Makale Kimliği : 00198012 / Son Değiştirilme Tarihi : 17.06.2021

LLS-201 Personal Content Station için Güvenlik Bildirimi

  Sayın Müşterilerimiz,

  2013 yılının Haziran ayında piyasaya sunulan LLS-201 Personal Content Station cihazı kablosuz ağ şifreleme standardı olarak Wi-Fi Korumalı Erişim II'yi (WPA2) kullanır.
  Yakın zamanda yayınlanan sektör raporlarına göre bu teknolojide aşağıda belirtilen güvenlik açıkları olduğu saptandı. (CERT Güvenlik Açığı Notları Veri Tabanı)

  Bu güvenlik açıklarından yararlanan kötü amaçlı saldırganlara karşı güvenliği sağlamak ve cihazlarınızı korumak için lütfen aşağıda açıklanan talimatları uygulayın:

  1. Cihazlarınızla Doğrudan Bağlantı Kullanın

   LLS-201 cihazınızı akıllı telefonunuza veya tabletinize bağlarken doğrudan kablosuz bağlantı (Wi-Fi Direct modu) kullanın ve kablosuz LAN erişim noktası kullanmaktan kaçının.
    

  2. Bir parola belirleyin

   Yardım Kılavuzu'ndaki ayrıntılara göre LLS-201 cihazınız için bir parola belirleyin (Lütfen aşağıdaki bağlantıyı inceleyin).
   Parolanızı dosya paylaşımı için başkalarına verirseniz sonrasında bu parolayı hemen değiştirmenizi önemle öneririz.
    
  3. Kablosuz LAN Bağlantısı için güvenli bir konum seçin

   Akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kablosuz LAN erişim noktasıyla LLS-201 cihazını bağlamak için bu özelliği kullanmanız gerekiyorsa diğer kullanıcıların kablosuz ağ bağlantınıza erişmesi zor olan güvenli bir konum seçin (ör. ev ortamı).

    
  4. Genel Kablosuz LAN Hizmetlerini kullanmaktan kaçının
   Bazı genel LAN hizmetleri yeterince güvenli değildir ve belirsiz sayıda kullanıcı için bağlanma izni sağlar. Güvenliğiniz için LLS-201 cihazınızdan genel kablosuz LAN hizmetlerine bağlanmaktan kaçınmanızı önemle öneririz.