Makale Kimliği : S700026859 / Son Değiştirilme Tarihi : 12.07.2018

VAIO Voluntary Replacement Programme for VGP-AC19V18 AC adapters  Değerli Sony VAIO müşterimiz, 

  Sony ürünlerine olan sürekli ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

  Sony, kısa süre önce VGP-AC19V18 model ismine sahip olan AC-adaptörlerin iç yalıtımının kullanım sırasında arızalandığını ve AC-adaptör içerisinde muhtemelen kısa devreye sebep olduğunu belirlemiştir.
  Söz konusu adaptörler Ekim 2007 ile Ekim 2009 tarihleri arasında belirli hepsi-bir-arada tipte “VAIO Kişisel Bilgisayarlarla” (VGC-LT, VGC-LN, VGC-LM, VGC-JS’ ve VCG-JS3 serileri) ve Ekim 2005 ile Ekim 2009 tarihleri arasında Sony'nin "VAIO Kişisel Bilgisayar Yerleştirme İstasyonu" ile birlikte Avrupa'da satılmıştır. Sadece belirli VAIO AC-adaptörler bu Gönüllü Değiştirme Programı kapsamındadır. Diğer Sony AC-adaptörleri bu Gönüllü Değiştirme Programı kapsamında değildir.
   
  VGP-AC19V18-AC adaptörü Avrupa pazarında topraklı bağlantı ile donatılmıştır.

  Eğer AC-adaptör, topraklı bir prize bağlanırsa ve bu dâhili kısa devre meydana gelirse, adaptör içerisindeki sigorta atar ve AC-adaptör işlevini durdurur.

  Ancak, adaptör topraklı bir prize bağlı değilse ve bu dâhili kısa devre meydana gelirse, AC-adaptörün, bilgisayarın ya da bağlantılı herhangi bir çevre birimlerinin metal kısımları ile kullanıcının temas etmesi halinde bu kısa devrenin elektrik şokuna sebebiyet verme olasılığı vardır.

  ...

  Sony, bu kapsamdaki AC-adaptör sahiplerine ücretsiz olarak değiştirmek üzere AC-adaptör gönderilmesini organize edecektir.

  Lütfen bu kapsamdaki AC-adaptörü sahibi olup olmadığınızı kontrol etmek ve AC-adaptör değişimi organize etmek için buraya tıklayın.

  Bu durumun sebep olabileceği herhangi bir rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Anlayışınız ve desteğiniz bizim için çok değerlidir. Ürünlerinin kalite standartlarını mümkün olan maksimum dereceye taşımak için, Sony mücadele etmeye devam etmektedir.

  Saygılarımızla, 
  VAIO Destek Ekibiniz