Makale Kimliği : 00254189 / Son Değiştirilme Tarihi : 28.12.2020Yazdır

TV, başka bir cihazdan 4K 120 Hz sinyal alırken ekrandaki yazılar neden bulanık görünüyor?

  ÖNEMLİ: Bu madde, yalnızca belirli ürünler ve/veya işletim sistemleri için geçerlidir. Ayrıntılar için Geçerli Ürünler ve Kategoriler bölümüne göz atın.

  TV'nin Oyun/Grafik modunda kullanılması sırasında video işlemeyi etkileyen, yazılımla ilgili bir sorun vardı. Sony'nin 6.0414 sürümlü TV yazılım güncellemesi bu sorunu çözdü.

  Android TV'm için en son yazılım güncellemesini nasıl indirebilirim?

  Yazılım güncellemelerini edinebilmek için TV'nizdeki Güncellemeleri otomatik denetleme ve Otomatik yazılım indirme ayarlarının AÇIK olduğundan emin olun. Böylece cihazınız için sunulan güncellemeler yayınlanır yayınlanmaz otomatik olarak indirilmeye başlar. Bu ayar için KAPALI seçeneği belirlenmişse TV'nize yönelik güncellemeler sunulup sunulmadığını manuel olarak kontrol etmeniz gerekir.

  Güncellemeyi TV modeliniz için indirmeler sayfasından indirebilir ve manuel olarak yükleyebilirsiniz.

  En son yazılım güncellemesini indirdim ancak 4K120 Hz sinyal girişi olduğunda TV'deki metin hala bulanık

  4K 120Hz desteği, sabit görüntüler yerine video içeriği düşünülerek tasarlanmış, nispeten yeni bir TV özelliğidir. Bu nedenle, 120 Hz yenileme hızının akıcı ve titreşimsiz video gibi avantajları en net şekilde TV Oyun/Grafik modunda kullanılırken fark edilir.

  Sabit görüntüler sırasında optimum görüntü işleme performansını elde edebilmek için çıkış cihazındaki sinyal ayarını 4K 60Hz olarak değiştirmenizi öneririz.