Makale Kimliği : 00185396 / Son Değiştirilme Tarihi : 12.07.2018

Sony Android TV'de nasıl Cihaz Yazılımı/Yazılım Güncellemesi yaparım?

Bu Makalede Yer Alan Geçerli Ürünler ve Kategoriler

Sony Android TV'nizden en iyi şekilde yararlanmak için Sony ve Google'dan daima en yeni cihaz yazılımı ve yazılım güncellemelerini edinmelisiniz. TV güncellemeleri; temel özellikler ve uygulamaların yanı sıra hata düzeltmeleri ve özellik iyileştirmeleri içerir.
Yazılım güncellemelerinin faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin .

ÖNEMLİ: Sistem güncellemelerinin yapılabilmesi için TV'nizin kablolu veya kablosuz ağ üzerinden internete bağlı olması gerekir. Alternatif olarak, güncellemeleri bir USB flash sürücüye indirebilir, USB üzerinden güncellemeyi TV'ye yükleyebilirsiniz (Bu makalenin 4. bölümüne bakın).

 1. TV'niz için mevcut güncelleme olup olmadığını kontrol etme
 2. Güncellemeleri doğrudan internetten indirme
 3. Güncellemeyi yükleme
 4. USB flash sürücüyle güncelleme

1. TV'niz için mevcut güncelleme olup olmadığını kontrol etme

Yazılım güncellemelerini edinebilmek için TV'nizdeki Otomatik yazılım indirme ayarının AÇIK durumda olduğundan emin olun. Böylece cihazınız için sunulan güncellemeler yayınlanır yayınlanmaz otomatik olarak indirilmeye başlar. Bu ayar için KAPALI seçeneği belirlenmişse TV'nize yönelik güncellemeler sunulup sunulmadığını manuel olarak kontrol etmeniz gerekir.

Otomatik yazılım indirme ayarı için AÇIK ve KAPALI seçeneklerinden hangisinin belirlendiğini öğrenmek veya sistem cihaz yazılımı güncellemesinin sunulup sunulmadığını manuel olarak kontrol etmek isterseniz şu adımları izleyin:

 1. Uzaktan kumandanızdaki HOME (Ana Menü) düğmesine basın

  Uzaktan kumandadaki Home (Ana Menü) düğmesi
 2. Ardından Ayarlar rafından Yardım öğesini seçin

  Yardım menüsü

 3. Yardım menüsünde, Sistem bölümündeki Sistem yazılımı güncellemesi - TV sistem yazılımını güncelle öğesini bulana kadar ekranı aşağı kaydırın

  Güncelleme menüsü

 4. Ardından Sistem yazılımı güncellemesini kontrol et işlevini kullanın veya Otomatik yazılım indirme ayarı için AÇIK seçeneğini belirleyin

Bu noktada, TV'niz güncellemeleri aramaya başlar ve mevcut güncellemeler varsa bunları indirmeyi teklif eder.

ÖNEMLİ:

 • Yazılım indirmelerini edinebilmek için Sony Gizlilik Politikası'nı kabul etmelisiniz
 • Otomatik yazılım indirme özelliği için AÇIK seçeneği belirlenmiş olsa bile, Sony Gizlilik Politikası kabul edilene kadar TV'niz internetten yazılım güncellemelerini almaz. İstediğiniz zaman şu bölüme giderek Sony Gizlilik Politikası'nı inceleyip kabul edebilirsiniz: [HOME] (Ana Menü) > [Yardım] > [Gizlilik Ayarı]
 • TV'nizin başlangıç kurulumu sırasında Sony Gizlilik Politikası'nı kabul etmediyseniz cihaz yazılımı güncellemelerini aldığınızdan emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. [HOME] (Ana Menü) > [Yardım] > [Gizlilik Ayarı] bölümüne giderek Sony Gizlilik Politikası'nı kabul edin
  2. [HOME] (Ana Menü) > [Yardım] > [Sistem yazılımı güncellemesi] > [Otomatik yazılım indirme] bölümüne giderek Otomatik yazılım indirme ayarının AÇIK olarak belirlendiğinden emin olun
  3. [HOME] (Ana Menü) > [Yardım] > [Sistem yazılımı güncellemesi] >[Sistem yazılımı güncellemesini kontrol et] bölümüne giderek güncellemeleri tek seferliğine manuel olarak kontrol edin

2. Güncellemeleri doğrudan internetten indirme

İndirilebilecek güncelleme mevcutsa bu güncelleme, aşağıdaki prosedür izlenerek indirilebilir:

 1. Önce TV'niz indirme işlemine devam etmek isteyip istemediğinizi sorar ve güncellemenin içeriğini (yeni özellikler, hata düzeltmeleri vb.) görüntüler.
 2. Devam etmek için Evet seçeneğini belirleyin.

NOT: Güncelleme indirilirken TV'nizi normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Güncellemelerin indirilmesi ve yüklenmesi, birbirinden farklı iki işlemdir.

3. Güncellemeyi yükleme

TV, güncelleme indirme işlemini tamamladıktan sonra güncellemeyi yüklemek isteyip istemediğinizi sorar.

Kabul etmek için Tamam seçeneği belirleyip yükleme işlemini başlatın. Alternatif olarak, İptal seçeneğini belirleyebilir, güncelleme yükleme işlemine daha sonra devam edebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Güncellemenin yüklenmesinin 30 dakika kadar sürebileceğini unutmayın. Bu süre boyunca televizyon kullanılamazve ekranda güncelleme simgesi gösterilir.

Android yazılım güncellemesinin ilerleme durumunu gösteren çubuk

UYARI: Donanımın hasar görme riski vardır. Güncelleme yüklendiği sırada hiçbir düğmeye basmayın, TV'yi kapatmayın veya TV kablosunu AC elektrik prizinden çıkarmayın. Cihaz yazılımı güncellemesi yüklenirken güç kesintisi yaşanması, TV setinin işlemlere yanıt vermemesine veya onarım gerektirmesine neden olabilir.

Güncelleme yükleme işlemi tamamlanır tamamlanmaz, TV'nizi tekrar normal şekilde kullanabilirsiniz.

4. USB flash sürücüyle güncelleme

TV'niz internet erişemiyorsa ve/veya güncellemeyi manuel olarak yapmak istiyorsanız bir USB flash sürücüden yararlanabilirsiniz. Bunun için, güncellemeyi Sony Destek web sitesinden USB flash sürücüye indirebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Sony Destek web sitesine gidin
 2. TV modelinin adını arama kutusuna girin

  Model arama kutusu

  Model numarasını bilmiyorsanız lütfen TV'nin arka panelinde sol alt köşedeki etikete bakın.

  Model numarasını nerede bulabilirim?

  Doğru model adlarına örnekler: KD-55X9305C | KD-65S8505C | KDL-55W805C
 3. "Downloads" ("İndirmeler") bölümüne gidip Cihaz yazılımı indirme düğmesini seçin

  Cihaz yazılımı indirme
 4. Güncellemeyi USB flash sürücüye indirmek için web sitesindeki talimatları izleyip TV'nizde güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Cihaz yazılımı güncellemesinin ardından sorun yaşamaya devam ederseniz aşağıdakileri denemenizi öneririz:

 • AC elektrik kablosunu 5 dakikalığına çıkarıp sonra tekrar takarak, sistemi yeniden başlatma işlemini gerçekleştirin.
 • Fabrika ayarlarına dönün : [Home] (Ana Menü) > [Ayarlar] > [TV] > [Storage and Reset] (Depolama ve Sıfırlama) > [Factory data reset] (Fabrika verilerine dönme).

NOT: Burada sağlanan ekran görüntüleri başvuru amaçlıdır. Asıl ekranlar ülkenize, modelinize veya donanım yazılımı sürümünüze göre biraz farklılık gösterebilir.