Lensin soldan görünümü
Lensin soldan görünümü
Lensin üstten görünümü
Lensin sağdan görünümü
Lensin sağdan görünümü
α1’e takılmış lensin önden görünümü
G Master
G Master hakkında bilgi alın
Yeni nesil G Master standart zum

FE 24-70mm F2.8 GM, gelişmiş optikler ve AF performansını hem fotoğraflarda hem de videolarda maksimum mobilite sunan, elverişli, kompakt ve hafif bir zum tasarımına yerleştiren, güncellenmiş bir “kutsal üçlü” standart zum lenstir. Yüksek performanslı, kompakt α system gövdeler için idealdir ve çeşitli çekim koşullarına hitap eder.

FE 24-70mm F2.8 GM II
FE 24-70mm F2.8 GM II Fotoğraf Galerisi
Renkli şişelerle dolu bir duvarın örnek görüntüsü
Yüksek çözünürlük en iyi prime lenslerle yarışır

Yüksek konumsal frekanslarda mükemmel kontrast, F2.8’de dahi üstün çözünürlük demektir. İki yüksek hassasiyetli XA (ekstrem asferik) parça, iki ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam, iki Super ED cam parça ve yüzer netleme mekanizması, tüm zum ve diyafram açıklıklarında renk bulanıklığı, astigmatizm, bozulma ve kuyruklanmayı kontrol eder. Nano AR Kaplama II, olağanüstü netlik için parlamayı ve gölgelenmeyi azaltır.

Aşağı bakan kadının örnek görüntüsü
Etkileyici G Master bokeh’i

Zarif F2.8 bokeh; gelişmiş optik tasarım ve yeni 11 kanatlı diyafram açıklığı ünitesi sayesinde tüm zum aralığına uzanır. Bokeh, tasarım aşamasında ve her lensin üretiminde sferik bozulmanın hassas kontrolüyle iyileştirilmiştir. 0,01 mikron hassasiyetli iki XA parça, soğan halkası bokeh’i bastırır. 0,32x maks. büyütmeyle, minimum netleme mesafesi 24 mm’de 0,21 metre, 70 mm’de 0,30 metredir.

Sağ elde tutulan SEL2470GM2 görüntüsü
Sınıfının en kompaktı, hafifi ve çok yönlüsü

Sınıfının en küçük ve en hafif F2.8 24-70mm zum lensi olan bu lens, görülmemiş esneklik ve özgürlük sunar. Ağırlığı sadece 695 gramdır, yani önceki modelden 191 gram daha hafiftir. Uzunluğu 16 mm kısaltılmış ve genel hacmi yaklaşık %18 azaltılmıştır. Etkileyici taşınabilirlik ve mobilite sayesinde, çeşitli durumlarda profesyonel veya amatör fotoğraf ya da video kullanımı için iyi bir tercihtir.

Yürüyen bir kadının örnek görüntüsü
Hızlı, hassas AF ve mükemmel tepki

Dört Sony orijinal XD (ekstrem dinamik) Doğrusal Motoru, yüzer netleme mekanizması ve gelişmiş lens kontrolü; zum yaparken yüksek AF hassasiyeti ve önceki modele göre yaklaşık 2 kat daha iyi takip performansı sağlar. 30 kare/saniyeye kadar çekim yapabilen, uyumlu bir gövdeyle. Yeni diyafram açıklığı ünitesi, yüksek hıza katkı sağlayarak diyafram açıklığı aşağıda durdurulduğunda dahi tam AF takibi performansı sunar.

Görsel oluşturucular için video özellikleri iyileştirilmiştir

Yeni lens tasarımı teknolojisi, akıcı ve ifadeli video görüntüleri için istenmeyen görüntü kaymalarını ve görüş açısı değişikliklerini azaltır. XD Doğrusal Motorlar, AF ve takip performansını iyileştirerek ince ayrıntılar için yüksek kare hızlı kayıt sağlar. Bağımsız netleme ve diyafram açıklığı halkaları bulunur ve Doğrusal Yanıtlı MF, manuel netleme sırasında doğrudan, doğrusal netleme halkası yanıtı sağlar.

Toza ve neme dayanıklı yapı ile düğmelerin yerinin birleşik görüntüsü
Her ortamda mükemmel kontrol ve güvenilirlik

Toza ve neme dayanıklı güncellenmiş tasarım zorlu koşullarda dış mekanda kullanım için ekstra güvenilirlik sunar, flor kaplamayla da ön parça temiz kalır Birlikte verilen parasoleydeki özel bir açıklıkla, dairesel polarizasyonlu ve değişken ND filtrelerin (isteğe bağlı) elverişli kullanımı sağlanmıştır. Her yönde çekim yaparken kolay erişim ve elverişli kontrol için iki özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi yerleştirilmiştir.

Lens yapısının çizimi
Lens Yapılandırması

G Master Series lensler, oldukça yüksek çözünürlük ve yumuşak şekilde kaybolan arka plan bokeh’inin etkileyici kombinasyonuyla görüntüleme ve ifadeyi hiç ulaşılmamış seviyelere taşır.

[1] Ekstrem asferik (XA) lens [2] Asferik lens [3] Super ED cam [4] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

MTF şemasının çizimi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Konumsal frekans [6] 10 satır çifti / mm [7] 30 satır çifti / mm [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Video çekiminde Sony lenslerin avantajları 

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir. 

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası / 2. Netleme tutma düğmesi / 3. Zum halkası / 4. Diyafram açıklığı halkası / 5. Netleme modu anahtarı / 6. İris anahtarı / 7. Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı / 8. Zum akıcılığı anahtarı

FE 24-70mm F2.8 GM II uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Birinci sınıf G Master standart zum lens.

  • Dört orijinal yüksek itiş güçlü XD (ekstrem dinamik) Doğrusal Motor, olağanüstü AF performansı sağlar.

  • 2 XA tip ile 2 ED ve 2 Super ED cam parça olmak üzere yüksek çözünürlük için 5 asferik parça.

  • Tüm zum aralığında derin, kremsi F2.8 bokeh ve mükemmel yakın çekim performansı.

  • Toza ve neme dayanıklı tasarım, her durumda optimum güvenilirlik ve performans sağlar.

Minimum Odaklama Mesafesi
0,21-0,3 m (0,69-0,99 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,32 x
Filtre Çapı (mm)
82
Ağırlık
695 gr (24,6 oz)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi