Lensin önden görünümü
Lensin sol taraftan görünümü
Lensin üstten görünümü
Lensin sağ taraftan görünümü
SH-169 ışık siperliği olan lensin soldan görünümü
Lensin önden görüntüsü, fotoğraf makinesi ZV-E10'a takılı
Ürün resmi, fotoğraf makinesi gövdesi ILCE-7IM4'e takılı
En küçük, en hafif F4 ultra geniş APS-C motorlu zum

Dünyanın en küçük ve en hafif F4 ultra geniş açılı APS-C motorlu zum lensi , fotoğraflar ve videolar için olağanüstü mobilite ve üst düzey görüntü kalitesi sunar. Akıcı, çok yönlü motorlu zum, dinamik ultra geniş görsel perspektiflere ekstra ifade katan hız ve çerçeveleme kontrolü sağlar.

Kompakt Motorlu zum
10-20 mm F4 G Lens

Videoyu izleyin

APS-C E mount logo görüntüsü

Sony E-mount'lı fotoğraf makineleriyle APS-C E-mount'lı lensler üstün fotoğraf makinesi performansı sunar.

E PZ 10-20 mm F4 G Fotoğraf Galerisi
Lensin ele sığacak kadar küçük olduğunu göstermek için E PZ 10-20 mm F4 G'yi tutan bir kişinin elinin görüntüsü
Dünyanın en küçüğü ve en hafifi

Sadece 55 mm uzunluğu ve 178 gram ağırlığıyla (2-1/4 inç, 6,3 oz) bu, dünyanın en küçük, en hafif F4 ultra geniş açılı motorlu zum lensidir. Dahili zum ve netleme sayesinde, zum veya netleme yaparken lensin uzunluğu değişmez ve vlog çekimi ve gimbale takılı video çekimi için ideal sabit ağırlık merkezi elde edilir. Olağanüstü mobilitesi nedeniyle birçok durum için harika bir seçimdir.

Selfie çekerken bile birden fazla kişinin kareye sığabildiğini gösteren görüntü
Dinamik perspektifler ve görüntüler

Zum aralığının geniş ucundaki 10 mm (35 mm full-frame eş değeri: 15 mm) netleme uzaklığı, panoramik sahneleri kolayca kapsayan veya küçük alanlarda daha fazla şeyi gösteren oldukça geniş görüş açıları sağlar. Ayrıca bu çok yönlü lens, nesneyi arka plandan etkili şekilde ayıran benzersiz perspektiflerden faydalanarak dinamik görüntüler sunar ve videolarda mesafe veya hızı vurgular.

Bir binanın içinin yüksek çözünürlüklü detaylar içeren görüntüsü
Kompakt bir lenste olağanüstü optik

Üç asferik parça, bozulma ve bulanıklığı bastırırken ED (Ekstra Düşük Dağıtma) asferik parçası, 10 - 20 mm zum aralığında (35 mm full-frame eş değeri: 15 - 30 mm) görüntünün genelinde yüksek çözünürlük için renk bozulmasını hafifletir. Doğal görünen G Lens bokeh, bu lensin 0,2 metre minimum AF mesafesi ve 0,13 ~ 0,17 metre minimum MF mesafesiyle çarpıcı ifadeler sunabilir.

E PZ 10-20 mm F4 G zum kolunu kullanırken video kaydeden bir adam
Hassas motorlu zum 

Yeni elektronik motorlu zum sistemi, içerik üreticisinin amaçladığı görüntüyü başarıyla yakalaması için zum halkası dönüşünü anında gerçek zum işlevine dönüştürür. Manuel zumla uygulanması zor olan süper yavaş sabit hızlı zumları yapmayı kolaylaştıran bir zum kolu da vardır. Zum; isteğe bağlı GP-VPT2BT kolu, RMT-P1BT uzaktan kumanda veya Imaging Edge Mobile uygulaması ile uzaktan da kontrol edilebilir.

Akıcı videolar için optimize edildi

Gelişmiş lens teknolojisi, her zaman akıcı, yüksek kaliteli görüntülerin çekilmesi için zum yaparken netleme kayma ve eksenel kaymanın yanı sıra netleme duraksamalarını da azaltır. İzleyicinin kendini tümüyle görüntülere kaptırabilmesi için görüş açısı ve çerçevelemedeki istenmeyen, dikkat dağıtan değişiklikler en aza indirilir.

Otomatik netleme sisteminin doğrusal motor yapısını gösteren çizim
Fotoğraf ve video çekimi için olağan dışı AF   

İki doğrusal motor, akıcı bir şekilde yüksek kare hızına sahip videolarda nesneleri ve yüksek hızda sürekli fotoğraf çekerken hızlı nesneleri takip edebilen hızlı, sessiz ve düşük titreşimli otomatik netleme sağlar. Netleme, özellikle 4K veya 8K video çekiminde zum yaparken çok önemlidir. Bu lens, kolaylıkla zorlu nesnelere akıcı ve sessiz bir şekilde odaklanır ve onları takip eder.

Lens yapılandırmasını gösteren çizim
Lens Yapılandırması 

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek muhteşem arka plan bokeh’i arasındaki zarif dengeyi vurgular.

[1] Asferik lens  [2] ED (ekstra düşük dağıtma) asferik lens  [3] ED (ekstra düşük dağıtma) cam

E PZ 10-20 mm F4 G Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu 

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] 10 mm / Maks. diyafram açıklığında [4] 10 mm / F8 diyafram açıklığında [5] 20 mm / Maks. diyafram açıklığında [6] 20 mm / F8 diyafram açıklığında [7] Konumsal frekans [8] 10 satır çifti / mm [9] 30 satır çifti / mm [10] Radyal değer [11] Tanjant değeri

Film çekiminde kullanılan FX6'nın yakın çekim fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri
Netleme halkasını, netleme tutma düğmesini, zum kolunu, zum halkasını ve netleme modu anahtarını gösteren ürün görüntüsü

[1] Netleme halkası  [2] Netleme tutma düğmesi  [3] Zum kolu  [4] Zum halkası  [5] Netleme modu anahtarı

E PZ 10-20 mm F4 G uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Dünyanın en küçük ve en hafif, motorlu zuma sahip ultra geniş açılı G lensi

  • Görüntü genelinde yüksek çözünürlük için ED (Ekstra Düşük Dağıtma) asferik parça

  • Hassas motorlu zum sürekli olarak zum halkası hareketini zum işlevine çevirir

  • Hızlı, sessiz ve düşük titreşimli otomatik netleme için iki doğrusal motor

  • Netleme ve zum halkaları, çok yönlü kontrol özellikleri ve toza ve neme dayanıklı tasarım

Minimum Odaklama Mesafesi
0,20 m (AF), Genişlik: 0,13 m / Tele: 0,17 m (MF) ((0,66 ft (AF), Genişlik: 0,43 ft / Tele: 0,56 ft (MF))
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,14 (AF), 0,18 (MF)
Filtre Çapı (mm)
62
Ağırlık
178 g (6,3 oz)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi