Yükte hafif, seste ağır

HT-SF200, dahili subwoofer’lı, hepsi bir arada bir sound bar’dır. Sony, ürünün daha az yer kaplayarak tam ses sunması için her yolu denedi. Geleneksel sound bar’lardan daha küçük olduğu için, nakliyede enerji tüketimi açısından çok daha verimlidir.

Zengin ses veren şık bir gövde, küçük bir pakette

Sony, hem kullanıcı deneyimine hem de çevreye önem veriyor. İncelikli tasarım muhteşem ses sağlıyor ve hem ünite hem de paketi, %50’yi aşan ölçüde daha küçük. Böylece kaynak tüketimi azalıyor ve çevre üzerinde sıfır etki hedefimize yaklaşıyoruz. 

HT-SF200; boyutu küçük, sürdürülebilirliğe katkısı büyük

İnsanlar ve çevre için iyi tasarım

Çevre verimliliği, HT-SF200’ün tasarımında önemli bir amaçtı. Amaç, tam ses ve düşük ürün hacmiyle hepsi bir arada bir sound bar üretmek ve böylece lojistikte ve nakliyede verimliliği büyük ölçüde artırmaktı.

Küçük ve cazip tasarım boyutları
Küçük ve cazip tasarım boyutları

Tek kutulu basit tasarımın kurulumu daha kolaydır ve ayrı subwoofer’ları olan sound bar’lara göre ürün hacmi yaklaşık %80 daha azdır.

Gereksiz yığınları ortadan kaldırıyoruz
Gereksiz yığınları ortadan kaldırıyoruz

HT-SF200’ün ağırlığı sadece 2,3 kg, yani geleneksel ayrı subwoofer-sound bar’lardan %65’e kadar daha hafif. Ayrıca küçük biçim, odanızın dekoruna sorunsuzca entegre olur.

Boyut azaldıkça nakliye verimliliği artar
Boyut azaldıkça nakliye verimliliği artar

Paketlenen ürün başına hacim (paketli halde) yaklaşık %59 azalıyor, böylece palet başına ürün sayısı artıyor. Bu sayede ürün başına yaklaşık %63 CO2 düşüşü ve ulaşım sırasında daha yüksek taşıma verimliliği sağlanıyor.

Güçlü bas için yenilikçi akustik tasarım

Sony, kompakt ve tek kutulu sound bar’da zengin ve güçlü bas için eşi benzeri olmayan çözümler geliştirdi. Entegre woofer’dan sound bar’ın her iki ucundaki bas bağlantı noktalarına giden özel ses kanalları, mütevazı ve şık bir parçadan yüksek kaliteli ses sunar.

Dahili subwoofer işin anahtarıydı

Teppei Itagaki

Sony Home Entertainment & Sound Products Inc.

Teppei Itagaki

Büyümekte olan sound bar piyasasının iç mekana uyma, yer tasarrufu sağlama ve serbest yerleşim taleplerine yanıt olarak, yalnızca subwoofer’ı içeri almayı değil, aynı zamanda bunu mevcut alanın yarısında yapmayı hedefledik. Subwoofer’ın içeri alınmasıyla ilgili birçok sorun vardı; örneğin, bas sesin diğer hoparlörleri etkilemeden akıcı bir şekilde yayılması için büyük mekanik titreşimin engellenmesi gerekiyordu. Subwoofer’a gereken büyük amplifikatör çıkışı, küçük kapasiteli bir güç kaynağından verimli bir şekilde sağlanmalıydı. Bu sorunları tek tek ele alıp çözdük.

Subwoofer’ın minyatürleştirilmesi ve içeri alınması, malzeme kullanımında tasarruf ve daha verimli taşıma gibi çevre hedeflerimize de ulaşmamızı sağladı. Çevre bilincine sahip olan bu tip tasarımlara devam etmeyi planlıyoruz.

Çevreci özelliklere sahip daha fazla Sony ürünü görüntüleyin

aibo için yeni, geni dönüştürülmüş ambalaj
aibo için yeni, geni dönüştürülmüş ambalaj

Devrim niteliğinde yeni bir ambalaj doğdu. aibo, %50 oranında geri dönüştürülmüş PET (polietilen tereftalat) plastik şişelerden üretilen keçe bir ambalaj içine sıkıca sarılarak, hasardan korunmuş halde teslim ediliyor.

PlayStation
PlayStation®

PlayStation®’ın gücüyle muhteşem sanal dünyalar deneyimleyebilirsiniz. Gerçek dünyada, Sony’nin çevre üzerinde daha az etki oluşmasını ve enerji tasarrufunu nasıl temin ettiğini keşfedin.

Kulaklıklar
Kulaklıklar

Sony, kaynak koruma çabalarının bir parçası olarak, kulaklık ambalajlarında kullanılan plastik miktarını büyük ölçüde azaltmaya çalışıyor.