarla maksimum AF hızı, hassasiyet ve takip
XD Doğrusal Motorlarla maksimum AF hızı, hassasiyet ve takip

İki XD (eXtreme Dynamic) Doğrusal Motor, günümüzün en gelişmiş fotoğraf makinesi gövdelerinin yüksek hızlı özelliklerine ayak uydurur ve tam otomatik netleme hızı, hassasiyeti ve takip potansiyeli sayesinde en dinamik nesneleri yakalar. Yeni kontrol algoritmaları; duyarlı, sessiz, düşük titreşimli otomatik netleme için lens netleme grubunun sorunsuzca ve gecikme olmadan yönlendirilmesini sağlar.

Özçekimlerde dahi mükemmel yakın çekim performansı
Özçekimlerde dahi mükemmel yakın çekim performansı

20 mm’nin özçekimler için ideal bir netleme uzaklığı olmasının yanı sıra bu lens, AF modunda sadece 0,19 metrelik (0,63 ft), manuel netleme yapıldığında ise yaklaşık 0,18 metrelik (0,59 ft) minimum netleme mesafesi sunar. İster özçekim yapın ister başka nesneleri çekin, gimbale/kola monte etmek için mükemmel bir seçenektir.

Kompakt bir lenste akıcı kullanım ve yüksek güvenilirlik
Kompakt bir lenste akıcı kullanım ve yüksek güvenilirlik

Netleme tutma düğmesi, netleme modu değiştirme, diyafram açıklığı halkası ve diğer kontroller, kolay kullanım ve sorunsuz iş akışı için tasarlanıp yerleştirilmiştir. Kullanıcının çekim gereksinimlerini destekleyecek diğer işlevler, fotoğraf makinesi gövdesi menü ayarlarından netleme tutma düğmesine atanabilir. Ön lens parçası, suyu ve kiri iten florla kaplanmıştır ve lensin toza ve neme dayanıklı tasarımı, zorlu koşullarda açık havada kullanım için gereken güvenilirliği sağlar.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile muhteşem arka plan bokeh’i arasında, sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek, zarif dengeyi vurgular.
[1] Gelişmiş asferik lens (AA lens) [2] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SEL20F18G’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı çizgiler arasında kontrast derecesiyle ölçülerek, lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebileceğini gösterir.
[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm)
[3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Uzamsal frekans
[6] 10 çizgi çifti / mm [7] 30 çizgi çifti / mm
[8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Film çekiminde kullanılan FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası / 2. Netleme tutma düğmesi / 3. Diyafram açıklığı halkası / 4. Netleme modu değiştirme / 5. Diyafram Açıklığı Endeksi / 6. Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

FE 20mm F1.8 G uyumluluk

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Ultra geniş açılı Prime G Lens

  • XD Doğrusal Motor hızlı, hassas ve sessiz AF için mükemmel yanıt ve düşük titreşim sağlar

  • Görüntü alanının tamamında yüksek çözünürlük için iki AA parça ve üç ED cam

  • Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama

  • Netleme tutma düğmesi ve diğer özellikler profesyonel çekim gereksinimlerini destekler

Minimum Odaklama Mesafesi
0,19 m (AF), 0,18 m (MF) (0,63 ft (AF), 0,59 ft (MF))
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,20 (AF), 0,22 (MF)
Filtre Çapı (mm)
67
Ağırlık
373 gr (13,2 oz)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri