E PZ 16 - 50 mm F3.5 - 5.6 OSS ürününün görüntüleri
Motorlu zoomlu çekilebilir lens

E PZ 16–50 mm F3,5–5,6 OSS (SELP1650)

Seyahat için ideal olan bu hafif, geri çekilebilir orta aralık zoom lensi geri çekildiğinde yalnızca 29,9 mm olur. Akıcı, sessiz, zahmetsiz zoom için motorlu zoom'a sahiptir.

APS-C E mount lensler, Sony'nin α E mount fotoğraf makineleriyle kullanıldığında üstün fotoğraf makinesi performansı sunar.

Yumuşak, net görüntüler çekin

Lensin içinde bulunan dahili Optical SteadyShot™ görüntü sabitleme sistemi, elde çekim yaparken bile yumuşak, bulanık olmayan fotoğraflar ve videolar sunar.

Dairesel diyafram açıklığıyla bokeh
Yumuşak bulanıklaştırma

Bu lens, daha doğal ve yuvarlak bulanıklaştırma veya "bokeh" efektleri için standart çokgen şekilli bir diyafram açıklığı yerine 7 yapraklı dairesel diyafram açıklığına sahiptir.

Geliştirilmiş optik performans

Asferik lens parçaları bozulmayı en aza indirirken ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parçalar üstün kontrast, çözünürlük ve renk doğruluğu sağlar.

Zahmetsiz kontrol için motorlu zoom

Motorlu zum, fotoğraf veya video çekerken maksimum yaratıcı kontrol sağlar. Bu özelliği belirli E mount fotoğraf makinelerinde bulunan zum düğmesi sayesinde daha rahat kullanabilirsiniz.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

[1] Asferik lens [2] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SELP1650’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] 16 mm’de [4] 50 mm’de [5] Konumsal frekans [6] 10 satır çifti / mm [7] 30 satır çifti / mm [8] Maks. diyafram açıklığı [9] F8 diyafram açıklığı [10] Radyal değerler [11] Tanjant değerleri

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Çok akıcı motorlu zoom

  • Geri çekildiğinde 30 mm'den kısa olur

  • Dahili OSS (Optical SteadyShot) görüntü sabitleme

  • Asferik lens parçaları ve ED cam

  • 35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı: 24–75 mm

Minimum Odaklama Mesafesi
0,25-0,3m (0,82-1 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,215x
Filtre Çapı (mm)
40,5 mm
Ağırlık
116 g (4,1 oz)

Kutu İçeriği

Ön lens kapağı, Arka lens kapağı

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri