Makale Kimliği : 00185396 / Son Değiştirilme Tarihi : 26.05.2022Yazdır

Android TV veya Google TV'nizde yazılım güncellemesi gerçekleştirme

  ÖNEMLİ: Bu madde, yalnızca belirli ürünler ve/veya işletim sistemleri için geçerlidir. Ayrıntılar için Geçerli Ürünler ve Kategoriler bölümüne göz atın.

  Android TV veya Google TV'nizden en iyi performansı elde etmek için Sony ve Google'dan daima en yeni cihaz yazılımı ve yazılım güncellemelerini edinin. TV güncellemeleri, temel özellikler ve uygulamaların yanı sıra hata düzeltmeleri ve özellik iyileştirmeleri içerir.

  Başlamadan önce

  • Sistem güncellemelerinin yapılabilmesi için TV'nizin kablolu veya kablosuz ağ üzerinden internete bağlı olması gerekir.
  • Alternatif olarak, güncellemeleri bir USB flash sürücüsüne indirip güncellemeyi USB üzerinden TV'ye yükleyebilirsiniz. USB üzerinden güncellemek için 3. Güncellemeleri USB flash sürücüsüyle indirip yükleme bölümüne geçin.
  • TV'nizin türünden emin değilseniz lütfen BRAVIA TV'nizin Google TV, Android TV™ veya başka bir TV olup olmadığını kontrol etme [English] sayfasını ziyaret edin.
  • Bu makalede sağlanan ekran görüntüleri yalnızca referans amaçlıdır. Gerçek ekranlar; ülkenize, TV modelinize veya cihaz yazılımı sürümünüze göre biraz farklılık gösterebilir.
  • Yazılım indirme sayfasında her yazılım güncellemesinin yeni ve önceki avantajlarını bulabilirsiniz.

   TV'nizin yazılım indirme sayfasını bulma

  İçindekiler

  1. TV'niz için güncelleme olup olmadığını kontrol etme
  2. Güncellemeleri doğrudan internetten indirip yükleme
  3. Güncellemeleri USB flash sürücüsüyle indirip yükleme


  1. TV'niz için güncelleme olup olmadığını kontrol etme

  Yazılım güncellemelerini otomatik olarak alma

  Yazılım güncellemelerini almak için TV'nizdeki Automatically check for update (Güncellemeleri otomatik olarak denetle) veya Automatic software download (Otomatik yazılım indirme) ayarının ON (Açık) olduğundan emin olun.

  W800 Serisi için

  Google TV modelleri ve 2018 ile 2020 arasında çıkan bazı Android TV'ler için (aşağıda listelenmiştir)

  Diğer Android TV modelleri için


  TV'niz güncellemeleri otomatik olarak kontrol ediyor mu?

  Automatically check for update (Güncellemeleri otomatik olarak denetle) veya Automatic software download (Otomatik yazılım indirme) ayarının ON (Açık) veya OFF (Kapalı) olduğunu kontrol etmek için şu adımları uygulayın:

  Google TV modelleri için

  Android TV modelleri için


  Google TV ve bazı Android TV modelleri dışındaki TV'ler için önemli uyarı

  Dahil edilmeyen TV modellerinin listesi

  • Yazılım indirmelerini almak için Sony Gizlilik Politikası'nı kabul etmeniz gerekir.
  • Automatic software download (Otomatik yazılım indirme) ayarı ON (Açık) durumda olsa bile, Sony Gizlilik Politikası kabul edilene kadar TV'niz internetten yazılım güncellemelerini almaz. Sony Gizlilik Politikası'nı dilediğiniz zaman inceleyip kabul edebilirsiniz. Uzaktan kumandadan HELP düğmesine basıp Privacy Setting (Gizlilik Ayarı) öğesini seçin.
  • TV'nizin başlangıç kurulumu sırasında Sony Gizlilik Politikası'nı kabul etmediyseniz cihaz yazılımı güncellemelerini aldığınızdan emin olmak için şu adımları izleyin:
   1. Uzaktan kumandadan HELP düğmesine basıp Privacy Setting (Gizlilik Ayarı) öğesini seçerek Sony Gizlilik Politikası'nı kabul edebilirsiniz.
   2. Automatic software download (Otomatik yazılım indirme) ayarının ON (Açık) olduğundan emin olmak için uzaktan kumandadan HELP düğmesine basıp System software update (Sistem yazılımı güncellemesi) → Automatic software download (Otomatik yazılım indirme) öğesini seçin.
   3. Güncellemeleri tek seferliğine manuel olarak kontrol etmek için uzaktan kumandadan HELP düğmesine basıp System software update (Sistem yazılımı güncellemesi) → Software update (Yazılım güncelleme) öğesini seçin.

  2. Güncellemeleri doğrudan internetten indirip yükleme

  Güncelleme mevcutsa indirme işlemi şu şekilde yapılır:

  Google TV modelleri ve 2018 ile 2020 arasında çıkan bazı Android TV'ler için (aşağıda listelenmiştir)

  W800 Serisi için

  Diğer Android TV modelleri için


  3. Güncellemeleri USB flash sürücüsüyle indirip yükleme

  Başlamadan önce

  TV'nizin internet bağlantısı yoksa ve/veya güncellemeyi manuel olarak yapmak istiyorsanız bir USB flash sürücüsünden yararlanabilirsiniz. Bunun için güncellemeyi Sony'nin destek web sitesinden USB flash sürücüsüne indirebilirsiniz. Lütfen şu durumları göz önünde bulundurun:

  • USB flaş sürücü şu koşulları karşılamalıdır:
   • Sürücü; FAT16, FAT32, exFAT veya NTFS şeklinde biçimlendirilmelidir
   • Sürücüde güncelleme dosyasına yetecek kadar boş alan olmalıdır
   • Güncelleme dosyası sürücünün kök dizinine kaydedilmelidir
  • Yukarıdaki koşulları karşılayan bir USB flash sürücüsü kullanırken bile sürücüdeki diğer dosyaların boyutu ve dizin yapısına bağlı olarak güncelleme işlemi gerçekleştirilemeyebilir. Güncelleme işlemi gerçekleştirilemezse diğer dosyaları silin ve yalnızca USB flash sürücüsüne kayıtlı güncelleme dosyasıyla tekrar deneyin. Güncelleme işlemi yine gerçekleştirilemezse USB flash sürücüsünü FAT32 şeklinde biçimlendirip tekrar deneyin.

  USB flash sürücüsü kullanarak TV'nizi güncelleme

  USB flash sürücüyle güncellemek için şunları uygulayın:

  1. Sony'nin destek web sitesine gidin.
  2. Arama kutusuna TV modelinin adını yazıp Search (Ara) düğmesine tıklayın.

   TV modelinin adının bilmiyorsanız lütfen TV'nizin arka panelinde sol alt köşede bulunan etiketi kontrol edin. Diğer seçenekler için "Model adını ve seri numarasını nereden bulabilirim?" sayfasını ziyaret edin.
  3. Downloads (İndirmeler) sekmesini seçin, ardından yüklemek istediğiniz cihaz yazılımı güncellemesine tıklayın.
  4. Güncellemeyi USB flash sürücünüze indirmek için web sitesindeki talimatları uygulayıp TV'nizde güncelleme işlemini gerçekleştirin.

  Cihaz yazılımı güncellemesiyle ilgili sorunlarınız mı var?

  Cihaz yazılımı/yazılım güncellemesinin ardından sorun yaşarsanız şunları denemenizi öneririz:

  Notlar:

  • Burada sağlanan ekran görüntüleri başvuru amaçlıdır. Asıl ekranlar ülkenize, modelinize veya donanım yazılımı sürümünüze göre biraz farklılık gösterebilir.
  • Android Oreo'da (OSV-O) Ayarlar simgesi Ayarlar simgesisağ üst köşede bulunur.

  * Google, Android ve Android TV, Google LLC'nin ticari markalarıdır.