FE C 16-35MM T3.1

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SELC1635G

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony E mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
16-35
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
24-52,5
Objektif Grupları/Parçaları
13-16
Görüş Açısı (35 mm)
107゚-63゚
Görüş Açısı (APS-C)
83°-44°
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
T3.1(F2.8)
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
T25(F22)
Diyafram Açıklığı Kanatları
11
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,28 m (0,92 fit)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,19
Filtre Çapı (mm)
-
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
- (gövdeye entegre)
Zum sistemi
Manuel ve motorlu
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x1.4)
-
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x2.0)
-
Paralosey Türü
Kare şekil, sabit tip

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (Çap x Uzunluk)
118,5 x 147 mm (4-3/4 x 5-7/8 inç)
Ağırlık
1390 gr (49,1 oz)

Kutu İçeriği

  • Ön lens kapağı: ALC-F82S
  • Arka lens kapağı: ALC-R1EM
  • Yumuşak çanta
  • Zum ünitesi soket kapağı, Zum ünitesi yedek vida
Placeholder

Özellikler

Hoş bokeh ile sinematik görüntüler görüntüsü

Hoş bokeh ile sinematik görüntüler

Sony G Lens’ten beklenen olağanüstü köşeden köşeye çözünürlükle muhteşem sinematik görüntüleri tecrübe edin. Genişten telefotoya kadar tutarlı T3.1 (F2.8) geniş diyafram açıklığı, etkileyici arka plan bokeh’i ve derinlik sunar.

Yüksek tepki kabiliyetine sahip manuel kontrol görüntüsü

Yüksek tepki kabiliyetine sahip manuel kontrol 

Akıcı, tutarlı hassasiyetle netlemeyi, zumu ve irisi ayarlayın. Ortak odaklı optikler ve hassas kontrol halkaları, VENICE, PXW-FX9 gibi büyük formatlı kameralar ve Alpha aynasız fotoğraf makineleriyle çok yönlü, tekrar edilebilir sinematografi sağlar.

Son derece çok yönlü kontrol görüntüsü

Son derece çok yönlü kontrol

Tanıdık manuel kontrolün yanı sıra sökülebilir servo ünitesi, Sony’nin E mount sistemine özel, en yeni film yapımı araçlarına erişmenizi sağlar. Hareket halinde çekimde hızlı ve hassas otomatik netlemeden ya da güçlü servo zum, kabin netleme ve iris kontrolünden faydalanın; üstelik bunların hepsi, hem yaratıcılığı hem de iş akışı verimliliğini artırmak için doğrudan kameradan, uzaktan kumandadan ve hatta akıllı telefondan kullanılabilir.

Çözünürlük ve bokeh yeni seviyelere yükseldi görüntüsü

Çözünürlük ve bokeh yeni seviyelere yükseldi

Bu lenste, 0,01 mikron yüzey hassasiyetine sahip iki Sony XA (ekstrem asferik) unsur bulunur. Geniş açılı zum lenslerde oluşması muhtemel bozulma, odak kayması ve alan eğriliğinde olduğu gibi, titizlikle kontrol edilir. Hoş görünmeyen soğan halkası şeklindeki bokeh, XA (ekstrem asferik) unsurlarla etkili bir şekilde engellenir ve netleme alanları dışında düzgün, hoş görünümlü bokeh elde edilir.

Daha fazla bilgi alın

Her ışıkta netlik ve kontrast görüntüsü

Her ışıkta netlik ve kontrast

Sony’nin orijinal Nano AR Kaplaması, arkadan aydınlanan ortamlarda ve diğer zorlu ışık koşullarında parlama ve gölgelenme yaratabilen yapay yansımaları bastırır ve tutarlı yüksek kontrast ve netlik sunar. Çok çeşitli düşen ışık açılarında parlama olmaması, özellikle geniş açılı netleme uzaklıklarında daha da fazla çerçeveleme ve oluşturma esnekliği sağlar. (1. Nano AR Kaplama / 2. Cam / 3. Verilen ışık)

Daha fazla bilgi alın

11 yaprak, bokeh görünümünü daha da güzelleştiriyor görüntüsü

11 yaprak, bokeh görünümünü daha da güzelleştiriyor

Sony’nin orijinal 11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı daha da yüksek bir bokeh kalitesi sağlar. Yuvarlak şeklin korunması için tasarım ve malzemeler gözden geçirilmiş ve lens bokeh’inin bütün güzelliğinin ödün vermeden elde edilmesi için katı dairesellik standartları uygulanmıştır.

Daha fazla bilgi alın

Hassas, yüksek tepki kabiliyetine sahip manuel netleme görüntüsü

Hassas, yüksek tepki kabiliyetine sahip manuel netleme

Doğrusal Tepkili MF, gecikme olmadan kusursuz manuel netleme sağlayarak görüntü yönetmenlerinin ve kamera operatörlerinin netlemeyi hassas ve sezgisel bir şekilde ayarlamalarına imkan tanır. Netleme halkası, çoklu çekim sırasında tutarlı netleme sıfırlaması için mesafe ölçeği işaretleyicileriyle, daha hassas kontrol için 140 derece büyük açılı dönüş sağlar.

İçerik oluşturucular için daha fazla seçenek görüntüsü

İçerik oluşturucular için daha fazla seçenek

SELC1635G, sektör standardı 0,8 mm aralıklı dişlisi ve 114 mm lens çapıyla, mat kutulardan netleme takip sistemlerine kadar çeşitli aksesuarlarla uyumluluk sağlar. Zum halkasının döndürülmesi, belirli fotoğraf lensi sistemlerini kullanan oluşturuculara uyum sağlamak için ters de çevrilebilir.

Çıkarılabilir servo zum görüntüsü

Sökülebilir servo zum

Dahili servo birimi, yavaş ilerleyen dramalara veya tanıtım videolarına uygun olan akıcı, kademeli zumlar için parmak ucundan rahat kontrol sağlar. Lens birimindeki düğme kullanılarak Servo ve Manuel kontrol arasında geçiş yapılabilir. Servo kontrol ayarlandığında yakınlaştırmayı kameranın kolu veya yakınlaştırma kolu ile kontrol edebilirsiniz. Ayrıca istendiği takdirde servo sökülebilir.

Hızlı, doğru AF ve AE görüntüsü

Hızlı, hassas AF ve AE

SELC1635G, FX9 Full Frame kameranın Gelişmiş Hibrit aşama/kontrast algılamalı otomatik netleme (AF) ve Otomatik Pozlama (AE) özelliklerini tamamen destekler. Kamera ve lens kusursuz şekilde birlikte çalışıp sığ alan derinliğinde odağı çekimi yapılan nesneler üzerinde tutarken bu çığır açan teknoloji de sizin kadrajlamaya odaklanmanızı sağlar.

Hızlı, hassas otomatik netleme görüntüsü

Hızlı, hassas otomatik netleme

Çift piezoelektrik DD-SSM (Direct Drive SuperSonic Motor) mekanizması yüzer odak sistemini tahrik eder. Orijinal Sony tasarımı, yüksek hız ve hassasiyetin yanı sıra sessiz hareket için iki bağımsız netleme grubunu tahrik eder. Bu da fotoğraf çekiminin yanı sıra video kaydı sırasında da otomatik netleme için ideal olmasını sağlar.

Daha fazla bilgi alın

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik

Lensin genel tasarımı da zorlu ortamlarda ekstra koruma ve güvenilir çalışmayı temin etmek üzere toza ve neme dayanıklıdır. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın.

Daha fazla bilgi alın