Ürün görüntüsü
Ürün görüntüsü
Ürün görüntüsü
Ürün görüntüsü
Ürün görüntüsü
Ürün görüntüsü
G Master Logosunun görüntüsü
G Master hakkında bilgi alın
F1.2 lenste yeni hız ve çözünürlük

Oluşturucuların hayali olan bu 50mm F1.2 G Master prime lens, F1.2 maksimum diyafram açıklığıyla hem daha geniş aydınlatma koşulu aralığında çekime olanak tanır hem de yüksek çözünürlük, cazip G Master bokeh’i ve yıldırım hızında otomatik netlemenin müthiş kombinasyonunu sunar. Ayrıca yeni yaratıcı özgürlük için inanılmaz kompakt ve hafiftir.

F1.2’de inanılmayacak kadar hızlı, net 50 mm 
Geliştirme Ekibiyle Röportaj 
FE 50mm F1.2 GM lensin ürün görüntüsü
FE 50mm F1.2 GM Fotoğraf Galerisi
TBD
Tavizsiz G Master çözünürlüğü

Kompakt ve hafif FE 50mm F1.2 GM, kendini işine adamış içerik oluşturucular için ideal tercihtir. XA (ekstrem asferik) parçalar ve diğer gelişmiş teknolojiler bir araya gelerek görüntü merkezinden kenarlara kadar olağanüstü çözünürlük ve kontrast sağlar. Sony Nano AR Kaplama II parlama ve gölgelenmeyi bastırır, yüzer netleme mekanizması ise her netleme mesafesinde optimum netlik sunar.

Bokeh’e göre nesnenin çözünürlüğünün ön plana çıktığı, kadın modelin yakın çekim yüz portresi
Pürüzsüz, incelikli G Master bokeh’i

XA parçalar ile tasarım ve üretim aşamalarında özenli sferik bozulma kontrolü, özellikle de lensin maksimum F1.2 diyafram açıklığında mümkün olan düşük alan derinliğiyle, portreleri ve diğer nesneleri gerçekten ön plana çıkaran muhteşem G Master bokeh’ine katkıda bulunur. 11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı mekanizmasıyla harika bir dairesel bokeh elde edilir.

Lensteki XD Doğrusal Motor aktüatörlerinin görüntüsü
Hızlı, hassas, sessiz AF ve takip

Son derece düşük 50mm F1.2 alan derinliğiyle dahi hızlı, doğru netleme sağlanır. Dört XD (ekstrem dinamik) Doğrusal Motor, hızlı ve doğru AF için büyük, ağır netleme gruplarının konumlandırılmasında yüksek itiş gücü sunar. Orijinal Sony E mount lens teknolojisiyle E mount gövdeler hem fotoğraflarda hem de videolarda maksimum performans gösterir.

FE 50mm F1.2 GM lensin takılı olduğu bir fotoğraf makinesi tutan birinin görüntüsü
Profesyonel mobilite

Çapı 87 mm (3-1/2 inç), uzunluğu 108 mm (4-3/8 inç) ve ağırlığı sadece 778 gram (27,5 oz) olan FE 50mm F1.2 GM, yüksek performanslı kompakt E mount gövdeleri tamamlayarak işini ciddiye alan profesyonellere mobilite ve taşınabilirlik sağlar. Geniş diyafram açıklıklı, şaşırtıcı ölçüde kompakt lensteki üç XA parça ve dört XD Doğrusal Motor olağanüstü yaratıcılık potansiyeli sunar.

Netleme tutma düğmelerinin görüntüsü
Profesyonel kontrol ve güvenilirlik

İki netleme tutma düğmesi, netleme modu anahtarı, netleme halkası, tıklayarak değiştirilen duraklarıyla diyafram açıklığı halkası ve diğer kontroller pürüzsüz kullanımı destekler. Netleme tutma düğmeleri, menü üzerinden başka işlevlere atanabilir. Doğrusal Yanıtlı MF ile netleme halkası manuel netleme kontrolüne doğrusal yanıt verir. Toz ve neme etkili dayanıklılık ve flor ön parça kaplaması güvenilirliği artırır.

Lens Yapılandırmasının Görüntüsü
Lens Yapılandırması 

G Master Series lensler, son derece yüksek çözünürlük ve yumuşak bir şekilde kaybolan arka plan bokeh’inin etkileyici kombinasyonuyla, görüntüleme ve ifadeyi daha önce ulaşılamayan seviyelere taşır.

[1] Ekstrem asferik lens (XA lens) 

MTF Grafiğinin Görüntüsü
MTF Tablosu 

[1] Kontrast (%). [2] Lensin optik merkezinden mesafe (mm) [3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Konumsal frekans [6] 10 satır çifti / mm [7] 30 satır çifti / mm [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Lens Kontrolleri
Sol taraftaki lens kontrollerinin görüntüsü

[1] Netleme halkası [2] Netleme tutma düğmesi [3] Diyafram açıklığı halkası [4] Netleme modu anahtarı [5] Diyafram açıklığı dizini

Sağ taraftaki lens kontrollerinin görüntüsü

[6] Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

FE 50mm F1.2 GM uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Bazı fotoğraf makinesi gövdeleri tam işlevsellik için yazılım güncellemesi gerektirebilir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Premium G Master serisi standart prime lens

  • Görüntü alanı genelinde yüksek çözünürlük için üç XA parça

  • Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama II

  • XD Doğrusal Motorlar hızlı, hassas ve sessiz AF için mükemmel yanıt ve düşük titreşim sağlar

  • Netleme tutma düğmeleri ve diğer özellikler profesyonel çekim gereksinimlerini destekler

Minimum Odaklama Mesafesi
0,4 m (1,32 fit)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,17
Filtre Çapı (mm)
72
Ağırlık
778 g (27,5 oz)

Kutu İçeriği

Parasoley (model): ALC-SH163, Ön lens kapağı: ALC-F72S, Arka lens kapağı: ALC-R1EM, Yumuşak çanta, Çanta askısı

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler ve Ödüller

Kullanıcıların Söyledikleri