Tanıtım – Temel fotoğraf makinesi özellikleri

  Hatasız çekim yapmak için otomatik özellikler

  Alpha (α) değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri, sabit görüntüler için olduğu kadar videolar için de olağanüstü otomatik özellikler sunar. Özel bir uzmanlığa sahip olmanız gerekmez; tamamen otomatik olarak güzel videolar çekmek için MOVIE (FİLM) düğmesine basmanız yeterlidir.

  Düşük ışıkta görüntüler aydınlatılır veya parlak sahnelerde görüntü parlaklığı azaltılır

  Tam otomatik çekim ayarını kullanarak düşük ışık koşullarında aydınlık görüntüler çekebilirsiniz ancak görüntü gürültüsü oluşabileceğini aklınızda bulundurun.

  Düşük ışıkta çekim yaptığınızı düşünün. Fotoğraf makinesi otomatik olarak diyafram açıklığını genişletip ISO hassasiyetini artırarak görüntüleri mümkün olduğu kadar aydınlatmayı dener. AUTO (OTOMATİK) sabit görüntü çekme ayarında olduğu gibi, bu temel fotoğraf makinesi özelliği de yetenek seviyesi veya hayal ettiği sahne ne olursa olsun herkesin hatasız çekim yapmasını sağlar.
  Fotoğraf makineleriyle deneyimi olan kullanıcılar daha yüksek kalite isteyebilir ancak bu modun sonuçları, fotoğraf makinesinin önceliğinin hatasız çekim yapma olduğu gerçeğini yansıtır.

  Kendi stilinizi ifade etmenin yolları

  αDeğiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri, sabit görüntü çekiminde olduğu gibi video çekiminde de manuel modlar ve başka özellikler sunar.

  Bu fotoğraf makineleri ve lenslerin olağanüstü potansiyeli tamamen sizin kontrolünüzdedir. Güzel bokeh efektleri oluşturmak için lenslerin alan derinliğini kullanın. Tekrar oynatıldığı zaman ağır çekimde etkileyici bir şekilde ilerleyen sahneler çekin. Sahnedeki renkleri koordine edin. Bu yollarla videolar daha güzel ve vizyonunuza daha yakın olabilir.

  Video çekiminin temelleri, fotoğraf makinesinin ayarlanmasıyla ilgili ipuçları ve α değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleriyle video çekmeye yeni başlayanlara yönelik diğer ayrıntılar için okumaya devam edin. Özellikle temel sabit görüntü çekimini biliyorsanız burada anlatılanları hemen öğreneceksiniz. Yazılanlara göz atın, anlatılanları deneyin ve yaratıcı ufkunuzu genişletin.