Makale Kimliği : 00237622 / Son Değiştirilme Tarihi : 21.12.2023Yazdır

Xperia Companion

  Güncelleme ve yazılım onarımı

  Xperia Companion'ı kullanarak hem yeni yazılım güncellemelerini kolayca yükleyebilir hem de performansla ilgili sorunları çözmek için hızlı ve kolay bir şekilde yazılım onarımı yapabilirsiniz.

  Not
  • Xperia Companion'ın yedekleme işlevi Aralık 2023'ten sonra hiçbir cihazda kullanılamayacak. Yedekleme, Aktarma, Göz Atma, Müzik ve Fotoğraf işlevleri kaldırılacak. Geri Yükleme işlevi ise belirli bir süre daha kalacak. Yazılım güncellemesi yapmak veya müzikleri ya da fotoğrafları yedeklemek, aktarmak veya bunlara göz atmak için destek sitesinde modeliniz için belirtilen prosedürlere başvurun.
  • Xperia Companion'ın yazılım güncelleme işlevi, Mayıs 2022 ve sonrasında piyasaya çıkan Xperia akıllı telefonlarla kullanılamamaktadır.
  • Mayıs 2022 ve sonrasında piyasaya çıkan Xperia akıllı telefonlarda, cihazı bilgisayarınıza bağladığınızda Xperia akıllı telefonunuzdaki veri aktarım ayarını yapılandırmanız gerekir. Cihazı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağladıktan sonra [Ayarlar] > [Cihaz bağlantısı] > [USB] öğesini bulup dokunun, ardından [USB'yi şunun için kullan:] bölümünde [Dosya Aktarımı] öğesini seçin.
  • Haziran 2020 itibarıyla iOS telefonlardan 2018'den önce piyasaya sürülen Xperia akıllı telefonlara veri aktarmak için kullanılan "iCloud yedekleme" işlevine olan desteği sonlandıracağız. iOS telefonlardan 2018'den önce piyasaya sürülen Xperia akıllı telefonlara veri aktarmak için "iTunes yedekleme"yi kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • 2019 itibarıyla piyasaya sürülen Xperia akıllı telefonlarda içeriklerinizi geri yüklemek için Xperia Companion'ı kullanamayacaksınız. İçeriklerinizi yedeklemek ve geri yüklemek için lütfen Google Drive'ı kullanın.

  Xperia Companion, Windows ve Mac OS işletim sistemlerinde kullanılabilir. İlgili yükleme talimatları ve sistem gereksinimlerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları tıklayın.

  Windows İçin Xperia Companion

  Mac OS İçin Xperia Companion