Makale Kimliği : 00302685 / Son Değiştirilme Tarihi : 29.11.2023Yazdır

2019-2020 Android TV™ modelleri için Android™ 10 yazılım güncellemesi hakkında bilgi

  ÖNEMLİ: Bu makale, yalnızca belirli ürünler ve/veya işletim sistemleri için geçerlidir. Lütfen bu makalenin Geçerli Ürünler ve Kategoriler bölümünü inceleyin.

  Android TV modeliniz için Kasım 2023 yılının sonunda önemli bir yazılım güncellemesinin yapılması planlanmaktadır. Bu makalede, bu güncellemeyle birlikte sunulacak yeni ve geliştirilmiş özellikler ile diğer değişiklikler açıklanmaktadır.


  Menü ve Arayüz değişikliği

  Settings (Ayarlar) menüsündeki değişiklikler
  Güncellemeden sonra Settings (Ayarlar) menüleri, ekranın sol tarafında yer alacak ve seçili içerikle ilgili ayrıntılar sağ tarafta gösterilecek.


  Buna ek olarak bazı ayar adları ve konumları da değiştirilecek. Örneğin, güncellemeden sonra Device Preferences (Cihaz Tercihleri) ayarının adı, System (Sistem) olarak değişecek.


  Yeni ve Geliştirilmiş Özellikler

  Living Decor (Canlı Dekor)

  Living Decor (Canlı Dekor); TV'nizin bir fotoğraf çerçevesi, saat ya da iç mekan tasarımının bir parçası gibi görünmesini sağlayan bir işlevdir. Living Decor (Canlı Dekor), uygulamalar listesinden başlatılabilir.

  Timers & Clock (Zamanlayıcılar ve Saat)

  Alarms (Alarmlar), zamanlayıcı işlevlerine eklendi ve bu özellik ile televizyon ekranında bir saat görüntüleyebilirsiniz. Timers & Clock (Zamanlayıcılar ve Saat) özelliği, uygulamalar listesinden başlatılabilir.
  Not: OLED modellerinde görüntü donmasını azaltmak için saat her zaman gösterilmez.

  Kolay kanal ve USB HDD kaydı

  • Favoriler ve kayıtların kolay kanal kaydı
   • Uzaktan kumandada ve TV menüsünde yukarı ok düğmesini kullanarak favori kanallarınızı kolaylıkla kaydedebilir veya bir kanalı hemen kaydetmeye başlayabilirsiniz.

   • TV menüsü ve Guide'a (Rehber) en çok izlenenleri ekleme özelliği etkinleştirildi
    TV menüsü ve Guide'a (Rehber) bir Most Watched (En Çok İzlenenler) seçeneği eklenecek. Bu sayede kanalı seçerek kanalın program listesini görüntüleyebileceksiniz.
    Not: Most watched (En çok izlenenler) özelliğinin eklenmesi, belirli bir süre sonra gerçekleşecek.
  • Kolay USB HDD kaydı
   Güncelleme sonrasında, başka bir televizyon veya cihaz tarafından kullanılan bir USB HDD'yi, öncesinde bilgisayar üzerinden biçimlendirmeye gerek kalmadan kaydedebileceksiniz.

  Voice Detection Status (Ses Algılama Durumu) ile ilgili LED göstergesindeki değişiklikler

  LED göstergesi ayarları, Voice detection status'u (Ses algılama durumu) daha kapsamlı gösterecek şekilde değişecek. Ayrıca Ses İşlevi LED ışığını kolaylıkla açabilecek veya kapatabileceksiniz.

  • Yerleşik MIC özellikli TV'ler için: LED indicator (LED göstergesi) altındaki geçerli Built-in MIC LED (Yerleşik MIC LED), Voice detection status (Ses algılama durumu) olarak değiştirilecek.

   Menü yolu şu şekildedir: Settings (Ayarlar) → System (Sistem) → LED indicator (LED göstergesi) → Voice detection status (Ses algılama durumu)

   Yalnızca XH95 (55, 65, 75) ve ZH8 serisi için: Güncelleme sonrasında, Voice detection status (Ses algılama durumu) devre dışı bırakarak Ses İşlevi LED'ini kapatabilirsiniz.

   A: Ses İşlevi LED'i

   

  TV'nizden Sound Bar veya Ev Sineması Sistemi kontrolü etkinleştirildi (yalnızca HT-A7000/A5000/A3000/A9 için)

  Bir Sound Bar'ınız (HT-A7000, HT-A5000 veya HT-A3000) ya da Ev Sinema Sisteminiz (HT-A9) varsa şu özellikleri kullanabileceksiniz:

  • Sound Bar'ın Wi-Fi ayarlarını kolaylıkla ayarlayabilirsiniz (Sound Bar'ın Wi-Fi ayarları TV'nizden kopyalanır. Böylece bu ayarları yapmanıza gerek kalmaz.).
  • HT-A7000/A5000/A9 ile ilgili ayar öğeleri Hızlı Ayarlar'dan gösterilecek ve Sound Bar ayarlarını TV kullanıcı arayüzünden değiştirebileceksiniz.
  • HT-A7000/A5000/A3000/A9 için yazılım güncellemesi bildirimleri, TV ekranında gösterilecek.


  TV Control with Smart Speakers uygulaması eklendi

  TV Control Setup with the Amazon Alexa uygulaması, TV Control with Smart Speakers uygulaması ile değiştirilecek.

  • TV'yi kontrol etmek için TV Control Setup with the Amazon Alexa uygulamasını zaten kullanıyorsanız: Bu uygulamayı kullanmaya devam edebileceksiniz ve bu uygulama, yeni eklenen TV Control with Smart Speakers uygulamasıyla birlikte var olacak.
  • TV'nizi Amazon Alexa'ya ilk defa bağlamak istiyorsanız: Lütfen güncelleme sonrasında TV Control with Smart Speakers uygulamasını kullanın.

  Not: Bu işlevin kullanılabilirlik durumu, ülkenize veya bölgenize bağlı olarak değişiklik gösterebilir.


  Kaldırılacak işlevler

  • Kısıtlı profil işlevi
   Restricted profile (Kısıtlı profil) (Device Preferences [Cihaz Tercihleri] → Security & restrictions [Güvenlik ve kısıtlamalar]) işlevi, bu güncellemeden sonra desteklenmeyecek.
   Uygulamalar ve video akışı hizmetlerini güvenli bir şekilde deneyimlemek için Parental controls (Ebeveyn kontrolleri) işlevini kullanabilirsiniz.

  Ebeveyn kontrollerini kullanma

  • BRAVIA Sync işlevi
   Güncellemeden sonra Sync Menu (Sync Menüsü) artık Hızlı Ayarlar'dan gösterilmeyecek. BRAVIA Sync uyumlu cihazları TV üzerinden kontrol etmek için uzaktan kumandadaki INPUT select düğmesini kullanarak çalıştırmak istediğiniz cihazı seçin.
    
  • Desteklenen Yardım Kılavuzu dillerinin azaltılması:
   • Katalanca, Boşnakça ve Kazakça dillerindeki Yardım Kılavuzları artık desteklenmeyecek. Güncelleme sonrasında İngilizce veya diğer dillerdeki Yardım Kılavuzlarına başvurabilirsiniz.

  *Amazon ve Alexa, Amazon.com, Inc. veya iştiraklerinin ticari markalarıdır.