FE 24mm F1.4 GM

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SEL24F14GM

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony E mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
24
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
36
Objektif Grupları/Parçaları
10-13
Görüş Açısı (35 mm)
84゚
Görüş Açısı (APS-C)
61゚
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
1,4
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
16
Diyafram Açıklığı Kanatları
11
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,24 m (0,79 fit)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,17
Filtre Çapı (mm)
67
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
- (gövdeye entegre)
Paralosey Türü
Petal şekil, pimli

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (Çap x Uzunluk)
75,4 x 92,4 mm (3 x 3-3/4 inç)
Ağırlık
445 gr (15,7 oz)

Kutu İçeriği

  • Parasoley (model): ALC-SH154
  • Ön lens kapağı: ALC-F67S
  • Arka lens kapağı: ALC-R1EM
  • Kutu
Placeholder

Özellikler

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

Mobil bir prime lenste olağanüstü F1.4 çözünürlük

Pek çok öncü teknoloji özelliğinin kullanılmasıyla, en geniş F1.4 diyafram açıklığı ayarında dahi tutarlı yüksek çözünürlük ve yumuşak, doğal bokeh ile incelikli G Master performansı elde edilir. Lens, hem kompakttır hem de sınıfındaki en hafif lenstir; bu da E mount taşınabilirlik avantajını en üst düzeye çıkarır. Ayrıca sunduğu hızlı, hassas AF sürücü ve üst düzey kontrol ve güvenilirlik ile profesyoneller için muhteşem bir seçenektir.

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

Köşeden köşeye mükemmel çözünürlük

En katı G Master şartlarına uyan optik tasarımdaki iki XA (ekstrem asferik) parça, görüntü alanının tamamında tutarlı yüksek çözünürlük sağlar. Renk bulanıklığını etkili şekilde bastırmak için de üç ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parça eklenmiştir. Bu yenilikçi optik tasarım sajital parlamayı en aza indirerek nokta ışık kaynaklarının doğru bir şekilde üretilmesini sağlar.

Daha fazla bilgi alın

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

ED cam parçalar renk bozulmasını kontrol eder

Görüntünün tamamında optimum netliği koruyarak eksenel ve yanal renk bulanıklığını en aza indirmek için lensin optik yoluna dikkatle üç ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parça yerleştirilmiştir.

Daha fazla bilgi alın

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

Son teknoloji ürünü optik tasarım, nokta kaynaklarını aslına sadık şekilde üretir

İki hassas XA parça içeren son teknoloji ürünü optik tasarım, geniş diyafram açıklığına sahip lenslerde yaygın bir bozulma olan sajital parlamayı engeller. Sajital parlama, kanatlarını açmış bir kuşa benzeyen ve görüntünün çevresine doğru belirginleşen, nokta ışık kaynaklarının doğal olmayan bir şekilde yayılmasıyla sonuçlanan bir olgudur. Nokta kaynakların doğal üretimi, yıldız veya gece görülen şehir ışıkları gibi sahneler için oldukça önemlidir.

Daha fazla bilgi alın

Nano AR Kaplamanın yapısını açıklayan resim

Nano AR Kaplama parlama direncini güçlendirir

Orijinal Nano AR Kaplama teknolojimiz, parlamaya veya gölgelenmeye neden olabilecek dahili yansımaları engelleyen etkili bir çözüm sunar; böylece mümkün olan en geniş çeşitlilikteki çekim koşulunda optimum kontrast ve netlik elde edilebilir. (1. Nano AR Kaplama / 2. Cam / 3. Verilen ışık)

Daha fazla bilgi alın

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

Kompakt ve hafif tasarım

Biri ön lens için olmak üzere iki XA parça kullanarak ortalama lens çapını azaltan yeni bir optik tasarım, yeni geliştirilen bir DDSSM (Doğrudan Sürücülü SSM) netleme sürücüsü sistemi ile bir araya gelerek sadece 445 gramlık (15,7 oz) oldukça düşük bir toplam ağırlık elde eder. Bu lensin boyutlarının küçültülüp ve ağırlığının azaltılması, kompakt E mount gövdeler için ideal bir eşlikçi olmasını sağlar.

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

11 yaprak, bokeh görünümünü daha da güzelleştiriyor

Lensin diyafram açıklığı mekanizması, α lenslerde en çok kullanılan 11 yaprağı ve lens 1 veya 2 durağa kadar durdurulduğunda bile neredeyse mükemmel bir dairesel diyafram açıklığını koruyan dairesel bir tasarım içerir, böylece kolayca muhteşem dairesel bokeh elde edilir. Bu özellik, nesnenin gerçekten ön plana çıkmasını sağlayan yumuşak, pürüzsüz arka plan bokeh’ine yardımcı olur.

Daha fazla bilgi alın

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

Yeniden tasarlanarak lens için optimize edilen yüksek güçlü DDSSM

Yeniden tasarlanan yüksek güçlü DDSSM (Direct Drive SSM) netleme etkinleştirme sistemi, önceki sistemden yaklaşık üç kat daha fazla itici güç sağlarken daha küçük bir boyut ve ağırlık avantajı getirir. Yeni DDSSM sisteminin daha yüksek güç düzeyi, fotoğraf ve video çekerken olağanüstü performans için otomatik netleme özelliğinin daha hızlı, hassas ve sessiz şekilde devreye girmesini sağlar.

Daha fazla bilgi alın

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

Videolar için sesi kolayca kapatın

Diyafram açıklığı halkası, profesyonellerin hem fotoğraflarda hem de videografide ihtiyaç duyduğu hız ve yanıt türünü sağlar. Tık sesiyle oturan açma/kapatma anahtarı, diyafram açıklığı halkasının tıklamalı duraklarının gerektiğinde kenetlenmesini veya ayrılmasını sağlar. Tıklamalı durakların kenetlenmesi, halkanın ne kadar ayarlandığını hissederek ölçmeyi kolaylaştıran dokunma geri bildirimi sağlar ve bu nedenle fotoğrafçılık için iyi bir seçenektir. Tıklamalı duraklar ayrıldığında, diyafram açıklığı halkası akıcı ve sessiz bir şekilde hareket ederek video çekiminde sorunsuz, sessiz kontrol sağlar.

Daha fazla bilgi alın

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

Sorunsuz, çok yönlü çalışma

Gövde menüsünden bir netleme tutma düğmesi özelleştirilebilir. Kullanıcı, netleme tutma düğmesine atanan "Kafes Hatlar" gibi ikincil bir işleve doğrudan erişerek manzara çekiminde kompozisyonu kontrol edebilir ya da "Beyaz Dengesi" ile geçerli aydınlatma koşullarıyla beyaz dengesini eşleştirebilir veya belirli bir atmosfer yaratabilir.

Daha fazla bilgi alın

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik

Netleme halkasında, düşük sıcaklıklarda dahi kontrolü kolaylaştıran bir kauçuk parça bulunur, parasoley kilitleme düğmesi taşıma sırasında parasoleyin istenmeden çıkmasını engeller, ayrıca toza ve neme dayanıklı tasarım, dış mekan kullanımında güvenilirliği artırır.

Daha fazla bilgi alın

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

Parmak uçlarıyla çok yönlü netleme kontrolü

Netleme modu anahtarı, değişen çekim koşullarına uyum sağlamak için otomatik veya manuel netleme arasında çabucak seçim yapılmasını sağlar.

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

Flor kaplamalı ön parça

Ön parçadaki flor kaplama; parmak izine, toza, suya, yağa ve çamura dayanıklıdır ve bu tür kirlerin lens yüzeyine yapışması durumunda kolay temizlik imkanı sağlar.

Daha fazla bilgi alın

FE 24mm F1.4 GM ürününün fotoğrafı

Mükemmel yanıt ve ince doğrusal netleme kontrolü

Netleme halkası hassas ve hızlı yanıt veren manuel netleme kontrolü için Linear Response MF özelliğine sahiptir. Netlemenin netleme halkası rotasyonu ile doğrusal olarak değişmesi sayesinde, kullanıcıya hızlı ve hatasız manuel netleme için gereken kontrol çabukluğu sağlanır.

Daha fazla bilgi alın