Lensin soldan görünümü
Lensin soldan görünümü
Lensin üstten görünümü
Lensin sağdan görünümü
Lensin alttan görünümü
FE 70-200mm F2.8 GM OSS II ürününün görüntüleri
G Master Logosunun görüntüsü
G Master hakkında bilgi alın
Daha iyi G Master F2.8 telefoto zum

Sony’nin son lens teknolojisi yüksek gücüyle, dünyanın en hafif geniş diyafram açıklıklı G Master telefoto zum lensinde etkileyici çözünürlük ile zarif bokeh’i bir araya getirir. FE 70-200mm F2.8 GM OSS II, büyük ölçüde geliştirilmiş AF performansıyla günümüzün fotoğraf ve video gövdelerinin tam potansiyelini ortaya çıkarabilir.

FE 70-200mm GM F2.8 OSS II
FE 70-200mm F2.8 GM OSS II Fotoğraf Galerisi
Orman Manzarası
Görülmemiş görüntü kalitesi

Tüm netleme mesafelerinde, zum aralığının tamamında üstün görüntü kalitesi. Biri XA (ekstrem asferik) tip olmak üzere iki asferik parça, görüntü alanının tamamında yüksek çözünürlük sağlar. İki ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam parça, iki Super ED cam parça ve bir ED asferik parça renk bulanıklığını en aza indirir ve Sony’nin Nano AR Kaplaması II parlamayı ve gölgelenmeyi bastırır. Yüksek performanslı 1,4x ve 2x tele dönüştürücüler mevcuttur.

Öne bakan birinin sağ gözü
Zarif G Master bokeh’i

Gelişmiş optik tasarım, F2.8 diyafram açıklığı ve yeni 11 kanatlı diyafram açıklığı ünitesiyle G Master bokeh’i muhteşemdir. 0,01 mikron yüzey hassasiyetine sahip XA parça, soğan halkası bokeh’ini bastırır, yeni diyafram açıklığı ünitesi de doğal dairesel bokeh sağlar. 70 mm’de sadece 0,4 metre (1,32 ft) ve 200 mm’de 0,82 metre (2,69 ft) minimum netleme mesafesiyle, yakın çekim bokeh’i de üstün kullanım sunar.

Dört XD doğrusal motoru gösteren resim
Hızlı ve hassas AF yaratıcı çekimi destekler

Dört adet orijinal Sony XD (ekstrem dinamik) Doğrusal Motor, önceki modele göre AF hızını 4 kata kadar artıran yüksek tahrik verimliliği sağlar. Örneğin yaklaşan kısa mesafe koşucusunu takip ederken, zum sırasında takip, önceki modele göre yaklaşık %30 daha iyidir ve çekimi yakalama şansını büyük ölçüde artırır. 

Profesyonel video özelliği

Son lens teknolojisi, zum yaparken netleme titremesini, netleme kaymasını ve eksen kaymasını azaltır. XD Doğrusal Motorlar ve yeni bir diyafram açıklığı sürücü ünitesi, sessiz kullanıma katkıda bulunur. Bu lenste, açılıp kapatılabilen tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı ile netleme, zum ve iris için bağımsız kontrol halkaları da bulunur. Sony’nin Doğrusal Yanıtlı MF özelliği, duyarlı ve doğrudan manuel netleme kontrolü sağlar.

Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Plaj voleybolu maçını çeken fotoğrafçı
Sınıfının en hafifi

Bu lens, dünyanın en hafif F2.8 70-200mm zum lensinde olağanüstü optik kalitesi ve AF sunar. XD Doğrusal Motorlar ve magnezyum alaşım silindir parçaları sayesinde sadece 1045 gram (36,9 oz) toplam ağırlığıyla önceki modelden yaklaşık %29 daha hafiftir. Gelişmiş tasarım dengeyi iyileştirir, sabit silindir uzunluğu kullanım kolaylığını ve çevikliğini daha da artırır.

İris mandalının, netleme halkasının ve iris kilidinin yerlerini gösteren birleşik ürün kesitleri
Profesyonel kontrol ve güvenilirlik

Tam Zamanlı DMF, Doğrusal Yanıtlı MF ve netleme mesafesi sınırlayıcı gibi özelliklerle esnek netleme kontrolü elde edilir. Kapatılıp açılabilen tıklamalı diyafram açıklığı halkası ve iris kilidi daha fazla pozlama kontrolü sağlar. MOD 1, MOD 2 ve MOD 3 optik görüntü sabitleme net görüntü sağlar, toza ve neme dayanıklı tasarım ile flor kaplamalı ön parça da zorlu ortamlarda güvenilirliği en üst düzeye çıkarır.

Lens Yapılandırmasının Görüntüsü
Lens Yapılandırması 

G Master Series lensler, oldukça yüksek çözünürlük ve yumuşak şekilde kaybolan arka plan bokeh’inin etkileyici kombinasyonuyla görüntüleme ve ifadeyi daha önce ulaşılamayan seviyelere taşır

[1] Ekstrem asferik (XA) lens [2] Asferik lens [3] ED (ekstra düşük dağıtmalı) asferik lens [4] Super ED cam [5] ED (ekstra düşük dağıtmalı)

MTF Grafiğinin Görüntüsü
MTF Tablosu 

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] 70 mm / Maks. diyafram açıklığında [4] 70 mm / F8 diyafram açıklığında [5] 200 mm / Maks. diyafram açıklığında [6] 200 mm / F8 diyafram açıklığında [7] Konumsal frekans [8] 10 satır çifti / mm [9] 30 satır çifti / mm [10] R: Radyal değerler T: Tanjant değerleri

Lens Kontrolleri
Sol taraftaki lens kontrollerinin görüntüsü

[1] Netleme halkası [2] Netleme tutma düğmesi [3] Zum halkası [4] Diyafram açıklığı halkası [5] Netleme modu anahtarı [6] Tam zamanlı DMF [7] Netleme mesafesi sınırlayıcı [8] Titreme telafisi anahtarı [9] Titreme telafisi modu [10] İRİS KİLİDİ anahtarı [11] Tripod kafa bileziği

Sağ taraftaki lens kontrollerinin görüntüsü

[12] Montaj endeksi [13] Tripod bağlantısı [14] Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

FE 70-200mm F2.8 GM OSS II uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Birinci sınıf G Master Serisi telefoto zum lens

  • Zum aralığının tamamında yüksek çözünürlük için bir XA parça, iki Super ED cam ve iki ED cam.

  • XD Doğrusal Motorlar hızlı, hassas ve sessiz AF için mükemmel yanıt ve düşük titreşim sağlar

  • Parlama ve gölgelenmeyi bastırmak için Sony Nano AR Kaplama II

  • Profesyonel çekim ihtiyaçlarını karşılamak için işlerlik, mobilite ve güvenilirlik.

Minimum Odaklama Mesafesi
0,4-0,82 m(1,32-2,69 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,3
Filtre Çapı (mm)
77
Ağırlık
1045 gr (36,9 oz.) (Tripod bağlantısı olmadan)

Kutu İçeriği

Parasoley (model): ALC-SH167, Ön lens kapağı: ALC-F77S, Arka lens kapağı: ALC-R1EM, Yumuşak çanta, Tripod bağlantısı

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler ve Ödüller

Kullanıcıların Söyledikleri